مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی به صورت تخصصی - امتحان نهایی، کنکور و انتخاب رشته

11.5k موضوع ها 180.0k دیدگاه‌ها

زیر دسته‌بندی‌

• بررسی قبولی فرهنگیان و دیگر انتخاب ها توسط سنجش

منتقل شده
    11
    3 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    154 بازدیدها

maryam111 در بررسی قبولی فرهنگیان و دیگر انتخاب ها توسط سنجش گفته است:

@kosar-mottaghi نمیدونم والا
    پارسال که من بودم اینطوری نبود😐
    متمرکز و نیمه متمرکز و شرایط خاص نمیدونم چیه اصن😐😅

😂😂😂😶

• اگه تو قرنطینه ای این کتاب هارو بخون

8
    7 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    123 بازدیدها
  • شروع درس خواندن

منتقل شده
    4
    1 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    152 بازدیدها

Elena Mm
    Untitled.jpg
    Untitled1.jpg
    2.jpg
    3.jpg

• درس خواندن بدون مشاور

منتقل شده
    6
    0 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    166 بازدیدها

ایلین حیدرزهی سوال مشاوره ای تودلی؟😕

• تغییرات کتاب های ۱۴۰۰ برای ۱۴۰۱

5
    8 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    228 بازدیدها

توی این pdf هیچ لینکی نیست ، اسم موسسات هم که زیاد میاد تو انجمن ، ایرادی نداره که 😕

• بانک های تست

حل نشده
    1
    3 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    122 بازدیدها

سلام سلام

من میخواستم یکی از بانک های تست رو اشتراکشو بخرم

از بین 1. ازمون یار 2.منتا 3. لرنیتو کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ و چرا؟

@دانش-آموزان-آلاء

• 1 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    368 بازدیدها

سید رضا ساداتی در فیلم یا درسنامه گفته است:

سلام دوستان
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    من واقعا گیج شدم
    بعضی مشاورا میگن فیلم دادن با خوندن درسنامه کتب کمک آموزشی کلا متفاوته و اصلا نباید دیدن فیلم رو جزو ساعات مطالعاتی حساب کرد!!!
    یعنی بنظر شما خوندن درسنامه با دیدن فیلم قابل جایگزینی نیست؟؟!

سلام
    بعضی مشاورا به خیلی چیزا فک نمیکنن
    مشاور من میگه عزیزم وقتی بلد نیستی که درس چی به چیه چطور میخوای تست بزنی؟
    خب فیلم دیدن و درسنامه خوندن هم یه جرئی از درس خوندنه
    خییییلی ببخشیدا پس اینجور که بعضیا میگن فقط موقعی که داری تست میزنی در حال درس خوندنی؟؟؟؟؟؟ 😕😕

• برنامه ریزی

69
    2 رای ها
    69 دیدگاه‌ها
    368 بازدیدها

M Tg خواهش میکنم 🌷😊
    انشاالله براتون مفید باشه 😃
    موفق باشی عزیزم 🤗💫

• این داستان(قسمت 2): تعهد به برنامه ریزی

1
    15 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    479 بازدیدها

تعهد به برنامه ریزی یک مشکل اساسی:

همین اول کاری بهت بگم که برنامه ریختن کار زیاد سختی نیست. این تعهده که سخته، تعهد به برنامه‌ای که ریختی و باید تا آخرین نفس بهش عمل کنی.
    خواهشا جوگیر نشید:

آقا دیدی طرف در کل ۱۲ سال دوره تحصیلش روی هم ۲۰ ساعت هم درس نخونده‌هاااا و همه رو با تقلب اومده بالا. بعد که میخواد برای خودش برنامه ریزی کنه یا به مشاورش برمیگرده میگه آقا برای من روزی ۱۳ ساعت رو بذار که میخوام بترکونم،میخوام مرز‌‍های علم رو جا به جا کنم،میخوام دکتر سمیعی شماره ۲ بشم و از اینجور چرت پرتا.

