عربی

مرتبط با درس عربی - دوره های مختلف

1.2k موضوع ها 13.3k دیدگاه‌ها
  • افعال لازم و متعددی

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    75 بازدیدها

Amir.Bernousi مرسی که جواب دادین.🌷
    پس ینی باید بین بد و بدتر یه انتخاب داریم

• تا درس ۶ عربی هشتم یاد نگرفتم میخوام یکی یادم بدهلطفا

21
    0 رای ها
    21 دیدگاه‌ها
    227 بازدیدها
  • سوال قواعدی

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    140 بازدیدها

اصلن چنین چیزی در کنکور مطرح نیست

• فعل

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    76 بازدیدها

پری ناز سلام. نه فعل مونث جمع هست که نونش حذف نمیشه یعنی صیغه۱۲. این صیغه ۱۰، یعنی مفرد مونث مخاطب.
    اون فعل که نونش حذف نمیشه تومنْنَّ هست. این تومنین بوده که شده تومنی

• ایراد در جزوه/عربی یازدهم/ناصر حشمتی

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    56 بازدیدها

با سلام خدمت شما
    در اولین جزوه ی عربی پایه ی یازدهم آقای ناصر حشمتی یه ایراد هست:
    آن قسمتی که توضیح اسم تفضیل هستش و نوشته همان گونه که در جملات صفحه ی قبل می‌بینید باید بگوییم که:
    اگر مضاف الیه بیاید اسم تفضیل به شکل صفت برتر و با پسوند «تر» ترجمه می‌شود غلطه
    به شکل صفت برترین و با پسوند «ترین» ترجمه می‌شود
    لطفاً این رو تصحیح کنید
    با تشکر

• اسم اشاره

4
    0 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    99 بازدیدها

@sara-haghighatrad خواهش میکنم🌹

• شعر های عربی

8
    1 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

ان کی لن حتی اذن ل ناصبه ل ناصبه 😂
    #واعضی 💓💖

• درصد بالای عربی

43
    0 رای ها
    43 دیدگاه‌ها
    566 بازدیدها

Mah R خوبه ..

• كدام دبير عربي آلاء؟ :-)

11
    0 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    245 بازدیدها

محمدحسین عیسی پور
    سلام من امسال با اقای حشمتی پیش رفتم و خوب بود و جزوه هم دارن.

• عربیم صفره 😭

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    129 بازدیدها

Mahdiyeh 03 خواهش میکنم اگر تونستی و وقت داشتی به نظرم حتما از ریشه بخون حتی اگر شده برو نهم اینا فعل ها رو یه بار دیگه بخون

• حال و صاحب حال

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    45 بازدیدها

Kasra Nosratpour
    بخاطر وجود بحث مونث و مذکر بودن و مثنی و جمع بودن

• محل اعرابی😐

11
    0 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    147 بازدیدها

@ermia-mirzakhani
    خواهش کرداهه

• عین الخطا در ترجمه

4
    0 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    246 بازدیدها

امیرحسین خوشرو خیلی ممنونم از لطفت 🌹🌹

• فعل ماضی بعید

11
    0 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    217 بازدیدها

Parimah Aghajani اشکال نداره🙂
    والا من دیدم هیچکس هیچی نگفت گفتم از خودم تشکر کنم😅

• درک مطلب عربی

منتقل شده
    3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    96 بازدیدها

نحوه پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی (1
    در درک مطلب زبان عربی از مجموع 9 سوال داده شده چهار سوال مستقیما به ماجرای عبارت اختصاص دارد، سه سوال دیگر به موضوع تجزیه و ترکیب و دو سوال هم به موضوع تشکیل...

در درک مطلب زبان عربی از مجموع 9 سوال داده ‌شده چهار سوال مستقیما به ماجرای عبارت اختصاص دارد، سه سوال دیگر به موضوع تجزیه و ترکیب و دو سوال هم به موضوع تشکیل... که بررسی دو موضوع آخر تو حیطه‌ی قواعد هست.

اینجا تعدادی از فنون برای بررسی راحت‌تر سوالات درک مطلب را ارائه میدهیم که توجه به این اصول می‌تواند در حل ساده تر سوالات درک مطلب به شما کمک کند.

این متن برگرفته از کامنت های آقای محمد عابدینی در صفحه ی مقطع یازدهم انسانی است *

نحوه پاسخگویی به سوالات درک مطلب عربی (1)

1- توصیه می شود که قبل از مطالعه متن یکبار سوالات و گزینه‌های متن را سریع تند خوانی کنید. با این روش ساده می توانید از محتوا و موضوع اصلی متن آگاه بشید و سر رشته‌ی متن را دست بگیرید. این روش کمک می کند که موقع خواندن متن خیلی سریع به پاسخ منطقی دست پیدا کنید و در زمان صرفه جویی کنید.

