مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی به صورت تخصصی - امتحان نهایی، کنکور و انتخاب رشته

11.5k موضوع ها 179.9k دیدگاه‌ها

زیر دسته‌بندی‌

• 207 موضوع ها
    3k دیدگاه‌ها

M.an ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم اینکه نوشتید برسی برای راه ابریشمی ها و اونایی که راه ابریشمی نبودند نوشتید 0 تا 100 چه فرقی داره

توی برسی یعنی باید خودمون انتخاب رشته کنیم ؟بفرستیم شما برسی کنید من این قسمت رو متوجه نشدم

• سوالات مشاوره ای خود را اینجا بپرسید

7k موضوع ها
    78k دیدگاه‌ها

#فوری | آغاز ثبت نام ترمیم معدل از شنبه

⚡ ثبت نام در آزمون ترمیم معدل 1403 به صورت اینترنتی و از طریق سامانه مای مدیو انجام می‌شود

⚡ ورود به آدرس سایت مربوطه و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شوید.

⚡ انتخاب گزینه ترمیم معدل: از منوی سمت راست، گزینه "ترمیم معدل" را انتخاب کنید.

⚡ انتخاب دروس مورد نظر: در این مرحله، می‌توانید دروسی که قصد شرکت در آزمون ترمیم معدل آنها را دارید، انتخاب نمایید.

⚡ پرداخت هزینه: پس از انتخاب دروس، باید نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام به صورت آنلاین اقدام نمایید.

⚡دریافت کارت ورود به جلسه: پس از تکمیل مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه، می‌توانید کارت ورود به جلسه آزمون را از طریق سامانه دریافت نمایید

khanoomi @ریاضیا @تجربیا

• سوالات در مورد انتخاب منابع، کتاب و... را اینجا بپرسید

2k موضوع ها
    20k دیدگاه‌ها

Michael Vey سلام اگه میشه برا منم بفرست ممنون میشم

• عربی کدوم استاد بیشتر می پسندین؟چرا

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    236 بازدیدها

سلام.می خواستم بدونم تو درس عربی کدوم استاد تدریس قابل فهم تر؟

• ادامه مطلب جنگ با افکارذهنی مزاحم

3
    1 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    485 بازدیدها

nastaran78 ان شاءالله خداوند به شما وهمه ومن کمک کنه حتما نتیجه می گیری

• ادامه مطلب رازهای پشت پرده کنکوری های رتبه برتر

1
    5 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    560 بازدیدها

گاهی به خود می اندیشیم :
    من کیم ؟کجام من لیاقت دارم من واقعا می تونم من آخه ..............این طوریه زندگیم این............مشکلو دارم خانواده..............اینطورین خلاصه ..............همه هزاران دلیل برای نرسیدن به خواسته ها روبه روی ماظاهرمیشوند

ولی آیابه طورمثال اینگونه اندیشیده اید : من مینام با مشکلات زیادی که توی هرزندگی چه فقیرچه غنی موج میزند
    من انسانم باقدرت عقل ودرایت وروح خدا درمن است ومن خدای جسم وروح خود هستم ومن می توانم خودرا کنترل کنم ونفسم را به دستان خویش بگیرم واورافرمان دهم نه اومرا وقتی دیگران موفق هستند چرا من نتوانم باشم من هم میتوانم
    ممکن هست درمسیر راه من به هدفم ،مثل جاده خم وپیچ هایی باشد ولی من باقدرت فکر وانرژی زیادی که ایجاد می کنم به هدف ومقصد راهم میرسم.....