بعدش که شروع میکنه به درس خوندن میبینه نه آقا به اون سادگیا هم که بقیه میگفتن نیست گاو نر میخواهدو مرد کهن. بعد دوباره افسردگی میگیره درس زده میشه .
    افزایش تدریجی ساعت مطالعه در برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰1:
    پس بچه‌ها توی شروع کار حد خودتون رو بدونید بگو آقا من حدم برای شروع بطور مثال روزی ۵ ساعته باید با روزی ۵ ساعت بیام جلو بعدش هفته به هفته یا ماه به ماه اینو بیشترش میکنیم. نرمالش اینجوریه بچه‌ها. همیشه یاد بگیرید پله پله پیشرفت کنید یاد بگیرید طبق اصول و قاعده جلو برید
    یا میاد میگه وااااای من کلا توی برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هفتگی فقط ۵ ساعت خوندم یا میاد میگه من روزی ۲۶ ساعت درس میخونم ۱ساعت شبا دیرتر میخوابم ۱ساعت هم صبحا زودتر پا میشم و از این دست دروغ‌های رنگو وارنگ
    برنامه خودت رو داشته باش:
    پس دیگه بهت تذکر ندم که سرت تو کار خودت باشه و هرکی‌هم هرچی گفتش بگو آره تو خوبی! تو اصلا زورو تو سوپرمن

برنامه ریزی گام به گام و منطقی
    اینجوری نباش که اولِ راه مثل یه ماشین سرعتی استارت بزنی، ولی نزدیک هدفت که بشی انگیزه تو از دست بدی و دست و دلت به کار نره.

خب چرا این بلا سرمون میاد اصلا؟

یکی از اصلی ترین دلایلش اینه که تمام توان و پتانسیلمون رو همون اول کار خرج می‌کنیم. میشه جریان مسابقه خرگوش و لاک پشت!

ما مشاورا یه اصل مشترک با مامان بزرگا داریم که بهش میگیم اصل آهسته و پیوسته (خودت شعرشو بلدی دیگه من نگم برات …) و واقعا اصل به درد بخوریه. پس یادت نره حتما مد نظرت قرارش بدی.

شناخت میزان توانایی یادگیری و مطالعه شخصی
    یه دلیل دیگه اینکه برنامه ریزی صحیح نداریم. مثلا میگی من توی دو روز باید کل فلان مبحث رو تموم کنم! بعدِ دو روز که هیچی، چهار روز میگذره و اون مبحث رو نصفم نکردی و خب بعدش استرس میگیری و فکر میکنی اشکال کار از توئه. با اینکه اشکال از تو نیست، اشکال از توقع زیادته!

برنامه باید جوری باشه که بتونی انجامش بدی. اگه مشاورت برنامه ی سنگین تر از حد توانت بنویسه، عاقبت میبینی به نصفش نرسیدی. بعد میگی من که به نصفش نرسیدم، پس به بقیه ش هم نمیرسم و میذاریش کنار! خودمونی تر بگم لقمه اندازه دهنت بردار. اگه تا الآن روزی سه ساعت درس میخوندی، یهو نگو از شنبه باید روزی هشت ساعت درس بخونم! اینجوری فقط خودتو خسته و ناامید می‌کنی و دلسرد میشی. اندک اندک باید زیاد کرد.

منعطف بودن برنامه ریزی و عدم احساس شکست
    برنامه ترجیحا نباید ساعت بندی رباتی داشته باشه. میگی من ساعت شش صبح بیدار می‌شوم! زد و به جای شیش، ده صبح از خواب پا شدی بعد میگی امروز که از دست رفت و دیگه نمیرسم! و برنامه رو میذاری کنار.

برنامه باید منعطف باشه. اینکه بنویسی صبح باید حتما حتما اولین کار مثلا دویدن باشه ولی مجبور شی برای نگهداری از خواهر کوچیکت صبح رو خونه بمونی باعث میشه هم به جون خواهرت غر بزنی که ندویدی هم اون روز کلا ندوی و اون ساعت رو تخت ولو باشی. باید این آپشن رو داشته باشی که تایم درس خوندن مثلا عصر رو بذاری صبح و دویدن رو ببری جاش. (حالا این یه مثال بود، با شرایط خودت میتونم ده تا مثال دیگه واست بزنم)

ستون جبرانی برای قبولی!
    برنامه هفتگی باید یه سری ستون خالی داشته باشه که من بهشون میگم ستون های جبرانی! واسه این که اگه یه جایی از برنامه حوصله نداشتی یا اتفاقی افتاد و مشکلی پیش اومد، اون قسمت رو توی یکی از ستون های جبرانی روزای آینده جبران کنی.

خاص باش، تقلید ممنوع!
    هیچوقت نمیشه برنامه دو نفر شبیه هم باشه! شرایط آدما واقعا با هم فرق داره و برنامه هرکس باید فقط و فقط مخصوص خودش و طبق شرایط خودش باشه. اگه برای فلان امتحان دوستت یه برنامه توپ ریخته، فکر نکن اون برنامه برای تو هم کاربردیه. آدما با هم فرق دارن!

