مصاحبه ها

در این قسمت مصاحبه با رتبه های برتر آلا قرار می گیرد

14 موضوع ها 434 دیدگاه‌ها
  • نظرات شما درباره مصاحبه رتبه 701 ریاضی منطقه 3

42
    2 رای ها
    42 دیدگاه‌ها
    6k بازدیدها

Michael Vey دقیقا😅

• مصاحبه با رتبه ها

1
    4 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    4k بازدیدها

M.an با رتبه هزار ریاضیم مصاحبه میکنین؟

• نظرات شما درباره مصاحبه رتبه 1098 تجربی

50
    6 رای ها
    50 دیدگاه‌ها
    17k بازدیدها

علیم سلام ببخشید می تونم بپرسم چه مصاحبه ای رو دیدید؟

• سوال های شما از رتبه 259 منطقه 1 تجربی

قفل شده است
    206
    11 رای ها
    206 دیدگاه‌ها
    14k بازدیدها

Yasamin Mohammdi دقیقا برای منم سواله و اینکه منی ک رشتم تجربیه از چه کتاب های کمک اموزشی استفاده کنم ؟خیلی ممنون میشم جوابم
    و بدین🙏❤ وا اینکه به نظر شما درس خوندن به صورت گروهی جواب میده؟

• رتبه ۲۵۹ منطقه ۱ کنکور تجربی

قفل شده است
    52
    57 رای ها
    52 دیدگاه‌ها
    14k بازدیدها

Hossein Karami 0
    ممنون که امشب هم وقتتون رو به بچه های آلایی دادین
    حتما نکته های خوبی رو یاد گرفتن

و فعلا خداحافظتون

• نظرات شما درباره مصاحبه رتبه 1342 منطقه 3 ریاضی (نظام جدید)

28
    15 رای ها
    28 دیدگاه‌ها
    6k بازدیدها

anita_ygh
    ممنونم از راهنماییتون

• رتبه 1342 منطقه 3 ریاضی (نظام جدید)

قفل شده است
    4
    12 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    6k بازدیدها

❓ خیلی مختصر منابعتون برای درس ها رو بگید.
    🅰 درس خواندن عادی :
    دینی: میکرو جامع گاج (طلایی نه) برای جمعبندی: مولتی ویتامین دینی، واااااقعا عالی بود.
    ادبیات: تست جامع خیلی سبز رو گرفتم که اصلا استفاده نکردم ولی از جمعبندی مهروماه استفاده کردم (در یک کتاب ادبیات رو مبحثی توضیح داده بود)
    زبان: مبتکران اناری رو گرفتم اما جامع خیلی سبز آقای کیاسالار یا میکرو گاج جامع رو پیشنهاد میکنم
    عربی: در طول سه سال سیر تا پیاز داشتم اما آنچنان استفاده ای نکردم تا اینکه با آقای ناصح زاده، کتاب جمعبندی عربی خیلی سبز و فیلماشون شروع کردم و راضی بودم.

و اما تخصصی ها
    فیزیک: برای هر سه سال سیر تا پیاز گاج استفاده کردم و عالی بود برای جمعبندی از خیلی سبز.
    ریاضیات: (گسسته و آمار و احتمال و حسابان و هندسه): هیچی به اندازه خط ویژه گاج به دردم نخورد البته تو سال های پایه برای حسابان از سیر تا پیاز استفاده میکردم عالی بود
    شیمی: برای هرسه پایه میکرو گاج که بینظیییییره، برای جمعبندی از سیب مهروماه که عالی بود
    و در پایان، من دانش آموزی بودم که بهترین و مهمترین منابعم کتاب درسی و دبیر و مدرسه بود. من 6 ساعت مدرسه رو به مفید ترین شکل ممکن استفاده میکردم. سر کلاس همش پای تخته بودم و همش دررررگیر درس، حیف بود ما 6 ساعت مدرسه باشیم اما بخوایم اون درس رو بازم توی خونه بخونیم. وقتی که میرسیدم خونه هیچ مشکلی تو درس ها نداشتم برای اینکه من خودم همشون رو پای تخته حل کردم و فقط تو خونه یه نگاه برام کافی بود اونم گاهی... کتابام سیاه بود از نکات دبیر، البته فقط سال آخر متاسفانه.
    بچه ها مدرسه جای درس خوندنه، نه چرت زدن، از مدرسه برای درس خوندن استفاده کنید، دلسوز زمان و خودتون باشید

❓ درباره جمع بندی نکته ای هست که بخواید بگید؟ 🧐
    🅰 به به زدید تو خال. جمع بندی دو روش داره یکی زیگوراتی که برای بچه های عالی و تراز بالای 7 هزاره و یکی روش شناور که برای بچه های معمولیه، اینم بگم حتی امکان داره یکی تو شناور نتیجه خیلی بهتری از زیگوراتی بگیره، سوءتفاهم پیش نیاد.
    این شناور مخصوصا برای بچه های شروع صفر و دو سه ماه آخر عالیه. من خودم این استفاده کردم، اینجوریه که شما یکی دو هفته در آغاز مطالعه و تست انجام میدی و بعد یه آزمون جامع با وقت باز حل میکنی

بعد میشینی خوشگل تحیلیش میکنی و یه برگه میذاری و سه تا ستون میکشی:
    ستون های:
    کم تسلطی: کمی بلدید اما به جواب اخر نرسیدید، یکی دوتاش رو حل کردید از این مبحث ولی سومی رو نتونستید جواب بدید، قبلا خوندید ولی مثل ابره تو مغزتون ولی کامل یادتون نرفته.
    تسلط: کاملا مسلط هستید و هر سوالی بدن جواب میدید و 100 درصد بلدید
    نخوانده : صفر صفرید تو این مباحث
    خب با این دسته بندی یه بازه ی 3 - 4 روزه از هر درس کم تسلط یکی انتخاب میشه که خونده بشه. بعد از 3 - 4 روز یه آزمون دیگه میدید (اینجوری هم تسلطه با آزمون تسلط باقی میمونه). اگر کم تسلطیه به تسلط رسید که هیچ ادامه میدید تا کم تسلطی ها همه تسلط بشه و کم کم نخوانده ها رو وارد میکنید. اما اگر کم تسلطیه تسلط نشد دوباره میخونیدش تا راه بیوفتید. اولویت هم از کم تسلطیاییه که نیاز به خوندن کمتری برای تسلط دارن و راحت تر راه میفتن.

اما زیگوراتی اینجوریه که هر 2 - 3 روز یه درس رو کامل جمع میکنن و هی آزمون جامع میدین. برای آزمون جامع هم از دور دنیا در 4 ساعت گاج میتونید استفاده کنید. آهان اینم بگم، بچه ها این آزمون های جامع سنجش رو حتتتتتما گیر بیارید، حتی از زیر سنگم که شده، مخصوصاً آزمون آخرش، کپی پیست کنکوره، این نصیحت رو جدی بگیرید.

❓ نکته ای هست در رابطه با سرجلسه کنکور؟ مثل کنترل استرس یا...؟
    بله خیییییلی😂، بچه ها هر کاری که قراره سر جلسه کنکور انجام بدید تو آزمون جامع هاتون تو خونه انجام بدید. از پوشش گرفته تا خوراکیتون، رو برگه خیمه نزنید تا اکسیژن خوب به مغزتون برسه تا کسل نشین. هرجا احساس خستگی کردید یه خوراکی بخورید آبی بخورید و دستاتون رو به عقب و پاهاتون رو به جلو بلند کنید و منقبض کنید مثل زمان هایی که از خواب بیدار میشید و میخواین بدنتون باز شه و در این حین نفسای عمممیق بکشید، جوری که احساس کنید اکسیژن همه وجودتون رو گرفته، بعد ادامه بدید.

اگر سردردی هستید مثل من یه قرص مسکن غیر خواب آور که قبلا با آزمون ها هم تستش کردید با خودتون ببرید تا احساس کردید سر درد دارید بخورید. من ژلوفن و استامینوفن کدئین بردم. سعی کنید عاقلانه استراستونو کنترل کنید چون به آزمون ضربه میزنه. از خرداد یا اردیبهشت آزمون ها رو شروع کنید که قشنگ فضا براتون عادی باشه حتی اگر حوزتون رو میشناسید همون اطراف حتی تو پارک حل کنید

هر وقت استرس داشتید تو روز های آخر همه چیز رو با چشم های بسته انجام بدید، چشاتون رو ببندید با خودتون بگید فلان و فلان و فلان میذارم تو کیفم سوار ماشین میشم تو راه به هیچی فکر نمیکنم میرم حوزه اگر دستشویی داشتم حتما قبلش میرم. (وسط آزمون هم اجازه میدن اما شما قبلش برید)، میشینم دفترچه عمومی رو میگیریم از فلان درس شروع میکنم ... .
    همشو مثل یه فیلم هرشب با چشای بسته انجام بدید. اونجا که میرید انگار چند بار انجامش دادید و خییییلی استرسو کم میکنه، انگار همه چیز تحت کنترلتونه. همه چیز رو چک کنید که یه وقت هول نشید اونجا استرس بگیرید و آدرنالین ترشح بشه که شرایطتون رو بهم میریزه.
    سعی کنید با هر ناملایماتی کنترل شده و عاقلانه برخورد کنید، به ساعت و باطری، پاک کن، مداد نرم، دستمال پارچه ای و .... دقت کنید

❓ حرفی، سخنی برای آلاء دارید بزنید؟
    🅰 خیییییلی ازش ممنونم، من امکان کلاس کنکور رفتن نداشتم، ولی برام سنگ تموم گذاشت. برای اولین بار این حس رو داشتم که خدایا رو زمینت یکی هست که از ته دلش داره برامون بی هیچ درآمدی با استاد هایی که همه آرزوی کلاساش رو دارن محتوا تولید میکنه. به هر کی میرسیدم سایت رو معرفی میکنم، همیشه معرف و دعا گوتون هستم، خدا اجرتون بده 😍 ماه 🌙❣

❓ و اگر حرفی دارید که جای اون توی سوالات من نبود الان وقتشه
    🅰 بچه ها هیچوقت نا امید نشید، من توی سال دهم نوبت اول معدل 15 و نوبت دوم معدل 16 داشتم هیچوقت به اون اندازه تو زندگیم از سمت مدرسه تحقیر نشده بودم و احساس خفگی نمیکردم. یادمه میگفتن چرا انقدر نمراتت پایینه معدل کلاس میاد پایین و بقیه بخاطر تو حرف میخورن، حتی برای کنکورم خیلی دیر شروع کردم و همش 2 - 3 ماه خوندم. اگر شرایط براتون به افتضاح ترین شکل ممکنه و اعتماد به نفس ندارید؛ تغییرش بدید. تو باطلاقش فرو نرید، خودتون خودتون رو بالا بکشید و به خودتون تکیه کنید. مطمئن باشید شما میتونید یه روزی شاگرد اول باشید و بهترین رتبه رو کسب کنید اما دنبال رقابت با بقیه نباشید و فقط با خودتون رقابت کنید
    نفر اول دل خودتون بشید همون چیزی که همیشه رویاش رو داشتید، اینجوری با آرامش به هدفتون میرسید، اما رقابت با بقیه دریاش تلاطم زیاد داره.
    یا علی بگید و شروع کنید و بیشتر منتظر مثال های تحول صفر تا صد نباشید.

ممنون از وقتی که گذاشتید برای مصاحبه
    🅰 انجام وطیفه بود

پایان مصاحبه

• نظرات شما درباره مصاحبه رتبه 725 منطقه 3 کنکور ریاضی

20
    6 رای ها
    20 دیدگاه‌ها
    4k بازدیدها

سلام.مصاحبه ها تموم شد؟!

