تحلیل آزمون

49 موضوع ها 917 دیدگاه‌ها
  • این داستان : تحلیل آزمون

سنجاق شده
    47
    31 رای ها
    47 دیدگاه‌ها
    6k بازدیدها

Brilliant در این داستان : تحلیل آزمون گفته است:

حتما بخوانید !!!!!!

هیچی به اندازه تحلیل ازمون مهم نیست ایراد کارتون پیدا میکنه جای که باید بیشتر بخونید نقطه ضعفتون درمورد برنامه درسا و... میگه تا قبل اینکه سر ازمون اصلی طراح غافلگیرتون کنه حلش کرده باشید
    چند تا مسئله مهم وجود داره
    قبل ازمون
    حین ازمون
    بعد ازمون
    دسته بندی سوالات ازمون
    اول از دسته بندی سوالات شروع می کنم
    شما سر جلسه
    سراغ سوالات مباحثی خواهید رفت که خوندید شون
    یهسری سوالات هستن که روتین هستن ونمونه شون رو دید یا نه نکته ی برای جلب توجه شما ندارن
    یه سری سوالات اما هستن فارغ از اینکه حلشون کنید یانه برای تون جالبه
    از ریز بینی طراح مدل طرحش وغیره تعجب می کنید بزارید راحت تر بگم
    میگید اوووه اینوووو چه جالبه عههه نگاه کن این قسمت سوال داده (مثلا یه نکته ریز یا برداشت جالب)
    می دونید این سوالات یا سر ازمون نشان دار کنید یا بعدش البته درمورد این بعد هم کلی حرف دارم که کی باشه
    خلاصه این سوالات جدا از حل شدن یا نشدنشون به سبب اون حس تعجب وجذابیت یا بهتره بگم مهم بودن اهمیت دارن چون همه دید شما رو برای خوندن بهتر میکنن ودیدتون باز می کنن هم اینکه مسلما با تستی که توی خونه حل کردید یک تفاوتی داشته که براتون جدید وجالب به نظر اومده
    اما قبل ازمون
    ببینید شما با توجه به برنامه تون یه مباحثی رو می خونید
    حالا یا روز قبلش(یا دو روز) ازمون غیر حضوری بزنید یا باتوجه به حل تست های که انجام دادید باید بدونید تو هر فصل کجا رو قوی هستید کجا رو نه چه مدلی از سوال راحت حل میشه چه مدلی نه
    شما سر ازمون تصمیم کلی نمی گیرید مگر اتفاقی جدیدی رخ بده که نیاز به تصمیم گیری کلی داشته باشه
    شما فقط طبق نقشه ذهنی تون ازمون میدید واین نقشه بی شک باید انعطاف داشته باشه
    حالا می ریم لحظه ازمون
    شما سوالات رو اینجوری تقسیم کنید
    یک)درسش بلدید ،خونید وتوانایی علمی حلش دارید بزارید راحت تر بگم با خوندنش راه حلش به ذهنتون میاد
    دو)می تونید توی زمانی مناسب حلش کنید (زمان مناسب زمانی هست که باعث نشه شما نرسی همه سوالات نخونی دقت کنید هم جدا سازی سوالات هم زمان دادن به شدت به تسلط شما بستگی داره تسلط تون پایین باشه همه سوالات ممکنه مهم باشه ، تسلطتون کم باشه نمی تونید احتمالا سوال وقت گیر تشخیص بدید )
    حالا یا می رید سراغ حل سوال یانه
    1)اگه هر دو مورد اوکی بود که هیچی حل کنید اگه به هر دلیلی سوال حل نشد شروع به حل دوباره نکنید چون استرس حل نشدنش و خستگی ذهنتون وموندن رو ی یک سوال بده ممکنه بگید دو دقیقه مثلا گذاشتم اما الان ول کنم تلف میشه وغیره امل کم پیش میاد بشه با موندن روش حلش کرد رهاش کنید برید سوالات بعدی که بعدش درصورت برگشت مطمئنا ذهنتون اروم تر واماده تر وراحت تره. واحتمال حلش بالاست
    2)اکر هر دو مورد نبود که رد کنید که مگه بعدن اگه وقت شد بعد سوالات دسته 3و4بیاین سراغش
    3)اگر مورد اول اوکی نبود مثلا ضربدر بزنید به این معنی که من بلدش نیستم فعلا وسراغ حلش نمی رم دور بازگشت درصورت اضافه اومدن زمان بعد حل دسته 4بیاید سراغش
    4)اگه مورد اول اوکی بود اما دومی نه یه علامت بزارید تا دور دوم بیاید سراغش البته ممکنه شما چند تا سوال از این مدل داشته باشین دور برگشت باز ببیند کدومش راحت تر وسریع تر حل میشه اول برید سراغ اون وبعد کم کم بعدی ها در حدی که زمان بازگشت درس مربوطه اجازه بده ممکنه یه سری از این ها هم حل نشن مهم نیست رها کنید وبگذرید

بعد ازمون هرچه سریع تر تحلیل انجام بدید بهتره چون یادتونه کدوم مهم بود کدوم بلد نبود کدوم حل نشد و....
    خب صحیح غلط هاتون مشخص کنید یا اگه کارنامه دیر میاد سوالات دسته بندی کنیدیا سوالی اگه وقت نشده بخونیدش برید سراغش تا تمام سوالات اماده دسته بندی باشن سوالات زده ونزده
    زده ها مهم نزده های مهم
    اون های که راه حلی براشون نداشتید وحلش نکردید یا که فکر کردید میشه حلش کرد ونشد
    سوالات غلط مهمن اونایی که فکر کردید صددرصد درسته بی دقتی شما توی درس خوندن یاحل سوال نشون میده
    اونایی که مهم بودن وغلط حل کردید کامل نبودن تسلطتتون نشون میده واینکه یه مطلب اشتباه فهمیدید یا اشتباه به کار بردید دراصل شما اشتباه حل کردید وخوندید وباید اصلاح شه
    سوالات نزده )اونایی که وقت نشده رو حل کنیددتوخونه تا توی نزده هاتون به مهم ها برسید ) یادگیری ناقص عموما نشون میدن شما خوب نخوندید پس باید تکمیل شه
    سوالاتی که حل شده ودرست بوده ومهم بود به شما این نشون میده خونید خوب هم خونید نسبتا اما این سوالات تسلط شما رو بالاتر می برن بابد تمرین شن
    دلیل اشتباه حل کردن. یا حل نکردن یه سوال بیابید
    زمان واسترس سریع تر حل کردن وبی دقتی ،ضعف علمی ???
    پس برید سراغ حل مشکل
    علاوه براین تست ها رو نشان دار کنید به این صورت که
    وکنار هر سوال غلط یا نزده مهم دلیلش بنویسد ( نزده مهم چیه ???نزده ها که اصلا وقت نشده بخونیدشون وبعدن هم صحیح حل کردید میرن تو دسته سوالاتی که سر ازمون راحت حل شدن اما نزده ی که خوندید صورت سوال اما یا بلدش نبودید یا زمان استاندارد حل نمی شدن نزده مهمن )
    سوالات صحیح مهم هم علامت دارمیشن تا با تکرار تسلطت بالا ببرن
    هم تیپ مشابه اینا رو حل کنید هم مثل تست های نشان دار کتابتون مرور ش کنید
    حتی شاید بشه گفت اینا مهم ترن چرا چون اون تست ها اکثر بعد خوندن مطلب وبا جنبه یادگیری بوده اما اینا بعد خوندن مطلب تست زنی وبا جنبه سنجش بوده )اکه تست سنجش می زنید یا ازمون غیر حضوری قبل ازمون اصلی (برای ازمون داشتن تایم مرور ورفع اشکال مهمه سعی می کنم اگه وقت شد درمورد این موضوع هم توضیح بدم ) اونا هم این اهمیت دارن
    **از تحلیل ازمون غافل نشید وهی امروز نه وفردا و بعدن نگید خیلی مهم چند بار اجرا کنید تاکم کم. یادش بگیرد
    زمان بندی وازمون دادن یاد بگیرید کنمور علاوه بر علم نیاز به مهارت های مدیریت زمان و...داره **
    **موفق باشید **
    پ.ن 1:متن طولانی بود اگه اشتباه تایپی داشتم ببخشید به دلیل اینکه کار داشتم تند تایپ کردم و همین طور فرصت اصلاح اشتباهات احتمالی دوباره خوندنش نبود
    پ.ن2:ببخشید دیر شد
    پ.ن3:دلم می خواست کامل باشه ،امیدار اینطور شده باشه ،سعی می کنم اکر نکته ی جا مونده بود بعدا بگم

@دانش-آموزان-آلاء @بچه-های-تجربی-کنکور-1401 @بچه-های-ریاضی-کنکور-1401 @دوازدهم @تجربیا @ریاضیا
    بنظرم ارزشش رو داره یه ربع یا بیست دقیقه از وقتتون را برا خوندن این پست و پست های استارتر تاپیک (رومیسا) بذارید ✨

• ۱۸ اسفند

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    35 بازدیدها

Znbs
    قسمت جیم ؛ تبدیل اسید ۳ کربنه به قند ۳ کربنه با مصرف NAPH و تولید NADP+ همراهه
    توی این مرحله اسید ۳ کربنی کاهش پیدا می کنه و این NADPH هستش که اکسایش پیدا می کنه
    پس غلطه
    قسمت دال هم مربوط میشه به اکسایش پیرووات که درسته

• ۴ اسفند قلمچی

7
    2 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    48 بازدیدها

@N-Sz
    گزینه اول :درسته ،چون توی واکنش ترمیت همه واکنش دهنده ها و فرآورده ها یا حالت جامد یا مایع دارن ،توی حالت جامد و مایع تغییر غلظت نداریم .ولی توی فرایند هابر با توجه به این که واکنش دهنده و فرآورده ها گاری هستن پس می تونیم با تغییر غلظت سرعت رو تغییر بدیم ‌

گزینه ۲: غلطه ،چون هر دو با آب سرد واکنش میدن .اینجا فقط بحث سر شدت واکنشه
    که چون پتاسیم واکنش پذیری بیشتری داره با شدت و سرعت بیشتری این کار رو انجام میده

گزینه ۳:توی اکثر واکنش ها اینجوریه که با گذشت زمان سرعت واکنش کمتر میشه پس اینم درسته

گزینه ۴: درسته ،چون هر چی غلظت اکسیژن باید بیشتر باشه

• آزمون های سنجش

6
    1 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

Danial.al
    همه رو نداره

• تحلیل ویدیویی ازمون ماز

6
    1 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

سلام استاد رضا عمادی رو تو گوگل سرچ کنین اونجا میتونین از ویدیو های تحلیل ماز فیزیک بهره مند بشین....

• سوال فیزیک دهم

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها
  • تحلیل آزمون

6
    2 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    326 بازدیدها

احسان نوروزی کیوی پارسال که من خرید کردم گفتن هر سال میزارن /آپدیت میکنن

• سوال 216 آزمون کانون 7 فروردین

حل شده
    43
    1 رای ها
    43 دیدگاه‌ها
    3k بازدیدها

Farhan Honar
    🌺👌
    .

• پس ازمون

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    223 بازدیدها

Ali Ebrahimy سلام نه فکرنکنم

• سنجش ۳۰ اردیبهشت بهتر یا بدتر 🤔

10
    6 رای ها
    10 دیدگاه‌ها
    3k بازدیدها
  • تحلیل آزمون سنجش

5
    1 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها
  • وضعیت بد تحلیل آزمون ها

2
    4 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها
  • موضوع حذف شده است!

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    24 بازدیدها
  • 0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

سلام دوستان پیش آزمون قلم چی برای آزمون جمعه (ینی آزمون ۳اردیبهشت ۱۴۰۰ قلم چی) برای درس شیمی و زیست و ریاضی رو پیدا نمیکنم کلا نیست یا بهم ریختس جای دیگه ای هست که من نمیبینم ممنون میشم راهنمایی کنین🌹

• مشتق

7
    1 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    231 بازدیدها

@ftm-montazeri 🌸🌸

• تیپ تست ها

حل نشده
    2
    1 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها