مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی به صورت تخصصی - امتحان نهایی، کنکور و انتخاب رشته

11.4k موضوع ها 179.6k دیدگاه‌ها

زیر دسته‌بندی‌

• 207 موضوع ها
    3k دیدگاه‌ها

M.an ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم اینکه نوشتید برسی برای راه ابریشمی ها و اونایی که راه ابریشمی نبودند نوشتید 0 تا 100 چه فرقی داره

توی برسی یعنی باید خودمون انتخاب رشته کنیم ؟بفرستیم شما برسی کنید من این قسمت رو متوجه نشدم

• سوالات مشاوره ای خود را اینجا بپرسید

7k موضوع ها
    78k دیدگاه‌ها

mk.mahdi
    سلام ببینید شیمی کلا چیزی هم که پارسال بود خیلی مفهمومی شده. یعنی در کنار حفظیات به مفاهیم و جزئیاتش هم توجه کنید که جوابگو باشه
    من خودم با همین مشکل مواجه بودم و کاری که کردم این بود( شما میتونین یه بار تو آزمون آزمایشی انجام بدین ببینین چقدر جوابگوعه) برای حل دفترچه اول میومدم فقط سوالای تشریحی طورش رو حفظی و مفاهیم جواب میدادم بعد دوباره میامدم مسائلی رو که حس میکردم بلدم جواب میدادم. بعید میدونم وقتی برا دسته سوم بمونه ولی این روش رو یکی از اساتید شیمی هم دیدم که گفته بودن.

• سوالات در مورد انتخاب منابع، کتاب و... را اینجا بپرسید

2k موضوع ها
    20k دیدگاه‌ها

Michael Vey سلام اگه میشه برا منم بفرست ممنون میشم

• یزد یا اصفهان؟!

22
    4 رای ها
    22 دیدگاه‌ها
    282 بازدیدها

D.fateme.r
    Fragile
    واسه خودم نپرسیدم😂🙄 ولی مرسی💛🌱

• خواب !!!!

53
    3 رای ها
    53 دیدگاه‌ها
    378 بازدیدها

من کلا سر صبح ها اگه دیر بخوابمم خود به خود مغزم کوک شده، ‌بیدار میشم اگه خودم بیدار نشم هیچکس نمیتونه بیدارم کنه😂
    بیشتر ساعت ۶.۳۰ مثل الان بیدار میشم

• فرهنگیان و پزشکی

قفل شده است
    21
    0 رای ها
    21 دیدگاه‌ها
    285 بازدیدها

Shadow Runner قفل شد

• گزارش ساعات خواب!

57
    8 رای ها
    57 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

سلامی دوباره
    الان ساعت ۲:۴۸ دقیقه شب😕 و هنوز نخوابیدم میخوام الان بخوابم فردا هم زود بیدار شم انشالله
    ۹۹/۸/۱۲

• میکروبیلوژی ازاد

23
    1 رای ها
    23 دیدگاه‌ها
    208 بازدیدها

Fereshteh Jahangiri خواهش🌷

• امتحانات مدرسهVsبرنامه ریزی

28
    1 رای ها
    28 دیدگاه‌ها
    366 بازدیدها

Jahid Khalilian در امتحانات مدرسهVsبرنامه ریزی گفته است:

Im Ho3ein دبیرای ما کلا سوپرایزمون میکنن 😆
    صبح ساعت ۷ با کمال آرامش بیدار میشی گوشیو دستت میگیری میبینی نوشته:
    دانش آموزان عزیز شنبه امتحان ریاضی دارین
    کِی اینو میگه؟
    پنجشنبه
    آخه من نمیفهمم این چه حساب کتابیه🤦‍♀️
    من روزانه برنامه ریزی میکنم به نظرتون روش خوبیه؟
    یعنی برنامه کلی نمیچینم😊

جدی؟😆
    قبول دارم بدجور ضد حاله🙄
    اما اگه نشه شرایطو تغییر داد باید باش کنار اومد دیگه
    ببین من برناممو خودم ابداع کردم
    خیلیم راضیم
    خلاصه وار بهت میگم اگه خواستی میتونی امتحانی ی هفته استفاده کنی😉
    اولا بگم ی جدولی دارم که:
    ی ورش روزای هفتست
    ی ور دیگش نوشته نام درس و ساعت
    من 4 تا ازش چاپ کردم واسه 4 قسمت:
    تکالیف مدرسه و تست/مطالعه/ویویدو تدریس/کارها(این قسمتش مربوط ب درس نیس)
    خب حالا فعلا اینو تا اینجا داشته باش

از طرفی جمعه ها بر اساس بودجه بندی قلمچی تا اون مباحث ویدیو ها مطالعه مورد نیازو یادداشت میکنم
    خب
    حالا همونایی ک یادداشت کردمو با توجه به تکالیف مدرسه و تاریخ امتحانات تو جدول میچینم (بزرگاشو تقسیم میکنم)
    اگرم امتحانی یهویی شد ی بخشی که فرصت برا انجامش زیاده رو انتقال میدم ب ی روز دیگه
    🙂
    Mr.Fantastic