چرا اینگونه نمی اندیشیم چرا اینگونه عمل نمی کنیم ؟؟؟/

ادامه رازهای پشت پرده کنکوری های رتبه برتر

داشتن مدیریت زمانی : ماهم می توانیم مدیریت زمانی داشته باشیم به گونه ای که خودراکنترل کنیم واز عادت هایی که باعث میشود زمانما ازدست برود بپرهیزم مثال:چت گروهی ممنوع تماشای فیلم وسریال ممنوع حرف زدن تلفنی ممنوع کارهای غیرضروری ممنوع دوست ها ممنوع فضای مجازی ممنوع خلاصه هرچیزی که باعث میشه زمان شمارو هدربده ممنوع
    مامیتوانیم برنفس خود غلبه کنیم ودیگربه کارهای بیهوده ای که عادت کرده ایم نزدیک نشویم لااقل درزمان حساس کنکور مامیتوانیم زمان خودراکنترل کرده

داشتن اعتماد به نفس :ما هم می توانیم به خودانرژی +دهیم وهرچیزی که انرژی _دارد ازخود دور ویا حس آن هارا به +تبدیل کنیم
    خودباوری :ما هم می توانیم خودباوری روحی داشته باشیم چون می توانیم به هدفمون برسیم

..............
    ............

این ها همه رازهای پشت پرده نبودند ولی اشاراتی به همان راز ها بودند

ولی اصلی ترین راز پشت پرده کنکوری های رتبه برتر این هست
    ایمان داشتن به خود وتوانایی های نهفته در خود
    دوست داری شغلی که عاشقشی داشته باشی پس نق نزن دست به کارشو دلیل نیار برای نتونستن ونرسیدن به هدف

دلیل بیار برای زندگی کردن نفس کشیدن

به دست فروش بنگر به رفتگر بنگر به آبدارچی بنگر به بقال محله بنگر به واکسی بنگربه بیسواد بنگربه شغل های بنگر که ازدید جامعه دارای احترام خاصی نیستن وارجحیت ندارند دردید من این ها اگرنباشند بخشی ازجامعه دچارتزلزل می شود

ولی با خود نیندیشیده اید چرا ؟؟رفتگر بقال ....که هرکدام درجامعه دارای فرزندی هستند واین ها دوست دارند فرزندانشان تحصیلات بالاتری داشته باشدجواب : به خاطراینکه دوست دارند به هدف های که خود نرسیده اند( دلیل :همین افکار وانرژی منفی که ما ایجاد می کنیم داشتند )فرزندانشان دستیابی پیداکنند آن ها همه تلاش خویش را می کنند تا وسایل تحصیل فرزندانشان فراهم شود تاروزی شخصی مثل ما به فرزندان آنها دید طبقاتی نداشته باشد بلکه به خاطر سطح سواد ودانایی آن ها به فرزندانشان احترام بگذارداحترامی که ما به خود رفتگر وبقال دست فروش و ......نگذاشتیم این یه دلیل ومثال از دید من بود چه بسا همه پدرمادرها دوست دارند فرزندانشان سطح علمی وسطح فرهنگی بالایی داشته باشند زیرا هرچقدر علم انسان زیادترباشد راحتر برمشکلات غلبه می کند وزندگی را راحت تر میپذیرد

چرا افکاروانرژی منفی را درخود می پرورانیم اینها همه مانع رسیدن من وتو به خواسته هایمان می شود .تا زمان هس درست راه را تشخیص دهیم ودرست قدم بگذاریم

این بود مطلب من هر عنوان واسم که برده شده یه مثال بود از شغل هایی که نامبردم وکسانی که این شغل هارا دارند عذر می خواهم وبه آن ها وزحمتشان احترام می گذارم

باشد که همه ما درکنکوربه هدفمان برسیم ورستگارشویم صلوات

• رازهای پشت پرده کنکوری های رتبه برتر

4
    6 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

mina74 در رازهای پشت پرده کنکوری های رتبه برتر گفته است:

W.White سلام هر افکاری یه ایده هس اگه منفی باشه با بازیافتش به مثبت میشه انرژی سکوی پیشرفتت
    اگه افکارت مثبت باشه چه بهتر یادداشتش می کنی یه گوشه بعدازکنکور بعد از قبولیت عملیش می کنی
    با این حال نوشتی مزخرف ولی بدون اگه یه روز خودتو عالی شروع کنی افکارت منفید مثبت میشه
    درکل بهت بگم هرروز ما بابیدارشدن از خواب ، متولد میشیم وافکارهمون روز درسرما موج میزنه پس روزتو عالی شروع کن وعالی تموم کن

نه از مثبت و منفی بودنش حرف نزدم، کلا یه چیزای مزاحم تو ذهنم میاد حتی اگه مثبت هم باشه باعث میشه آدم درس نخونه

• جنگ با افکارذهنی مزاحم درموقع فعالیت درسی

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    293 بازدیدها

خلقت انسان باعطا روح دربدن وگرفتن ویژگی فکر وعقل ودرایت واختیارو..همراه بود

همان طور که می دانید انسان دارای مغز هس ودر این مغز کارهای بیشماری انجام می گیره افکار یکی از این کارهاست انسان وقتی ازخواب بیدارمیشه هیچ فکری هنوزدرمغزش شکل نگرفته واگرهم شکل گرفته باشه چندان فعال نیس
    اگه روزخود را عالی شروع کنید مطمءن باشید ذهن شما به دنبال افکارمثبت میره وحتی صدمی فکرمنفی وانرژی منفی ندارید