بهتره ساعت چند استارت درس خوندن و اجرای برنامه ریزی کنکور رو بزنیم؟
    بچه‌ها برای یه کنکوری خیلی خوبه که ساعت ۷ صبح استارت درس خوندنش بخوره یعنی حداقل نیم ساعت قبلش از خواب بیدار شده باشه.حالا این برای دانش اموز به دانش اموز متفاوته یه دانش آموز میگه میخوام از بهمن برای کنکور شروع به درس خواندن کنم و برای پزشکی دانشگاه بهشتی یا شیراز یا تبریز خلاصه یه دانشگاه تاپ تلاش کنم. این مطمئنا باید حداکثر ساعت ۶ یا حتی زودتر از ساعت ۵ استارتش رو بزنه چون چن ماهی هستش که از بقیه عقب تره و باید عقب موندگیش رو جبران کنه.

تنظیم ساعت خواب:
    سحر-خیزی-برای-شروع-اجرای-برنامه-ریزی-کنکور-265x300.png
    یکی از نکات مهم تو برنامه ریزی برای کنکور اینه که چطوری ساعت بیولوژیک بدنمون یا همون الگو خوابمون اصلاحش کنیم؟ بچه‌ها خیلی سادس فقط باید یکم سمج باشید.مثلا همیشه ۹صبح از خواب پامیشی درسته؟

هفته اول این ساعت ۹ رو بکنش ۸نیم یا یک ربع به ۹ بعد هفته دوم نیم ساعت یه یک ربع بکشش عقب بکنش همون ۸ یا ۸نیم هفته سوم دوباره به همین منوال ساعت خوابت رو اصلاحش کن.سر ۱ماه نشده بطور اتوماتیک مثل قرقی از خواب پامیشی ولی میگم دیگه نیاز به تمرین ممارست داره و به همین سادیگاهم که اینجا نوشتیم نیست.

ساعت چند بخوابیم؟ توی شب خواندن خوبه یا نه؟
    من جواب این سوال رو همیشه میگم که بچه‌ها حداکثر ساعت ۱۲ باید خواب باشن تا بتونن از اون طورف زود بیدارشن.

اما خیلی از بچه‌ها هستن که میان میگن آقا ما شبا میتونیم خوب بخونیم شبا تمرکزمون بالاس وصبحا نمیوتونیم زود بیداربشیم.

خیلی از این بچه‌ها دارن خودشون گول میزنن و از ترس صبح بیدارشدن و فرار کردن این حرفا رو میزنن که من بهشون میگم مطمئنی کیفیتی که مثلا ساعت ۱ میخونی با کیفیتی که ساعت ۷صبح میخونی یکیه؟ میگه ارره اقای دکتر تازه ساعت ۱ کیفیتش خیلی بیشتره اما بعضیا هم هستن که واقعیت رو قبول میکنن و تلاش میکنن تا ساعت بیولوژیک بدنشون رو درست کنن.

اما بعضیا هم هستن که واقعا شبا تمرکزشون بیشتره یا اینکه چون خونشون شلوغه شبا که همه خوابن اونا دنبال شکار نکات درسی هستن پس در آخر من به همه دانش اموزا میگم که خودت که خودت گول نمیزنی پس ببین تو کدوم ساعت بهترین و بیشترین بازده رو داری پس تو اون تایم درس بخون

ظهرا بخوابیم یا نه؟
    فوری به این سوال جواب بدم که بهتره ساعت ۱نیم ظهر تا ۳ رو توی برنامه ریزی درسی ۱۴۰۱ خودت به استراحت اختصاص بدی تا بقیه طول روز انرژی داشته باشی. استراحت معنیش این نیست که زود بپری سمت موبایل‌هاااا. استراحت یعنی اینکه یه ناهار بخوری اگه هم دوست داشتی یه چرت ریزی بزنی تا بدنت شارژ بشه
    این تاپیک رو چون قفل شده بود(به درخواست خودم البته) و نمیتونستم منشن کنم و بالا بیارمش ی بار دیگ زدم.
    منبع: سایت ایران دانش نوین

@دانش-آموزان-آلاء @دوازدهم @یازدهم @بچه-های-کنکور-تجربی-1400 @راه-ابریشمی-ها-زیست @راه-ابریشمی-ها-ریاضی-تجربی @بچه-های-ریاضی-راه-ابریشم @بچه-های-تجربی-راه-ابریشم @تجربیا @ریاضیا @انسانیا @دهم