• نظرتون؟(حرکت شناسی)

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    82 بازدیدها

Amir_Phl برو رو کتاب تست منم همون فیلما رو دیدم توی ۱ هفته بعدش تستای کتابو جویدم و خداروشکر درصد خوبی هم زدم

• جعبه لایتنر

منتقل شده
    4
    0 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    180 بازدیدها

Alireza Mousavi در جعبه لایتنر گفته است:

هرکی توضیح میخواد در مورد جعبه لایتنر بگه

جعبه لایتنر برای یادگیری معنی کلمات انگلیسی یا فارسی یا مباحث و فرمولایی ک مشکل داری خیلی کمک میکنه اگه برنامشو نصب کنی ک دیگه راحته نیاز نیس جعبه لایتنر درست کنی یا بخری! من خودم یه برنامه واسه زبان انگلیسی نصب کردم ک خودش جعبه لایتنر داره فقط باید کلماتی ک مشکل داری رو انتخاب کنی ک واردش بشه بعدش استفاده ازش خیلی راحته و واقعا هم تو یادگیری بهم کمک میکنه🙂

• کتاب کمک درسی دوازدهم

6
    2 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    232 بازدیدها

Mohammad Javad Mo Ja
    سلام
    من خودم بیشتر از موضوعی استفاده کردم و راضی بودم
    پاسخ نامش هم خوب بود زیاد نمیتونم درباره خیلی سبز نطر بدم
    خیلی سبز کتاب محورتره
    موضوعی هم که از اسمش معلومه بخش دستو زبان و املا و ارایه و اینا همه جدا جداست من بیشتر باهاش حال کردم

• بچه های کنکور 1401

8
    3 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    207 بازدیدها

mahla bpz در بچه های کنکور 1401 گفته است:

عههه تاپیک زدین😍😍😂😂

اره
    خوش اومدید

• استاد شیمی...

5
    1 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    88 بازدیدها

مهشید غضنفرآبادی در استاد شیمی... گفته است:

@porya-eydane
    احسان گودرزی!
    علاوه بر درس نامه تست های زیادی از کتاب نشر الگو حل میکنه و نکاتی برای حل تست هاهم ارائه میده و از اونجایی که این تدریس سال 99-98 ظبط شده پس ب کتاب شماهم نزدیک تره ! 🙂

مرسی🌹

• گزارش درس خوندن بر و بچ كنكور ١٤٠١رياضى

7
    2 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    126 بازدیدها

@fatemeh_baghaee اهان ممنون

• جمعه آزمون ;)

83
    18 رای ها
    83 دیدگاه‌ها
    967 بازدیدها

Dr.Aryan با استناد به سایت قلم چی 🙂 :
    تکنیک ضربدر و منها تکنیکی برای کاهش اشتباهات در آزمون یا کنکور است. در آزمون از نظر میزان تسلط و آمادگی در پاسخ‌گویی، سه گروه سؤال وجود دارد:

سؤالاتی که یادگیری شما در آن‌ها کامل است و به‌خوبی می‌توانید پاسخ دهید و به‌راحتی در زمان پاسخ‌گویی تست یا کم‌تر به آن پاسخ می‌دهید.

سؤالاتی که یادگیری شما در آ‌ن‌ها ناقص بوده و در پاسخ‌گویی به آن‌ها بین گزینه‌ها شک دارید. برای این سؤالات علامت ضربدر را به نشانه‌ی شک‌دار بودن کنار سؤال در دفترچه‌ی سؤال قرار می‌دهید. سؤالات شک‌دار را نیز در پایان وقت مجدداً بررسی می‌کنید. اگر توانستید پاسخ می‌دهید در غیر این صورت علامت منها کنار ضربدر در دفترچه‌ی سؤال قرار می‌دهید. این نشانه‌ی عدم پاسخ‌گویی به سؤال است. ازطرفی باعث می‌شود کم‌تر در پاسخ‌نامه اشتباه وارد کنید.

سؤالاتی که بلد نیستید. در پاسخ‌گویی به این سؤالات علامت منها کنار آن سؤال قرار می‌دهید. این کار نیز باعث کاهش اشتباهات می‌شود.

تکنیک ضربدر و منها باعث کاهش اشتباهات در آزمون و نیز باعث آرامش شما در زمان پاسخ‌گویی به سؤالات می‌شود و به‌خوبی سؤالات را در گروه‌های مختلف طبقه‌بندی می‌کنید. این کار هم‌چنین باعث تنظیم و مدیریت زمان می‌شود.

• دهم در کنار یازدهم(چگونه؟)

37
    0 رای ها
    37 دیدگاه‌ها
    177 بازدیدها

Mr.Fantastic اره ریاضی و فیزیک دهم

• کنکوریا کمک !