این مطلب ادامه دارد صلوات برای قبولی همه ما درکنکور

• موفقیت را دریاب

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    393 بازدیدها

موفقيت
    ما به عنوان اشرف مخلوقات و نايب خداوند در زمين میتوانيم به کارهای بزرگ دست
    بزنيم و میتوانيم به اهداف بزرگی برسيم. اين اتفاق موضوع کم و بی اهميتی نيست که
    اصطلاح اشرف مخلوقات را به انسان اعطاء کردهاند. اين موضوع به اين معنی است که
    خداوند ما را جانشين خودش و نماينده به حقش در زمين قرار داده تا در آن دست به کارهای
    بزرگی که در شان خداوند بزرگ و جانشينش يعنی انسان نيز باشد، بزند. پس در ابتدای راه
    خود را دست کم نگيريد و باور داشته باشيد که اولا خداوند عادل است و تقريبا به تمام
    انسانها عقل و استعداد لازم برای موفقيت را داده است و ثانيا انسان اگر خود بخواهد می-
    تواند راه های بزرگانی که به موفقيت دست پيدا نمودهاند طی کند و به همان موفقيتها دست
    پيدا کند.
    با توجه به حقايق فوق برای موفقيت در کنکور و يا هر هدف ديگر بايد با ساختار ذهن و
    تکنيکهای ضروری و ويژه برای خلق اهداف بزرگ آشنا شويم يعنی قبل از اينکه هدفی را
    آغاز کنيم بايد در رابطه با وسايل و شرايط لازم برای رسيدن به بهترين نتيجه در مورد
    هدفمان مطالعه انجام بدهيم و همه شرايطمان را بدانيم. اين موضوع بدين معنی است که در
    ابتدا بايد بدانيم که ذهن ما چگونه کار میکند و از چه تکنيکها و روشهايی وجود دارد که
    برای سهولت در رسيدن به اهدافمان میتوانيم از آنها استفاده نماييم.
    مادر اينجا ۴ تکنيک مهم و ساده که برای رسيدن به اهدافمان در دسترسمان میباشند و در
    اين راه ما را ياری میدهند و اين فرايند را تسهيل مینمايند، را معرفی مینماييم:
    ۱)قانون مدارها و قانون جذب
    ۲)تصويرسازی و متن نويسی
    ۳)برنامههای انعطاف پذير
    ۴)شکستن اهداف بزرگ به اهداف کوچکتر
    ۲)نردبان موفقیت
    www.zistamoozan.ir
    قانون مدارها: مدارهای ذهنی که قانون جذب هم بر همين اساس شگل گرفته میگويد شما به
    هر چيزی که فکر کنيد و آن موضوع ملکه ذهن شما شود و آنقدر به آن ايمان داشته باشيد
    که به اعتقاد شما تبديل شود، شما در مدار دستيابی و موفقيت به آن هدف قرار میگيريد و
    به شکل اعجاب انگيزی با همکاری کائنات به آن اهداف دست میيابيد. اين موضوع به هيچ
    وجه آنگونهای نيست که در برخی گروهها و توسط برخی انسانها بيان میشود و اعلام می-
    نمايند که فقط فکر کنيد به آن موضوع خواهيد رسيد!نه. توجه کنيد که همانگونه که ذکر شد
    آن موضوع بايد ملکه ذهن شود و برای اينکه يک موضوع ملکه ذهن و اعتقاد انسان شود
    تنها تفکر به آن موضوع کافی نمیباشد و نيز فعاليتهای عملی و فيزيکی هم برای آن نياز
    است. حسن اين موضوع اين است که اگر وارد اين مدار شويد حتما به اهداف خود دست
    میيابيد.
    در اينجا درجه خفيفتر از قانون مدار را مثال میزنيم که تا حدودی ما را به درک اين
    قانون و جدب خواستههايمان در ابتدای خواسته کمک مینمايد. توجه کردهايد که شما وقتی
    به يک موضوعی زياد تفکر مینماييد و دغدغه ذهنی شماست حتی بدون انجام فعاليت
    فيزيکی آن موضوع را بيشتر از همه ی موارد ديگر در زندگی خود حس مینماييدو به
    عنوان مثال وقتی به رشتهی پزشکی فکر مینماييد در تلويزيون، جامعه، مغازه و ... گويی
    همه پزشک میباشند و به نوعی با پزشکی ارتباط دارند! به نوعی پزشکی يا هر چيز در
    ارتباط با آن جذب زندگی ما خواهد شد.
    توجه داشته باشيد که قانون مدارها نيز همانند ساير قوانين موجود در طبيعت مانند قوانين
    فيزيکی ثابت و بدون تغيير میباشند و به صورت انتخابی عمل نمینمايند، يعنی اينطور
    نيست که اين قوانين در برخی موفقيت آميز باشد ولی در افراد ديگری مثلا شما اثر خود را
    نگذارد. اين موضوع مانند اين است که قانون گرانشی زمين روی برخی انسانها اثر نگزارد
    و آنها به جای انکه به سمت زمين سقوط کنند به سمت آسمان سقوط نمايند! پس مطمئن باشيد
    که افرادی که نا اميدانه مدام از شکستها و نرسيدن به اهدافشان صحبت مینمايند مطمئن
    باشد که بی چون و چرا شکست خواهد خورد(يعنی در مدار عدم موفقيت خواهيم افتاد).
    ۳) نردبان موفقیت
    www.zistamoozan.ir
    در صورتی که به موفقيت تفکر نماييد خود به خود راهها و عوامل دستيابی به موفقيت و
    راههايی که افراد موفق طی کردهاند در جلوی چشم شما قرار میگيرد و اگر شما به آن
    اعتقاد داشته باشيد شک نکنيد به آن دست پيدا میکنيد.
    اين موضوع را به دليل اهميت بالای آن دو مرتبه ذکر مینماييم و کمی توضيح میدهيم که
    قوانين موجود در طبيعت انتخابی عمل نمینمايد و اينطور نيست که برخی موفق شوند و
    برخی ديگر خير. توضيح اينکه اين طور نيست که قانون موفقيت فقط برای انيشتين و يا
    افراد موفق عمل کند و برای ما غير فعال باشد، از اين جهت مطمئن باشيد اگر شما راه و
    روشی را که انيشتين يا افراد موفق طی نمودهاند را به طور دقيق انجام دهيد به موفقيتهای
    آنها نيز دست پيدا مینماييد. سوالی که در اينجا ممکن است برای شما پيش بيايد اين است که
    عامل هوش و ژنتيک و استعداد متفاوت انسانها کجای اين قانون جای ميگيرد. در اينجا
    نکتهای که لازم است بدانيد را بازگو مینماييم که بر اساس تحقيقات گستردهای که انجام شده
    مشخص شده که ۹۹ درصد انسانها دارای سطح هوش يکسان و يا نزديک به هم میباشند و
    همينطور که احتمالا شما هم میدانيد اکثر دانشمندان بزرگ افرادی بودهاند که در نوجوانی
    يا جوانی به آنها گفته میشد که آنها انسانهای خنگ و بی استعداد میباشند و برخی از آنها
    نيز حتی از مدرسه اخراج شده بودند! پس وقتی شما دورههای تحصيلی خود را به راحتی
    طی میکنيد يا کردهايد نمايانگر اين موضوع است که از لحاظ ذهنی ممکن است از خيلی از
    اين دانشمندان بزرگ نيز بالاتر باشيد. ولی چرا اين دانشمندان اينقدر موفق شدند ولی
    اکثريت دانشجويان و دانشآموزان نمیتوانند آنگونه باشند. ولی اين دانشمندان بزرگ نشان
    دادند که انسان اگر بخواهد و تلاش کند حتی اگر سطح هوشش پايينتر از متوسط اجتماع هم
    باشد میتواند به موفقيتهای بزرگ دست پيدا نمايد و از طرفی مغز انسان مانند عضلات
    میمانند و هرچه بيشتر از آنها کار بکشيد آنها قویتر خواهند شد.
    قانون و يا روش دوم: برای سهولت در دستيابی به موفقيت استفاده از تصاوير و نوشته های
    مربوط به اهدافمان در مکانهايی که احتمال حضور ما در آنجا بيشتر از جاهای ديگر باشد.
    اين موضوع هم در راستای خط فکری و قانون مدارها عمل میکند و باعث میشود
    موضوع مورد نظر ما ملکه ذهنمان شده و کم کم به اعتقاد ما تبديل شود. مثلا حتی ما می-
    توانيم خود را در آن شرايط و فرد موفق در نظرر بگيريم به عنوان مثال اگر هدف ما
    ۴)نردبان موفقیت
    www.zistamoozan.ir
    پزشکی دانشگاه تهران باشد میتوانيم عکسهايی از دانشکده پزشکی دانشگاه تهران تهيه
    نماييم و يا حتی اگر برای ما مقدور میباشد ساعاتی در ماه را به محيط دانشگاه تهران يا
    هر هدف ديگر برويد و خود را دانشجوی آنجا تصور نماييد.
    قانون سوم تنظيم يک برنامه انعطاف پذير میباشد: به اين معنی که اين برنامه بايد به
    گونهای باشد که اگر در مواردی ساعاتی را بنا به دلايل مختلف به کاری غير از انجام
    برنامهی خود مشغول شديم، روز يا ساعاتی را قرار دهيم تا اين کوتاهیها را به راحتی
    جبران نماييم و در صورتی که تمام برنامه ی خود را به خوبی و سر وقت انجام داديد آن
    ساعت يا روز جبران را به عنوان پاداش به انجام کارهايی که دوست داريم بپردازيم.
    قانون چهارم شکستن اهداف بزرگ به چند هدف کوچکتر: که اشاره دارد به برداشتن
    سنگ بزرگ که نشانهی نزدن است. يعنی هميشه برای رسيدن به موفقيتهای بزرگ بايد
    پلههای کوچکتر(موفقيتهای کوچکتر) را طی نماييم. پس برای برداشتن يک سنگ بزرگ
    آن را به سنگهای کوچکتر بشکنيد! شعار گروه زيست آموزان نيز نردبان موفقيت است که
    به کمک آن میتوان پله پله به موفقيتهای بزرگ دست پيدا نماييم. برای مرحله ی اول يا
    پله ی اول ما بايد يک هدف دست يافتنی که بالاتر از سطح کنونی ما نيز باشد را انتخاب
    نماييم تا به راحتی به آن هدف دست پيدا نماييم و بازخورد مثبتی از موفقيتهای بعدی در
    ذهن ما شکل بگيرد و اعتماد به نفس خودمان را تقويت نماييم

این مطلب را برای شما از سایتی پیدا کردم به هیچ عنوان درج آدرس سایت جنبه تبلیغاتی نداشته بلکه برای استفاده شرعی از مطلب موظف بوده آدرس سایت این مطلب را بنویسم

ان شاءالله که این مطلب نقطه عطفی درشروع موفقیت های توباشد

• انگیزه رو چطور بوجود بیاریم

4
    2 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    484 بازدیدها

با توکل به خدا...

• مثالی درادامه مطلب ایجاد انگیزه

1
    5 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    375 بازدیدها

وقتی یه آدم پراز حس های مزخرف منفی که برگرفته از مشکلات زندگی یا عادت های ناهنجار یا خیلی چیزهای دیگه که روح وروانشو اذیت می کنه باشه این باعث ایجاد یه روند افسردگی وناامیدی میشه وکل انرژیش رو تبدیل به بار منفی وسنگین می کنه ودرآخر نتیجه اش پیشرفت نکردن درجایی که آرزوش بوده وهدفش بوده هس وعقب افتادن از جامعه ودیگران درحالی که اگر همین شخص همین بار منفی که درش هست رو باقدرت فکری که خداوند داده تبدیل کنه به بارمثبت انرژی خیلی خیییییییییییییییییییییییییییلی پیشرفت می کنه چون انرژی لازم برای یه نبرد بزرگ درش به وجود میاد وبرای هدفش می جنگه ودیگه اون شخص یه فرد موفق جامعه است وروبه پیشرفت

مثال حس های منفی

یه شخص هست مشکلات مالی اذیتش می کنه

یه شخص هست عشقش خیانت می کنه

یه شخص هست عشقشو نمی ذارن بهش برسه

یه شخص هست درگیر ناهنجاری های اخلاقی خودشه

یه شخص هست مشکلات خانوادگی

یه شخص هست مشکلات جسمی

یه شخص هست که خودش فکر می کنه بار روحیش منفیه وخیلی افسرده

یه شخص هست فک می کنه زمان لازم برای جنگیدن کمه

یه شخص هست اصلا یادنداره بخونه

یه شخص هست که ناراحته چرا یکی میتونه بره کلاس تست وDVDگرون قیمت استفاده کنه ولی اون نمیتونه

یه شخص هست که بی تفاوته

و..................

خیلی مثال میشه گفت چون مشکلات ویا طرزفکرهای افراد ودیدشون نسبت به زندگی متفاوته

ولی همه این ها همون انرژی منفی هستن که من وتو بایدوباید وباید وبایدتبدیل کنیم به انرژی مثبت تا سکوی پرتاب ما به سوی هدفمون بشن مطمءن باش تومیتونی خودتو تغییر بدی

• انگیزه

8
    3 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    942 بازدیدها

Asma.h77 ببین باید به هدفت فکر کنی.2 حالت برا خودت در نظر بگیر:1_رسیدن به هدفت و جایگاه قشنگ.
    2_نرسیدن به هدفت و فرجام نامعلوم.
    اگه هدف داشته باشی و براش بجنگی خسته نمی شی.انگیزه هم داری.مثلا بگو من دانشگاه تهرانو می خوامو تلاش کن.

• نظر شما در مورد برنامه درسی روزانه من

8
    1 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

Dr.Saraaa در نظر شما در مورد برنامه درسی روزانه من گفته است:

DR.PeRshIA در نظر شما در مورد برنامه درسی روزانه من گفته است:

حرفای دوستان درسته اما ی نکته دیگم باید بهش دقت کنی که به نظر من بهتر اینه که
    شما دورنمای هفتتو مشخص کنی
    مثلا زیست تا فصل 5
    شیمی 2 فصل
    ریاضی 1 فصل
    همینجووری همه درسا رو مشخص کنی خب
    بعد جمعه اخر شب بیایی برنامه کارای فرداتو نسبت به دورنمایی که داری مشخص کنی ینی اخر هرشب برای فرداش
    حالا ی مثال
    شما 3 فصل زیست مثلا مشخص کردی بخونی پس هر روز باید تو برنامت باشه
    شمی 2 فصله میایی شنبه میزاری تو برنامه اما شنبه ک خواستی بنویسی برنامتو برای یک شنبه شمی رو نمیزاری
    حالا دینی مثلا 5 درسه باز بلدی یک روز در میون خودت مشخص میکنی
    خلاصه اینجوری باشه ک هر شب برنامه فرداتو با توجه به دورنمایی ک داری مینویسی برای فرداش
    بعد هرکدوم انجام دادی تیکشو میزنی
    اینجوری که شما کل هفته رو مشخص کردی شاید شنبه حال نداشتی ریاضی نتونستی بخونی دیگه کلا برنامت بهم ریخته میشه

و بش عمل کنی 😶

این دیگه خیلی سخته😆

• سلام

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    268 بازدیدها

سلام بچه ها ...من فارغ التحصیلم ب نظرتون توی ماهه دی مثل دانش اموزا پیش یکو ببندم با طبق برنامه خودم برم ؟؟؟؟

• چجوری شعر حفظیو حفظ کنیم؟ و چند سوال و راهنمایی برا ادبیات

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

واسه امتحان نهایی
    درمورد اثار اینا
    شما لازم ندارید به اخر کتاب خیلی برید همون مقدمه درسا رو کامل بلد باشید(اثارشون ویژگی اثارشون اینجور چیزا)چند سری سوالات نهایی رو ببینید متوجه میشید و اگر دقت کنید اخر بعضی دروسم نوشته مثلا نیوسنده فلانی
    اینارو برید اخر کتاب بخونید
    بازم اخر کتاب خیلی چیزای سخای نیستن همون معروف هارو بخونید

درمورد شعر حفظی هم الان ک خیلی زوده برای حفظ کردنش برای ترم دوم بعد از عید شروع کنید خوندن هر شب ده دقیقه بخونید هر دفعه دو سه بیت حفظ کنید فرد اشبش باز دو سه بیت دیگه اضافه کنید بهش

• عربی امتحان نهایی

24
    0 رای ها
    24 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

m_azad20 در عربی امتحان نهایی گفته است:

mohammadhassan
    ماشاالله زیست و شیمی رو عالیم یعنی از رو 15 نمره میگیرم( سوالات نهایی تا فصل 5 زیست) بدون اینکه شب امتحان جمع بندی کنم

هر روز یه وقتی رو به عربی اختصاص بدید. توی امتحانات هم اون درس هایی رو که مهارت زیادی دارید هم یه وقتی ازش رو به عربی اختصاص بدید. البته به امتحانات دیگه لطمه نزنه

• کاسبی 40-50 درصد زمین شناسی

5
    4 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

خیلی ممنون
    اما استاد دیر جواب میده
    گفتم اینجا بپرسم که جواب بگیرم@sohrab اگه ضبط بشه منتظر بمونم...
    اما اقا سهراب جواب ندادن،شاید خیلی مشغول هستن نمیتونن جواب بدن،خدا خیرشون بده،اجرشون با امام مهدی

• برنامه ریزی

3
    1 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    441 بازدیدها

بستگی داره روزی چندساعت و چند درس مطالعه میکنی من خودم اول سال تا یکی دوهفته پیش اینجوری میخحوندم ک 6 ساعت اختصاصی دوساعت عمومی
    که روزی دوتا درسو انتخاب میکردم مثلا دینی و ادبیات فردا عربی وزبان
    اما الان دوهفته ای هستش که اختصاصیامو میخونم بعد عمومیامو مبحثی کردم ینی ربع ساعت لغات ربع ساعت اثار ی روز درمیون ارایه و قرایت
    دینی ربع ی روز ایات ی روز متن درس و همینجوری 15 دقیقه تایم جا کردمو میخونم
    اینو ببین خودت با کدوم روشا حال میکنی

• مشاوره - کسانی که تازه می خوان شروع کنند

2
    4 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    547 بازدیدها

ممنون از آقای امینی راد عزیز استاد بزرگوار ، ولی از نگاه من شروع از پیش 1 برای جمع بندی تا پایان دی ماه بدون خوندن پایه اونم برای یک دانش آموز صفر فاجعه باشه و خیلی دلسرد بشه ، مثلا داوطلبی که تا حالا معادله نویسی از شیمی 2 فصل 3 و شیمی3 فصل1 یاد نگرفته چجوری میخواد مسائل سنتیک رو حل کنه؟ یا مثلا برای زیست شناسی دانش آموزی که تا حالا زیست پایه ر و کار نکرده قطعا در زیست پیش نمیتونه نکات رو ترکیب کنه و در سوالات ترکیبی میمونه ، پس از دید من شروع از پیش 1 مناسب نیست ، با نهایت احترام به نظر استاد

• مشاوره - راه های موفق شدن - قدم دوم

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    401 بازدیدها

مشاوره - راه های موفق شدن - قدم دوم🌟

🔹#ریاضی 🔹#تجربی 🔹#انسانی

#مشاوره
    👤 محمدعلی امینی راد، مشاور آلاء

🔶🔹🔸دانلود از لینک زیر 👇🔸🔹🔶

http://dl1.sanatisharif.ir/media/audio/moshaver/95-96/amini/alaa_amini_95_96_014_SanatiSharif.mp3

@alaa_sanatisharif

• 14 رای ها
    127 دیدگاه‌ها
    17k بازدیدها

@avayekhak در پست جامع نحوه ی مطالعه ی دروس ( کتاب + فیلم + تست و ... ) برای آزمون های آزمایشی --> افزایش تراز و کاهش رتبه !!! گفته است:

دوستان اگه کسی میتونه تجربیاتشو بگه !

شاید خیلی وقتا دوستت ی روشی درس بخونه و نتیجه نگیره اما شما بخونی نتیجه بگیری
    به نظر من خودتون روشای مختف روی توی درس خوندن امتحان کنید ببینید با کدوم روش نتیجه میگیرید
    البته الان خیلی وقت این نیست که بخواییم تغییر روش درسی بدیم اما به صورت کلی میگم
    زیست تسلط اصلیتون روی متن کتاب باشه بعد نکات اضافه
    شیمی متن کتاب مسلط باشید دیدی ک تستای عبارتی شیمی سختن+تمرین کردن روی محاسبات
    فیزیک و ریاضی ی مرور کوتاه و تسلط اصلی روی تستای کنکور و تمرین

دینی ایات+متن خیلیا میگن سوالای متن کمه اما بدونید سوالای متن و ایات ترکیبی زیاد میاد
    ادبیات مبحثی بخونید
    زبان تسلط اول روی لغات+لغات خارج کتاب+یک شب درمیون درک مطلبو کلوزم کار کنید
    عربی هم که دیگه باید تست بزنید چیزی نداره

• قهوه یا هایپ قبل آزمون

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@Mobin-Khalili 😕

• ✯کلید های کوچک برای قفل های بزرگ✯

11
    7 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

خدا فقط بهترین ها را برایت میخواهد!مسیر پیش رویت ممکن است ساده،روان یا کوتاه نباشد!اما تو را به همان جایی میبرد که باید بروی و در هر قدم خداوند همدم همیشگی توست!