• این داستان(قسمت1): برنامه ریزی

1
    20 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    259 بازدیدها

۱۰ اصل برنامه مطالعاتی خوب کنکور
    اگه میخوای یه برنامه درسی عالی داشته باشی باید ۱۰ تا اصل زیر رو حتما توش رعایت کنی:

۱-به برنامه ریزی خودتون تعهد داشته باشید:
    اگه اول کاری بخواید به برنامه‌ ریزی که که مال شماس به توجهی کنید و بزنیدش کنار هرکسی دیگه هم براتون برنامه بریزه همینکارو میکنید پس به برنامتون متعهد باشید و براش ارزش قائل باشید
    ۲- تناسب تعداد تست با درسنامه در برنامه ریزی کنکور:

خیلی از بچه‌ها هستن که فقط درسنامه میخونن ولی گزارش کار که میفرستن میبینی کلا ۳۰تا تست زدن این اصلا خوب نیست
    ۳- احساسی عمل نکردن و جوگیر نبودن.
    حتی بهترین برنامه ریزی کنکور رو هم بخواید توی اجراش جوگیر بشید قطعا زمین میخورید ینی مثلا ی نفر که روزانه 8 ساعت مطالعه داره برنامش رو هرروز پر 12 ساعت بزاره و اخرش هم هیچی ب هیچکدوم نمیرسه و نامید میشه

۴-داشتن یه برنامه ریزی روتین و منظم برای کنکور:
    بچه‌ها نظم تو سال کنکور خیلی مهمه،
    اینکه شلخته نباشی شلخته درس نخونی. اینجوری نباشه که هرچی عشقت بکشه بخونی و باید طبقه قاعده و اصول بری جلو
    ۵-تنوع مطالعاتی در برنامه درسی:

تنوع مطالعاتی در برنامه درسی کنکور خیلی مهمه و نباید ی روز مثلا 10 ساعت شیمی رو خوند و دلیل هم جمع کردن شیمیس بوده ن این کار اشتباهیه
    ۶- ساعت خواب درست:
    دست گذاشتم رو نقطه ضعف بچه‌ها. خواب یکی از پارامترهای مهم برنامه ریزی برای کنکور هست. نمیدونم چی میشه که توی سال کنکور همش ادم دلش میخواد بخوابه. شباهم که میشه از جغد بدتر میشیم.

بچه‌ها برای اینکه شبا راحت خوابتون ببره سعی کنید قبل از خواب یه فعالیت بدنی مثل دوچرخه سواری پیاده روی و امثال اینا رو داشته باشید که راحت بیوفتید تو رخت خواب تا خوابتون ببره.
    ۷-مرور در برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۱:
    یعنی اگه تو برنامه‌های مطالعاتی برای کنکور به اندازه کافی مرور نباشه‌ها کلات پس معرکس.

اصلا روایت داریم درسی که هزار ساعت براش وقت بذاری ده هزار تا تست هم بزنی براش اگه مرورش نکنی به درد لای جرز دیوار میخوره.
    ۸-برنامه کنکور باید انعطاف پذیر باشه:
    انعطاف پذیر یعنی چی؟ یعنی اینکه اگه خدای نکرده مشکلی پیش اومد که نتوستی یه قسمتی از برنامه درسی خودت رو اجرا کنی به چه کنم چه کنم نیوفتی. و بتونی با یه سری تغییرات کوچیک به اون هدف و برنامه‌ای که مشخص کردع بودی برسی
    ۹- برنامه ریزی کنکور باید مخصوص خودت باشه:
    بچه‌ها این خیلی مهمه. بعضی از بچه‌ها فک میکنن آقا اگه بریم برنامه کنکور رتبه ۱ رو بگیریم و طبق همون بخونیم ۱۰۰درصد رتبه ۱ میشیم.نه تنها رتبه ۱ نمیشن بلکه رتبه ۱میلیون هم نمیشن.

برنامه مطالعاتی درس های برای کنکور باید منحصر به فرد باشه بچه‌ها. باید مخصوص خودتون باشه. اگه دیدید مشاورتون داره یه برنامه‌ای میده که برای کل دانش اموزاش یکیه باهاش صحبت کنید و بگید برنامه بصورت شخصی سازی شده برای خود خود شما باشه.
    ۱۰-اهداف کوتاه مدت و بلند مدت برنامه خودتون رو مشخص کنید:
    یعنی توی برنامه ریزی هفتگی برای کنکور خودتون تعیین کنید که قراره آخر هفته توی هر درس به کجا برسید و بعدش آخر ماه قراره چه مباحثی رو خونده باشید یا جمع بندی کنید . این ویژگی برنامتون خیلی خیلی کمکتون میکنه تا ارامش داشته باشید.