حل شده
    33
    3 رای ها
    33 دیدگاه‌ها
    496 بازدیدها

Fatemeh Afandak در کنکوریا کمک ! گفته است:

به نظر من اگه با برنامه ریزی ازمون ها پیش بری خیلی بهتره
    تو دو هفته ای ای هم که وقت داری برنامه ریزی هفتگی و روزانه انجام بده یعنی بیشتر بودجه بندی رو سعی کن همون هفته اول تموم کنی تا هفته دوم وقت برای مرور بیشتر داشته باشی بعد برای هر روزت هم جدا برنامه ریزی کن یه تایمی هم خالی بذار برای جبرانی چون ممکنه هر اتفاقی پیش بیاد که نتونی به برنامت برسی
    دیگه اینکه امسال سال خیلی مهمیه اگه سال های پایه درست درس بخونی شانس خودت رو برای قبولی خیلی بالا میبری هر کی هم گفت حالا یازدهم زوده دهم زوده خودت رو خسته نکن یا مثلا درس های حفظی رو بذار برای ماه های اخر و این چرت و پرتا با پشت دست بزن تو دهنش خودم تجربه کردم که میگم
    یه چیز دیگه هم اینکه به ازمونت خیلی خیلی باید پایبند باشی من سال دهم که ازمون ندادم سال یازدهم هم بخاطر اینکه همه میگفتن ازمون خوبه ازمون خوبه ثبت نام کردم ولی اصلا پایبند نبودم و نمیرفتم و بخاطرش خیلی ضرر کردم ولی سال دوازدهم ازمون برام خیلی مهم بود با برنامه درس میخوندم و همه ازمونا رو شرکت میکردم کارنامه رو تحلیل میکردم از تحلیل ازمون غافل نشو سعی کن همون روز جمعه کامل تحلیل کنی
    دیگه چیزی یادم نمیاد فقط اینکه سراغ پیج های کنکوری اینستاگرام اصلا نرو و وقتت رو الکی تلفش نکن
    از همین الان هم شروع باید کرده باشی
    اینا تجربه های من بود خدا رو شکر راضی هم بودم از نتیجه اش ان شاالله شما هم استفاده کنی و نتیجه بگیری

خیلی بدرد بخور مفید گفتی
    واقعا دمت گرم که وقت گذاشتی🌹 🌹

• برنامه ریزی Vs اتفاقات:|

حل شده
    18
    3 رای ها
    18 دیدگاه‌ها
    147 بازدیدها

Mr.Fantastic تو برنامت چند ساعت جبرانی بزار خب من خودم هر دو روز یک ساعت جبرانیه اگر تونستی طبق برنامه پیش بری یا استراحت میکنی یا یه چیز دیگه میخونی اگر نتونستی تو جبرانیا میخونیش

• مدیریت وقت آزمون

2
    1 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    76 بازدیدها

Dr.Aryan
    تاپیک زیر رو‌مطالعه کنید
    تست زنی

• تفاوت مباحث ریاضی و فیزیک رشته های ریاضی و تجربی

منتقل شده
    6
    0 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    98 بازدیدها

yousef jahanarai علاوه بر اینایی که دوستان گفتن در بعضی فصل ها مثل فصل یک یازدهم تجربیا فقط تعریف و مفهوم چگالی سطحی رو میخونن .اما ریاضیا با فرمول و اینا...

• حفظ کردن درس

5
    1 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    83 بازدیدها

@porya-eydane در حفظ کردن درس گفته است:

chichak am در حفظ کردن درس گفته است:

@porya-eydane این روش برای دوران متوسطه اول خیلی خوب جواب میده ولی بعدش واقعااا ازش ضربه میخورید...
    شما یه بار متن کتاب درسی رو میخونید و نکات مهم و کلیدیشون رو به خاطر میسپارید بعد مثل یه معلم به زبان عامیانه خودتون توضیح میدید به خودتون یا اونا رو مینویسید چون میگن نوشتن تاثیر زیادی توی یادگیری داره یا مثلا یه پاراگراف رو برا خودتون تقسیم بندی میکنید و شبیه نمودار درختی نکاتش رو مینویسید ..اینجوری بازده اش از روش حفظ کردن خط به خط کتاب خییلی بهتره.

خیلی ممنون
    ولی من خیلی سعی کردم به این روش درس بخونم ولی نمینتونستم
    یه جورایی نمیتونستم عادت قبلمو ترک کنم

کار نشد نداره😄 ☘

امیدوارم اینبار موفق به ترکش بشید اخه من خودمم تا سال هشتم این مدلی بودم ،حس خوبیم بود که بتونی جواب یه سوال رو مطابق با نوشته های مولف بدیم ولی خب اشتباه بود روشمون 🙂
    موفق باشید🌺

• تحلیل کامل آزمون گزینه دو

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    76 بازدیدها

@m-sina انجمن واسه همین ساخته شده دوست عزیز
    البته اگه شیمیه از من نپرس😐منم تو شیمی گیج میزنم