• رتبه 701 کنکور ریاضی 97

قفل شده است
    9
    12 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    5k بازدیدها

فایل pdf مصاحبه رو با دوستانتون به اشتراک بگذارید
    https://forum.alaatv.com/assets/uploads/files/1535827405098-مصاحبه.pdf

• رتبه1098 منطقه کنکور تجربی

قفل شده است
    10
    29 رای ها
    10 دیدگاه‌ها
    14k بازدیدها

فایل pdf مصاحبه رو با دوستانتون به اشتراک بگذارید
    https://forum.alaatv.com/assets/uploads/files/1535827161614-رومیسا.pdf

• رتبه 725 منطقه 3 کنکور ریاضی

قفل شده است
    6
    16 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    6k بازدیدها

پایان مصاحبه 🙂

• رتبه 743 منطقه و 708 زیرگروه یک کنکور تجربی96

2
    21 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    4k بازدیدها

قسمت دوم مصاحبه با دوست خوبمون sahba

رشته و دانشگاه انتخابی شما؟
    ان شا الله رشته پزشکی،برای دانشگاه هنوز به تصمیم قطعی نرسیدم و قرار هست با مشاور مشورت کنم
    – دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
    ریاضی:ریاضی من شدیدا ضعیف بود و برای همین سعی کردم در تستهای سراسری مسلط باشم و زیاد به تست های تالیفی نپرداختم،از کتاب 10سال کنکور کانون استفاده کردم
    ضمنا برای فصل های مشترک بین ریاضی و تجربی از تدریس استاد ثابتی بهره بردم
    زیست:در زیست برای تست از کتابهای 3بعدی نشر الگو استفاده کردم و تا دوره جمع بندی هر تست را شاید 4 یا 5 بار زده بودم.
    برای زیست گیاهی،کتاب تخته سیاه و خصوصا دی وی دی آموزشی آن را چندین بار و در فواصل زمانی تقریبا منظم مطالعه کردم.
    البته تست های بخش گیاهی را هم بصورت جدی از روی کتاب الگو میزدم چون سطح سوالات آن بالا تر بود
    برای تدریس زیست شناسی،از دی وی دی های همایش آقای آرامفر هم استفاده کردم.یعنی از اول سال با آن شروع کردم ، و نه صرفا در زمان جمع بندی.
    اما باز هم تکیه اصلی من بر کتاب درسی بود و از منابع دیگر فقط برای باز تر شدن دیدگاهم نسبت به زیست شناسی و نکات جزیی آن استفاده کردم
    برای شیمی:تست از کتاب ای کیو،تدریس از استاد اقاجانی،البته از جزوات استاد اقاجانی مثل جزوه ی گروه های عاملی،
    واکنش های شیمی و جزوه ی ساختارهای شیمی هم بهره بردم و از ابتدای سال سعی کردم به آنها مسلط شوم
    برای فیزیک:برای تست:کتاب گاج نقره ای
    برای ادبیات:منبع خاصی نداشتم.زیاد روی آن وقت نگذاشتم
    برای دینی:تدریس استاد رنجبر زاده
    برای مرور و تثبیت از کتاب لقمه ی آیات
    برای تست از کتاب خیلی سبز.البته منبع تست برای من مهم نبود چون صرفا تست سراسری میزدم
    برای عربی:تدریس استاد ناصح زاده و کتاب عربی قرمز کانون که تالیف ایشان هست.
    این کتاب برای من نقش جزوه را ایفا میکرد در نتیجه وقتم برای جزوه نویسی تلف نشد.برای عربی زیاد تست کار نکردم
    برای زبان:از تیک8 و کتاب جامع مبتکران استفاده کردم
    – منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
    عربی:مرور چندین باره ی کتاب عربی قرمز که در بالا ذکر کردم.
    من حین تماشای ویدئو های عربی،نکات اضافی را هم به این کتاب ضمیمه میکردم و جزوه ام برای جمع بندی کامل و کم حجم بود
    دینی:استفاده از فیلم های جمع بندی دینی موجود در سایت و همچنین چندین بار خواندن هر سه کتاب دینی ام
    که با نکاتی که از فیلم های تدریس برداشت کرده بودم کامل شده بودند
    ترجیح میدادم بجای تست زدن وقتم را روی کتاب درسی بگذارم
    ریاضی:خلاصه نویسی ها و فرمول هایم را از فصل هایی که میدانستم ممکن است فراموش کنم مرور کردم
    زیست:ویدئوهای جمع بندی ارامفر و مرور چندین و چند باره ی کتب درسی.تست های نشان دار الگو را هم مجدد زدم
    شیمی:تمرکزم را بر نکات حفظی گذاشتم و متن کتاب درسی،تست زیادی نزدم ولی تیپ تست هارا بخوبی کار کردم
    در هفته اخر ، از جزوات تیپ تست و جزوات تحلیل کنکور های 94 و 95 ریاضی و تجربی و داخل و خارج استاد اقاجانی استفاده کردم
    این جزوات خصوصا تیپ تست ها در یاداوری نکات جزیی و فراموش شده ی شیمی به من کمک زیادی کرد و روز کنکور بعضی از سوالات برایم تکراری و آسان بود
    .البته این حجم مطالب برای یک هفته ی اخر زیاد بود
    ولی من چاره ای نداشتم چون تا قبل از هفته ی اخر ، اصلا یادم نبود که از این جزوات استفاده کنم!
    جزوات گروه های عاملی و ساختار ها و واکنش های شیمی را هم چندین بار در زمان جمع بندی مرور کردم
    فیزیک:به مرور فرمول ها و تست های نشان دار اکتفا کردم
    اگه برمی گشتید به عقب کدوم کتاب هارو دیگه سمتش نمیرفتید ؟ با ذکر دلیل !
    کتاب های فاگوزیست:غلط های تایپی زیاد.ذکر مطالبی که بعضا با متن کتاب درسی در تضاد است و دانش اموز را دچار سردرگمی میکند.
    ذکر مطالب حاشیه ای و بی فایده که باعث به حاشیه رفتن نکات مهم میشود و...
    – نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
    راستش من تجربه ای در این مورد ندارم ولی تصور نمیکنم مفید باشد
    چرا که مشخصا باعث پرت شدن حواس و اتلاف وقت بیشتری میشود
    ممکن است برخی از هم گروهی ها رو راست نباشند و به این علت به بقیه ضربه بزنند
    ممکن است مدام حرف های منفی بزنند و بقیه را مایوس کنند
    ممکن است بین دوستان رقابت منفی و حسادت ایجاد شود
    ممکن است گروه دوستان به فرد اعتماد به نفس کاذب بدهند و او را در ادامه مسیر سست کنند و ...
    – روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
    عربی:مرور مرور مرور.قواعد فرار هست و نیاز به مرور زیادی دارد
    دینی:تسلط بر ایات و ارتباط دادن ایات با متن درس و با هم
    ادبیات و زبان:روش خاصی نداشتم
    ریاضی:حل تیپ تست ها و تسلط عالی بر موارد پرتکرار.تمرکز بیشتر بر فصول پر سوال و اسان
    زیست:دوست شدن با کتاب درسی!
    من هیچ وقت درس نامه های کتاب های دیگر حتی نشر الگو را نخواندم و ترجیح میدادم نکات را از تست استخراج کنم حتی اگر به قیمت غلط زدن تست باشد!
    ولی لقمه ی آماده ای تحت عنوان درسنامه به من تعارف نشود!
    نکته نویسی افراطی در کتاب درسی و شلوغ کردن حواشی کتاب را اصلا پیشنهاد نمیکنم
    شیمی:تسلط بر همه ی بخش های شیمی.هیچ چیز را سرسری و بی اهمیت نمی دانستم و سعی کردم به همه ی بخش ها مسلط شوم.
    نکات حفظی،مساله ها،فعالیت ها و حواشی کتاب،ساختار ها و واکنش ها و ... همه و همه برایم مهم بود...
    – روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
    روش خیلی عجیبی نداشتم،روش های معمول و متداول!
    نکته مهم برایم این بود که سعی میکردم مرور کردنم تبدیل به دوباره خوانی و اضافه خوانی نشود
    و البته از هیچ نکته ی مهمی هم عبور نمیکردم
    مسایلی که در ازمون ها اشتباه میزدم را بیشتر مرور میکردم و از مرور کردن بیش از حد و افراطی نقاط قوت پایدارم پرهیز میکردم
    – نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟
    مشاور نداشتم.نمیدانم مشاور داشتن چجوری هست و مشاور چه کار میکند و آیا مشاور میتوانست کمکی به من بکند یا نه؟برای همین نمیتوانم نظر خاصی داشته باشم
    – شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟ کدوم آزمون میرفتین
    ضرورت ندارد ولی کمک کننده هست.به شرط استفاده ی درست از ازمون و نه صرفا ازمون دادن!
    برای من نقش اصلی ازمون ها شناخت نقاط ضعف و قوتم بود.از ازمون قلمچی در طول سال و از ازمون های جامع سنجش در دوران جمع بندی نهایی استفاده کردم
    – تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
    بله خسته میشدم.طبیعی هست چون ما انسانیم و غالبا از کارهای تکراری خسته میشویم.
    تا قبل از عید اگر خیلی خسته میشدم و بازدهی ام بصورت ملموسی کم میشد،با خانواده بیرون میرفتم و از طبیعت و همصحبتی با عزیزانم در هوای تازه،انرژی میگرفتم.
    اگر این خستگی بعد از عید بود،ترجیح میدادم صرفا از اتاقم خارج شوم
    و با خانواده صحبت های غیر کنکوری داشته باشم و با هم چای یا میوه بخوریم و بعد برگردم سر درسم.
    راستش من خیلی به انگیزه گرفتن از متن های انگیزشی و سخنرانی های انگیزشی و ... معتقد نیستم.
    به نظر من انگیزه از درون فرد جوشش میکند و نه با حرف بقیه کور میشود و نه با حرف بقیه فوران میکند.
    همه چی بسته به این هست که هدفت چقدر برایت مهم هست؟چقدر برایش میتوانی هزینه کنی؟چقدر با رسیدن به آن زندگی ات فرق خواهد کرد؟
    و...این ها خودش انگیزه می آورد و انگیزه که آمد به این راحتی ها کم نمیشود
    من در منطقه محرومی هستم،اینجا کلاس کنکور چیز ناشناخته ایست و برای خریدن کتاب تست باید حداقل 90 کیلومتر برویم و برگردیم!
    البته گاهی تبدیل میشود به 400 کیلومتر!
    خبری از مشاور تحصیلی و اموزشگاه و ... نیست
    همه ی این محرومیتها انگیزه ای می آورد که با هیچ زمین خوردنی کور نخواهد شد...
    – میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
    بطور متوسط 6 ساعت میخوابیدم
    – چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
    عصر جمعه های بعد از ازمون درس نمیخواندم.تفریحم برنامه خاصی نداشت
    و هروقت حس میکردم نیاز به دور بودن از کتاب ها دارم،یکی دو ساعتی را با خانواده بیرون میرفتیم
    – در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
    من پشت کنکوری بودم و متاسفانه در تابستان منظم درس نخواندم.
    بطور جدی از مهرماه شروع کردم
    – برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
    نمیتوانم بگویم خیلی موثر بود یا بی تاثیر بود.بطور متوسط.
    همان قدری که از یک برنامه ریزی انتظار می رود
    مثلا برنامه بلند مدت به من ارامش خاطر میداد که فلان مباحث تا آخر ماه تمام خواهد شد.همین مساله موجب اعتماد به نفس و کم شدن استرسم میشد.
    و برنامه کوتاه مدت،راستش همیشه طبق برنامه نبودم و گاهی عقب میوفتادم ولی در کل،یک برنامه ای که 90 درصد ان اجرا شده از بی برنامگی بهتر است
    – بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
    بستگی به این دارد کدام درس باشد.مثلا برای زیست ترکیب کردن با فصل های دیگر برای من بهترین روش بود.
    یک کنکوری عزیز آنقدر تست ترکیبی باید کار کند که برخی مسایل برایش جزو بدیهیات شود و سرجلسه نیازی به تحلیل و فکر کردن نداشته باشد.
    مثلا ویژگی های جانوران از سال دوم.ملخ و پرنده و هیدر و ...باید جوری باشد که وقتی میگوییم ملخ،
    همه تیتر های مربوط به ملخ در همه ی کتابهای زیست در ذهن فرد ردیف شوند
    برای شیمی تست زدن به نظر من بهترین روش مرور و تثبیت هست.خصوصا حل تیپ تست برای مسایل شیمی
    – چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
    استفاده از نمودار های شاخه ای
    استفاده از شکل و نقاشی!!این روش برای من خیلی جواب میداد.البته نباید ان را افراطی به کار برد
    استفاده از خودکارهای رنگی.شاید از دیدگاه برخی این کار زیادی دخترانه به نظر برسد ولی برای من موثر بود