این تاپیک رو چون قفل شده بود(به درخواست خودم البته) و نمیتونستم منشن کنم و بالا بیارمش ی بار دیگ زدم.
    منبع: سایت ایران دانش نوین
    @دانش-آموزان-آلاء @دوازدهم @یازدهم @بچه-های-کنکور-تجربی-1400 @راه-ابریشمی-ها-زیست @راه-ابریشمی-ها-ریاضی-تجربی @بچه-های-ریاضی-راه-ابریشم @بچه-های-تجربی-راه-ابریشم @تجربیا @ریاضیا @انسانیا @دهم

• دوراهی ازمون...

حل نشده
    27
    1 رای ها
    27 دیدگاه‌ها
    315 بازدیدها

Mina Sadeghi در دوراهی ازمون... گفته است:

سلام دوستان من میخام از مهر ازمون ازمایشی شرکت کنم و دوازدهم تجربی ام و واقعا موندم کدوم رو انتخاب کنم ازبین ازمون ها

قلمچی یا گزینه دو؟؟
    ممنون میشم کمک کنید🌼
    @تجربیا @دانش-آموزان-نظام-جدید-آلا @تجربیا

سلام
    گزینه ۲ این روزا بیشتر داره میدرخشه
    قلم چی خیلی غیر استاندارد شده (دقیقا مثل کنکور!!!!)

• کمک کمک

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    64 بازدیدها

Hanieh Zarie سلام نه لازم نیست فقط باید چند تا امتحان بدین که اونم باید با مدرسه هماهنگ کنید ، فقط عجله کنید وقت زیادی ندارید
    اگر رشته امسال و رشته ای که میخواین برید رو بگید کتاب هایی که باید امتحان بدین هم معلوم میشه

• تغییر رشته

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    107 بازدیدها

Hanieh Zarie در تغییر رشته گفته است:

سلام من دهم هستم باید برم یازدهم اما می‌خوام از اول دهم یه رشته دیگه بخونم آیا اینجوری میشه
    راهنماییم کنید.ممنون

اونجا جواب قطعی رو بهتون میدن
    چون من خودمم میخواستم تغییر رشته بدم و نتونستم به نظرم توی همین تابستون باید اقدام کنین اگه نه ممکنه نتونین تغیر رشته بدین

• تست زنی در شیمی

حل شده
    6
    2 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    134 بازدیدها

@سجاد-ذوالفقاری خواهش میکنم 🌷 ‌

• یک تجربه یک راه حل

12
    1 رای ها
    12 دیدگاه‌ها
    296 بازدیدها

egnrseiy y اووف دقیقا منم عین توام اصلا نمیتونم تستاشو حل کنم
    فقط گلابی هارو میتونم

• حافظه مغز 😬

8
    4 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    143 بازدیدها

Fariba Arbabi مچکرررم💙
    درست میگی عزیزم 🌻

• راهنمایی

حل شده
    6
    2 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    196 بازدیدها

samaneh aghazadeh خواهش میکنم گل☺

• افسردگی و کنکور

78
    27 رای ها
    78 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

زهرا بنده خدا در افسردگی و کنکور گفته است:

Sana Asadi 1
    واسه نزدیک شدن به خدا از خیلیا شنیدم که سخنرانیهای حاج آقا پناهیان مفید بوده

ایشون واقعااا عالین
    منم از چند سال پیش شنیده بودم که صحبتاشون خیلی جوون پسنده و عالیه ولی واقعا تا پای حرفاشون نشستم عمق قضیه رو درک نکردم
    واقعا هرکی دلش گرفته یه وویس یا فیلم کوتاه از ایشون ببینه و بشنوه حالش خوب میشه

• برنامه شاد و راه ابریشم؟😬

62
    2 رای ها
    62 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

محمد پیرزاده سلبریتی های ما اگ منظورتونه
    اونا خارج رفتن و واکسن فایزر رو زدن برای همین نگران نیسن
    ان شاءالله بهتر بشن

• مدرس فیزیک میخوام🙂

19
    2 رای ها
    19 دیدگاه‌ها