تجربه ثابت کرده که وقتی اول متن را می‌خوانیم و بعد به سوالات جواب می دهیم، در حین پاسخگویی به سوالات دوباره برمیگردیم و متن را می‌خوانیم و این مساله باعث اتلاف وقت و اضطراب دانش آموزان می شود.

2- هنگام مطالعه متن باید زیر موارد مهم و برجسته خط بکشید. این نکات برجسته می تواند شامل نام اشخاص، محل وقوع داستان یا ماجرا، عدد‌های مشخص شده در متن، زمان وقوع حوادث و موضوعات خاص یا آمار و ارقام داده شده در حد کلی باشد.

3- همیشه ترتیب سؤالات درک مطلب بر پایه‌ی تسلسل مطالب داستان یا ماجرای توصیفی نیست؛ یعنی ممکن است اوّلین سؤال درک مطلب از پایان متن انتخاب شده و یا اصلاً پراکندگی کامل سؤالات نسبت به متن داده شده وجود داشته باشد.

4- در موارد اندک ممکن است کلمات به کار رفته در سؤال، عیناً با متن درک مطلب برابر نباشد و طرّاح سؤال برای ارائه‌ی پاسخ مورد نظر از کلمات هم معنی و مترادف استفاده کرده باشد که مطالعه چندین باره مترادف‌ها و متضاد‌های موجود در درس عربی برای حل این نکته خیلی ضروری هست.

5- در پاره ای از سؤالات درک مطلب، سعی بر آن است که سؤال به گونه ای مطرح شود که داوطلب برای پاسخگویی به آن، کلّ متن را بخواند و شخصاً بر اساس اطلاعات داده شده و بعضاً بر پایه‌ی آگاهی‌های پیشین، نکته‌ی مورد نظر را استنباط کند؛ بنابراین تقویت قوای فهم و استنباط و اصلاً توجه به قانون نکته سنجی و دقت فوق العاده در این قبیل سؤالات مؤکّداً توصیه می‌شود.

6- بررسی سؤالات چندین ساله‌ی «درک مطلب» در آزمون‌های سراسری این تجربه را به ارمغان آورده است که در گزینه‌های سؤالات درک مطلب، معمولا گزینه هایی که با کلمات انحصاری: «فقط، دائماً، انّما، ابداً، خاصّ، مَحصورةٌ فی مادةٍ واحدةٍ » و یا قیود تأکید شبیه به این موارد، همراه شده اند؛ نادرست می‌باشند! و با اندکی دقّت به راحتی می‌توان این قبیل گزینه‌های محدود شده را رد نمود. به عبارت دیگر طرّاح کارآزموده و مجرّب، غالباً گزینه هایی را تعقیب می‌کند که دایره‌ی شمول بیشتری داشته و از جنبه‌ی عام‌تری برخوردار باشند.

7- همچنان که در عنوان سؤال زیر عبارت (بِما یُناسِبُ النّص) خط کشیده شده است، این نکته‌ی بدیهی مورد نظر است که داوطلب برای حلّ این قبیل سؤالات عربی نباید از اطلاعات و یا معلومات عمومی خود استفاده کند. چه بسا معلومات قبلی در خصوص مطلب طرح شده و اصلاً تغییرات اساسی که از سوی طرّاح در متن اعمال شده، با اصل ماجرای تاریخی و یا حتّی علمی و یا با برداشت‌های رایجِ طبیعی در تعارض و تقابل باشد. بنابراین استفاده از اطلاعات و باورهای شخصی – هر چند علمی‌تر هم به نظر برسند! – در پاسخگویی به سؤالات درک مطلب اصلا توصیه نمی‌شود.

• تحلیل تست

9
    0 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    88 بازدیدها

پری ناز خداوکیلی زحمت کشیدی ..!-_____-

• تحلیل الصرفی

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    108 بازدیدها
  • موضوع حذف شده است!

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    5 بازدیدها
  • بالابردن درصد عربی

15
    1 رای ها
    15 دیدگاه‌ها
    194 بازدیدها

H_....._H فلاح و چنتای دیگه نمیدونم خودم ندیدم دوستام برام فرستادن میتون ببینی و اگه بدردت خورد استفاده کنی

• زمان فعل

7
    1 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    170 بازدیدها

Maryam foladi
    کاری نکردم 😅💙