    جملات بدون فعل و تیتروار
    ذکر کلیدواژه هایی که باعث میشود مطالب دیگر را بخاطر آورید و ...
    – نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
    نظر خاصی ندارم.
    من در این مورد خوب عمل نکردم و نمیتوانم راهنمایی کنم.
    – تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
    خب ببینید این ها خیلی وابسته به نوع درس هست.
    برای درس هایی مثل ریاضی و فیزیک بیشتر تست میزدم.
    برای درس هایی مثل زیست ترجیح میدادم که مطلب را با تست یاد بگیرم.برای شیمی بصورت تقریبا مساوی به تست و به مطالعه اختصاص میدادم و ...
    – میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
    در سال اولی که کنکور دادم در دروس پایه شدیدا ضعف داشتم و تصور میکردم
    که فقط با تسلط بر پیش دانشگاهی میتوانم درصد خوبی کسب کنم.
    ولی اینطور نبود چون سوالات ترکیبی هستند و نمیشود به یک کتاب اکتفا کرد...سال دوم دروس پایه را مسلط شدم طوری که شیمی دوم نقطه قوت من بود.
    و طبعا سوالات ترکیبی دوم و بقیه ی کتابها هم برایم اسان بود.مشابه این اتفاق در زیست هم برایم افتاد
    – به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
    من خودم هم در سالهای پایه درس نخواندم.در واقع اصلا درس خواندن بلد نبودم.درس خواندن من فقط در همین یک سال اخیر بود!
    توصیه میکنم عزیزانی که شرایط مشابه من را دارند اصلا نگرانی به خودشان راه ندهند.
    درست هست که کارشان از بقیه داوطلبان سخت تر شده ولی هیچ چیز غیر ممکن نیست.با تلاش بیشتر میتوانند به هدفشان برسند.
    دروس پایه و پیش را طبق برنامه ازمون ها پیش بروند
    و سعی کنند دروسی را که لازم هست در طول این مدت ترکیبی بخوانند
    مطالعه در تابستان چه میزان در موفقیت شما در ازمون سراسری نقش داشت؟
    متاسفانه مطالعه نداشتم
    – چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
    از نظر من پایه و نیمسال دوم پیش.خصوصا زیست نیمسال دوم.
    چون اهمیت بالایی دارند.نیمسال دوم هم چون در انتهای سال تدریس میشود، ممکن است داوطلبان در تست زدن و تسلط به آن در فرصت کم باقی مانده به مشکل بخورند
    پس بهتر هست که تابستان هم این مباحث مطالعه شود
    -نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
    واقعا نمیشود توصیف کرد.
    مطمئنا خانواده نزدیکترین افراد به هر فرد هستند و همکاری انها بیشترین تاثیر را در رسیدن به هدف دارد.
    تک تک اعضای خانواده ی من بیشترین تلاش را برای موفقیت من کردند
    مادرم که با وجودشان و حساسیت هایشان در خانه برایم آرامش ایجاد کرده بودند و در سخت ترین مواقع در این مدت به من قوت قلب و امید میدادند.دستشان را میبوسم
    پدرم که پا به پای من در این مسیر تلاش کردند.اگر حمایت های مادی و معنوی ایشان نبود،اگر برای کنکور مجدد به من اعتماد نمی کردند،و ...
    صددرصد من نمیتوانستم در این مسیر موفق شوم
    در شهر ما ازمون های سنجش برگزار نمیشد،پدرم برای هر ازمون جامع من را تا شهر مجاور همراهی میکردند،شهر من کتابفروشی ندارد،
    برای خریدن کتاب در وسط هفته مرخصی میگرفتند
    و گاهی تا 400 کیلومتر با هم میرفتیم برای خریدن یک کتاب تست!این ها فقط گوشه ای از زحماتی هست که هرگز نمیتوانم جبران کنم
    و خواهر عزیزم که دلشوره و اضطرابش برای آینده ی من گاهی از خودم بیشتر بود!همیشه به من امید و انرژی مثبت هدیه میکرد
    و فداکارانه داوطلب میشد تا نگرانی هایم را با او تقسیم کنم...
    -چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
    طبق تخمین 95 رتبه ی من بهتر از این رتبه میشد.اما باز هم خدا را شاکرم
    در واقع من در ازمون های ازمایشی فقط یک بار رتبه ی سه رقمی اوردم!کنکور من بهترین ازمونم بود
    -ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
    در عمومی ها بله
    و در اختصاصی ها خیر.به ترتیب:ریاضی و زیست و شیمی و فیزیک
    – مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 97 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
    وقت را تلف نکنند.هر لحظه را لحظه ی سرنوشت ساز ببینند.من وقتی به قبل از کنکور نگاه میکنم دلم میلرزد و با خودم میگویم
    خداراشکر که فلان جزوه را یک بار دیگر خواندم!
    خداراشکر که فلان فرمول را روز اخر مرور کردم،خدا را شکر که لحظاتم را تلف نکردم وگرنه معلوم نیست که چه بلایی سر نتیجه ی کنکورم می اوردم.
    مثل فردی که از روی یک پل پوسیده و لرزان عبور کرده و وقتی به عقب نگاه میکند دلش میلرزد از این که اگر بخاطر یک قدم اشتباه می افتادم پایین چی؟
    گول موسسات گوناگون را نخورند.وقت برای ازمون و خطا وجود ندارد و این صحنه هم صحنه ی ازمون و خطا نیست! حرف آینده ی فرد در میان است و وقت کم است
    دنبال حواشی های مد شده بین کنکوری ها نباشند و همه تمرکز را روی درس بگذارند.خودشان را گول نزنند.
    واقعا نیازی هست که یک کنکوری از همه ی حالات درس خواندن و میان وعده خوردنش در فضای مجازی عکس نشر بدهد؟!
    از نظر من این خودش موجب حواس پرتی هست.البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند
    -موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
    موفقیتم را تقدیم به دو شهید گمنام 17 و 19 ساله ای میکنم که مزار مطهرشان در روزهای سخت کنکور پناهگاه و آرامش بخش ذهن خسته ی من بود
    و دست یاریگرشان را در لحظات سخت زندگی ام احساس کردم
    موفق باشید
    یاعلی

• مصاحبه با رتبه ۱۷۰ ریاضی

قفل شده است منتقل شده
    2
    28 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    18k بازدیدها

مصاحبه با دوست خوبمون @Phenomenon

سلام خودتونو معرفی کنید
    ✳️ سلام محمد رضا باقری...رتبه 170 منطقه 3 و 2600 کشوری...از تهران
    از آلا اگه فیلمی دیدین نظرتونو راجع بهش بگین
    ✳️کلی فیلم دیدم از الاء دیدم..ریاضی فیزیک شیمی دینی عربی ادبیات ! همشونم عالی بودن و تو پیشرفتم خیلی تاثیر داشتن...
    در مورد آلا نظرتون رو بگین
    ✳️الاء بهترینه تو زندگیه من و همه دانش اموزا..انشالله ک همیشه باشه...
    در مورد انجمن بچه ها و...
    ✳️انجمن واقعن خ خوب بودش...مخصوصن این اواخر که ما تو تاپیک دیف خیلی تست حل میکردیم و خیلی برام جالب بود...بچه ها هم بچه های گلی هستن 🙂
    راستی از همایش های تخته خاک استفاده کردین
    همایش ..استاد نصیری 😂 رو دیدم
    همایششون خ خوب بود و یه سری نکات جدید یاد گرفتم ...
    از همایش تخته نع استفاده نکردم :/...ولی طبق تعریفی که بچه ها میکردن خیلی خوب بودن...:)

بگین سالی که گذشت چطور بود از روزای سختش و روزای آسونش
    ✳️روزای سخت ! روزای بعد ازمون بود..و روزای اسون هم ک خب نبودش 😕 !! همه یه روزا سخ بودش 😕
    شیرین ترین خاطره از دوران کنکور
    ✳️شیرین ترینش اشنا شدن با الا بودش که اتفاق مهمی بود تو زندگیم...این رتبمو مدیون الا هستم...
    شیرین ترین خاطره از فروم
    ✳️شیرین ترین خاطره تو فروم...؟؟ چیزی به ذهنم نمیرسه.. 😕
    بدترین ها رو هم بگین
    ✳️بدترین خاطره تو فروم ؟؟ بازم چیزی به ذهنم نمیرسه.. 😕
    دلیل موفقیتتون رو تو چی میدونید
    ✳️دلیل موفقیت سعی تلاش و اراده است...این سه تا به موفقیت میرسونن
    کاری بوده که بکنید و الان بفهمین به ضررتون بوده و نباید می کردین
    اوهوم...خیلی کارا هستن...انتخاب منابع نامناسب مهم ترینش بود
    اگه برمی گشتین چه کارایی رو انجام میدادین چ کارایی رو نمی کردین
    ✳️اگ برگردم عقب بیشتر تلاش میکردم و ازمون رو زودتر می نوشتم و قسمت دوم هم بالا گفتم 🙂
    اگه روش جالبی تو درسی پیدا کردین بهمون بگین و توصیه ها تون برای آلایی ها ی کنکوری و آلایی های دیگه
    ✳️هیچ موقع تا وقتی که به هدفشون نرسیدن دست از تلاش برندارن حتی اگر قرار واسش یه سال دیگ هم پشت کنکور بمونن...
    رشته و دانشگاه انتخابی شما؟
    ✳️احتمال قوی مهندسی کامپویتر بزنم..حالا امیرکبیرم باشه دیگ بهتر
    دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
    ✳️منابع خوب خیلی مهمه و بنظرم باید خیلی وسواس به خرج داد..مخصوصن اونایی که رتبه های خیلی عالی میخان و خیلی سعی و تلاش میکنن...
    خوب اما منابع...همش نشرالگو 😕 یا نع !
    بنظرم کل فیزیک و ریاضی و شیمی نشرالگو
    ادبیات هم همینطور
    عربی گاج کامل و خیلی سبز ...گاج کامل منبع تستی واقعن عالیه
    زبانم بنظرم دو تا لقمه لغت با یه کتاب درک مطلب و یه کتاب قواعد خوبه...
    منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
    ✳️همش خط ویژه 😕
    ✳️ مبتکران شیمی ...و ریاضیات پایه خوشخوان..خیلی جالب نبودن اینا میکروبانک هندسه جامع ...و همین گسسته و تحلیلی گاج یخورده ضعیف بودن...
    نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش
    ✳️گروهشون باید خیلی خرخون باشن تا مفید باشه بحثشون..
    روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
    ✳️خو مسلمن روش مطالعه هرکس شاید فرق داشته باشع..
    ادبیات اون قسمت های حفظیش رو باید مرور میکردم اونم زیاد...مثلن لغت و املا و تاریخ ادبیات...و ارایه ادبی و زبان فارسی و قرابت که خوب مفهومی هستن رو منبع خیلی خوبی داشتم.....البته برا ادبیات کتاب درسی رو هم خوندم که خیلی تاثیر داشت
    دینی قبل از خوندن هر درس فیلمای اقای رنجبر زاده رو میدیدم تا قشنگ مفهوم رو بگیرم..بعد یه دورم کتاب درسی رو میخوندم و بعد تست...رویه کل درسای دینی به همین شکل بود برام...
    عربی اوایل برام خیلی سخت بود...بخاطر همین با کتاب درسی شروع کردم و خوب توسنتم توش پیشرفت کنم و منبع تستیم گاج کامل بود که خیلی عالی بودش
    زبان هم کل سال رو نشستم لغت خوندم بعد درک مطلب هم هرشب داشتم...حتی تستای گرامرم بعضن نیازمنده ترجمه جمله هستن...
    تو ریاضیات تمرین خیلی مهمه...تمرینای کتاب درسی هم واسه هر کتاب رو بررسی میکردم که پتانسیل خ قوی واسه مطرح شدن داره...البته برا ریاضی هم کلی فیلم دیدم..فیلمای استاد شامیزاده و شهریان واقعن عالی هستن...البته هندسه پایه رو هم کلن نخوندم...
    فیزیک هم مثل ریاضی هستش...خیلی تمرین حل میکردم..فیلم اقای فدایی فرد و طلوعی و کازرانیان خیلی به من کمک کرد...
    شیمی کابوس من بود...اصلن نمیتونستم نتیجه بگیرم توش...تا اینکه شروع به مطالعه کتاب درسی کردم که خوب واقعن عالی بود...از کتاب درسی غافل نشین...
    – روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
    ✳️ مرور درس اغلب با خوندن خلاصه برداری هم صورت میگرفت...درسنامه های کتاب تست هامو هم میخوندم...همین دوتا اکثر اوقات کفایت میکرد..
    – نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟
    ✳️مشاور که نع..ولی یه نفر که رتبه برتر باشه واقعن لازمه که کنار دانش اموز باشه...حالا این شخص برا من پشتیبانم بود...خلاصه تجربیات نفر برتر سالهای قبل به شدت موثره ...
    – شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟ کدوم آزمون میرفتین
    ✳️ بله به نظرم ضرورت داره خیلی...خوب دانش اموز اشنا میشه و مهارت کسب میکنه و سرجلسه عملکرد بهتری پیدا میکنه...و از همه مهمتر اشکالاتش پیدا میشه و میتونه اونا رو برطرف کنه...به همه دانش اموزان توصیه میکنم یه حتمن ازمون ازمایشی شرکت کنن..من خودم قلمچی شرکت کردم و اینو توصیه میکنم به دانش اموزا
    – تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
    ✳️کم پیش اومده که بخام خسته بشم از درس...وقت های هم که خسته میشدم یه نگاهی به نفرات برتر و فیلم ها تجلیل از نفرات برتر مینداختم و بعد سریع میرفتم سردرس...البته راه های دیگ ای هم هست...من از پشتیبانمم خیلی انگیزه میگرفتم..خیلی سوادش بالا بود
    – میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
    ✳️میانگین 9 الی 10 ساعت
    – چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
    ✳️حدودن 5 ساعت اما غیرپیوسته
    – در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
    ✳️من از مهر شروع کردم :))
    – برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
    ✳️من برنامه ریزیم بلند مدت بودش و همین کلید موفقیت من بود..یه برنامه ریزی داشتم و همیشه بهش عمل میکردم...یه برنامه ریزی روزانه و منظم که خیلی دقیق چیده بودمش....بنظرم کلید موفقیت هر دانش اموز داشتن یه برنامه عالی هستش..که البته تقسیم بندی زمان ها هم خیلی مهمه که باید مطابق با ضریب هر درس رعایت بشه
    – بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
    ✳️من خودم بهترین روش رو استفاده از خلاصه برداری ها و کتاب تست های که در خصوص این زمینه تالیف شدن رو توصیه میکنم....البته میشه از تستای مارک دار هم استفاده کرد برا مرور که خوب نتیجش به بهتره
    – چند راهکار برای خلاصه نویسی مفید دروس؟
    ✳️نوشتن نکاتی که میدونید فراموشتون میشه...من این نکته رو اینطور بدست می اوردم که هرموقع برای دومین بار یه مبحثی رو میخوندم اگر دیدم یه نکته برام تازگی داره اونا سریع یاد داشت میکردم...تو خلاصه نویسی اون چیزایی که خوب فهمیدین و یادتون هست رو نیازی نیس بنویسین چون در اینصورت اون دیگ خلاصه نویسی نمیشه 😕 ...! خودش یه جزوه کامل میشه
    – نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
    ✳️60 درصد اختصاصی و 40 درصد عمومی...
    – تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
    ✳️ من بیشتر به حل تست میپرداختم...مگر اینکه دیگ توی یه درسی خیلی ضعیف باشم که میرفتم فیلم نگا میکردم و مجددن حل تست...
    – میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
    ✳️نمیدونم 😕 ..ینی چک نکردم ببینم تو کنکور پایه رو خوب جواب دادم یا پیش
    – به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
    ✳️وقت رو از دست ندن و شروع کنن به مطالعه ..هر چی زودتر شروع کنن مسلمن تجربشون بیشتر میشع...و اشتباهاتشون هم معلوم میشه و برطرف میکنن...
    – چه توصیه میکنم به دوستان که در تاه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
    تا بستون پایشون رو قوی کنن..مخصوصن ریاضی و شیمی که در سال تحصیلیه پیش دانشگاهی به مشکل برنخورن...این توصیه رو جدی بگیرین ...
    -نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
    ✳️حمایت و دلگرمیشون...
    -چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
    ✳️ربتم که اصلن در حد انتظارم نبود...تو اخرین ازمونی که دادم حدودن 80 و خورده ای شدم :/...ولی یه تجربه ای که به دانش اموز بدم اینکه اصلن توجه نکنین که رتبتون تو ازمون ازمایشی خوب شده یا بد...مهم کنکوره !
    -ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
    ✳️ بله...
    – مهمترین توصیه ای که برای داوطلبان کنکور 97 برای استفاده از بازه ی زمانی پیش رو دارند ، چیست؟
    ✳️بهترین توصیه اینکه هیچوقت دست از تلاش برندارین ...هیچ چیزی جای تلاش شما رو نمیگیره و مطمئن باشین هرچه قدر زحمت کشیده باشین همونقدر هم نتیجه میگیرین...
    -موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
    ✳️به هیچکس 😐
    خسته تون نمی کنم
    ممنون
    ✳️خاهش میکنم :))☺️

• رتبه ١٥٣ منطقه 2 کنکور ریاضی

2
    31 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    4k بازدیدها

قسمت دوم مصاحبه دوست خوبمون moein
    سوالات امروز تخصصی تر هست و حتما می تونید ازشون استفاده کنید

دقیقا از چه منبعی برای هر درس استفاده می کردید و چه منابعی را پیشنهاد می کنید؟
    اختصاصي الگو-خيلي سبز/عمومي گاج
    منابع جمع بندی کنکورتون چی بود؟
    دوران جمع بندي فقط زرد اختصاصي/زرد عمومي رو هم همينجوري گرفته بودم داشت خاك ميخورد اونم زدم:/
    کلا سمت کتابای من در آوردیه قلم چی نمیرفتم(هرچند در هرحال نرفتم فقط در حد پیشنهاد)منابعم باوجود اینکه همینطور از رو عکس جلدشون خریده بودمشون اما همه عالی بودن خداروشکر
    اگه روش جالبی تو درسی پیدا کردین بهمون بگین و توصیه ها تون برای آلایی ها ی کنکوری و آلایی های دیگه
    يه دفتر صد برگ بردارين بزارين كنارتون واس عموميا و حفظيات هرجا ميبينين يادتون نميمونه بنويسينش...منم نوشتم ولي اونقدر ك وقت گذاشتم بنويسم،نخوندمش
    ولي همون ك مينويسين از روش ايده اصليه
    بشينين از بي ربط ترين چيزاي موضوع برا خودتون علامت بزارين اينجوري خودش ميمونه نياز به حفظيات طاقت فرسا نيس
    نظرتون درباره درس خوندن گروهی ؟ مفید هستش ؟
    خصوصیات رفتاریم این اجازه رو بم نمیداد ک تو جمع درس بخونم(بقیه رو هم نمیزارم درس بخونن یه بار امتحان کردم فحشایه جدیدی یاد گرفتم از دوستان):|
    ولی خو یه مصاحبه ار نفر 5 و 207 ساوه پارسال قلم چی گذاشته بود ک ار تاثیر عالیه درس خوندن تو جمع میگفت
    روش مطالعه هر درس رو خیلی مفید و خلاصه میگید؟
    دیف: تست و تمرین و تکرار(مث دینی باهاش رفتار میکردم:|)
    فیزیک: مفهومی خوندن و تحلیل هربحش هرچیزی ک به عنوان جزوه دارید و تست برا تثبیت
    شیمی: این عشق غیرقابل انکار:)
    ادبیات: بخش بندیه تستاش و تلاش برای یادگیریه هر بخش
    عربی: دیمی:| اینقدر بخون بخووووون تا بترکی:|
    دینی:سطحی بخون...سطحی بخون.....یه بار دیه بشین سطحی بخون....بجنب:|
    زبان:چیزی جز لغت نیس...یه دفتر بردار هر چی لغت ناآشنا تو تستایه کتاب کمکی دیدی بنویس توش....بعد بخون بخون بخون
    روش شما برای مرور درس ها چه بود؟
    واس مرور همون دفتری ک گفتم....هرچی یادم میرف کلکسیون کرده بودم:)
    نقش مشاور را درموفقیت تان چقدر میدانید؟به نظر شما لازم به مشاور هست یا نه؟
    نیاز به مشاور نداشتم....اون آزمونایی ک پشتیبان زنگ نمیزد ترازم بیشتر میشد:|البت من دوتا پشتیبان داشتم تو دو سال...سر سال هر دوتاشونم اخراج کردن:|
    البت به خاطر نگرانیه مادر با یه مشاور ک مدیر راهنماییم پیشنهاد کرده بود صحبت کردم...یجورایی آممم هدفام شفاف تر شدن به نظرم
    شرکت در ازمون ازمایشی ضرورت دارد یا نه؟ کدوم آزمون میرفتین؟
    صددرصد شرکت در آزمون نیازه...من با نزدیک به 30 تا آزمون بازم سرجلسه کنکور داشتم دیوونه میشدم...
    سوال مقاوت داده بود چارتا جمع میخواس من خازن محاسبه میکردم:|
    علاوه بر این در شفاف سازیه اینکه واقعا چ کاره اید عالیه
    و نیز برا تنظیم زمان
    تا به حال از درس خواندن خسته شده بودید یا نه؟ چند تا راهکار واسه افزایش انگیزه درس خواندن به داوطلبان پیشنهاد میکنید؟
    بهترین راه بازیه....یه بازی فوتبال تو گوشیم بود میرفتم بازی میکردم میباختم حرصم میگرف از هرچی بازیه،برمیگشتم سر درس:|
    میزان ساعت خواب شما در شبانه روز چقدر بود؟
    شب 7 ساعت...بعدازظهر 10 مین
    چند ساعت از هفته رو به تفریح اختصاص داده بودید؟
    من همیشه به خودم میگفتم اگ با دقت بخونیو ساعت مطالعه امروزو قبل از 12 پرکنی بقیش مال خودته...معمولا هم تا ساعت 1 مث تراکتور درس میخوندم ک ساعت مطالعه کم نشه:|
    در تابستان مطالعه و تمرکز شما بر روی دروس پایه و پیش به چه میزان بود؟
    تابستون که تعطیله کی درس میخونه آخه من نمیفهمم:|
    برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت چه میزان در موفقیت شما تاثیر داشت؟
    من یه برنامه داشتم اونم رسیدن به دوستم بود ک فک کنم تو دسته بندیه برنامه های غیرممکن قرار میگرف:|
    بهترین روش مرور دروس پایه در طول سال تحصیلی چیست؟
    بهترین روش برا مرور دروس پایه خوندنشونه چ بگویم؟:|
    من با برنامه قلم چی پیش میرفتم و خیلی خوب تونستم دروس پایه ای ک حتی تو سال خودشون نخونده بودم هم کامل جمع کنم
    یه بار بخونین اگ بار دوم یادتون نمیومد باید بنویسدش واس هفته ای دیگر و مرور
    نسبت مطالعه دروس عمومی و اختصاصی را چقدر میدانید؟
    1-3 نسبت خوبیه...شایدم 1-2
    تقسیم بندی مطالعاتی شما چگونه بود؟ چه مقدار را به تست و چه مقدار را به مطالعه اختصاص میدادید؟
    اولاش تست نمیزدم کلا تعطیل بودم نتیجه هم نمیگرفتم...از بهمن تست زدنو شروع کردم...یه حجمی تست واس تثبیت بقیشو زمان میگرفتم میزدم
    میزان اهمیت دروس پایه و تاثیرشان در رتبه شما؟
    پیوستگی معقولی بین دروس اختصاصی وجود داره...سوال شیمی میدن یه تیکه اش استوکیومتریه یه تیکش تعادل...برا همین حذف یه بخش بی معنیه هر کدوم سهمیو تو موفقیت ایفا میکنن
    به داوطلبانی که در سال های پایه درس نخواندند چه توصیه ای دارید؟
    ای جوانکان!همانا پیش را در مدرسه می آموزید..در منزل به ندانسته هایتان اهمیت دهید#پیر:|
    چه دروسی باید درتابستان خوانده شود که اهمیت بیشتری دارد؟
    تفریحاتی ک تو تابستون داشتم سهمه اعظم موفقیت رو به دوش میکشید
    هیچ دروسی در تابستون خوانده نشود
    نقش و اثر خانواده در موفقیت شما؟
    خانواده دمشون گرم میگفتم صدا تلویزیون رو کم کنین کنترل رو برعکس میگرفتن دستشون فک کنم
    ولی از هر کتابی....هر کلاسی....هر پیش نیازی ک میخواستم و نمیخواستم دریغ نکردن...اسپانسری بودن واس خودشون
    چقدر رتبتون در حد انتظارتون بود؟چقدر با رتبه ی ازمون های ازمایشی فاصله داشت؟
    آخرین آزمون رتبه ام 104 منطقه 2 شد اما با توجه به جامعه آماری تو کنکور خیلی میرف بالاتر ک اینطور نشد...ولی...شیمی کشت مارا:|
    ایا سوالات را به ترتیب دفترچه پاسخ دادید؟
    بلی به ترتیب بخونین عزیزانم
    موفقیت خود را تقدیم به چه کسی میکنید؟
    فعلا معلوم نیس شاید موفقیتمو بندازم سطل آشغال سال بعد تجربی بدم:|
    تموم بشد خواهر
    خسته نباشین (: