مشاوره رسمی آلاء

مشاوره های رسمی و تخصصی آلاء در اینجا

207 موضوع ها 2.9k دیدگاه‌ها

زیر دسته‌بندی‌

• فروردین 1400اینجا باهم پایه رو مرور و جمع بندی می کنیم

50 موضوع ها
    763 دیدگاه‌ها

Melika Alizadeh
    بله می تونی
    تلاش و پشتکار نیازه و ممتد بودن
    سینوسی نخون
    برنامه بریز
    آزمون بده و حتما تحلیلش کن
    تست و مرور یادت نره

• مشاوره ی و برنامه ریزی گام به گام تا کنکور 97

48 موضوع ها
    545 دیدگاه‌ها

@m-mahdi-kavoosi 😂

• جمع آلایی هایی که می خوان تو 27 روز 60درصد کنکورشون رو جمع بندی کنن

19 موضوع ها
    832 دیدگاه‌ها

سلام خوبید ؟چرا هیچ چیزی مخصوص انسانی ها نیست اخه ..ما انسانی ها هم ادمیم والا...o_O

• 💠مشاوره - پسا آزمون : بررسي آزمون و نكات مهارت آزموني

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    718 بازدیدها

💠مشاوره - پسا آزمون
    👈 بررسي آزمون و نكات مهارت آزموني

✅ بهترین روش در بررسی آزمون
    ☑️ سر جلسه هیچی یادم نی...
    ✅ وقتی وقتم کم میاد چی کار کنم؟
    ☑️ وقت یه درس و به درس دیگه بدیم؟
    ✅ شناسایی مشکلات علمی و مهارتی

😳 آزمون بدون بررسی مثل زنبور بدون عسل 😊

👤 آقای محمدعلی امینی راد،مشاور آلاء

❤️ به لطف خدا آلاء رایگان هست و همیشه رایگان خواهد ماند.

🎧 دانلود یا پخش فایل مشاوره ای

🆔 کانال تلگرام آلاء

🌐 سایت آلاء

• 5 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

💠مشاوره - چی کار کنیم که هر درس رو تو کنکور حدود 40 الی 50 کاسب باشیم😂
    👈 قسمت دوم زیست شناسی

☑️ درسنامه ی خوب از کجا پیدا کنیم ؟ چه کتابی؟
    ✅ بودجه بندی کنکور
    ☑️ اون هایی که پایه ی ضعیف تر دارند چه کنند؟
    ✅ کجا رو بخونیم ؟ کجا رو نخونیم ؟

😳 بنیاد و الفبای زیست رو حذف نکنی! حتما فایل رو گوش کن که بدونی کجاها مهمند 😊

🆔 کانال تلگرام آلاء

🌐 سایت آلاء

• 9 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    3k بازدیدها
    دروس کلیدی و رتبه ساز در کنکور

در کنکورسراسری دروس به دو دسته تقسیم می شوند و هر دسته ویژگی های خاصی را برای خود دارا میباشند
    الف- دروس کلیدی ب- دروس رتبه ساز

دروس کلیدی:

به دروسی گفته می شود که قبولی یا عدم قبولی داوطلب درکنکور به آنها وابسته می باشد و به قول معروف باعث می شوند فردی دانشجو بشود یا نه.
    به این ترتیب این دسته از دروس از اهمیت خاص برخوردار هستند و نمی شود به هیچ وجه از آن غفلت کرد.علاوه بر این ویژگی که برای دروس کلیدی ذکر شد این دروس حایز ویژگی ها دیگری نیز هستندازجمله اینکه

نسبتاً ساده هستند، پس این ویژگی باعث می شود که میانگین این دروس درکشور بالا باشد حال اگر کسی در این دسته حایز درصد مطلوبی نگردد از گردونه رقابت خارج خواهد شد.

بدانید که هردرس کلیدی برای خودش ارزشمند است یعنی اینکه اگر همه ی دروس کلیدی را به جز یک درس کلیدی خوب بزنید، درصدهای خوب دروس دیگر به آن درصدی که پایین ازحد میانگین بوده کمک نمی کند و آن درصد ضعیف تاثیر نامطلوب خود را در کل تنیجه خواهد داشت.

دروس رتبه ساز:

به آن دسته از دروس در کنکور گفته می شود که خوب بودن یا بد بودن درصدهای داوطلب منجر به جایگاه مطلوب یا نامطلوب داوطلب خواهد شد

یعنی اینکه اگر شما دراین دسته از دروس بتوانید درصد قابل قبولی اخذ نمایید منجر به این می شود که مثلا رشته مهندسی برق را در دانشگاه شریف بخوانید ودر صورتی که نتوانید دراین دروس درصد کاملا مطلوبی را اخذ نمایید همان مهندسی برق را دردانشگاه خواجه نصیر خواهید خواند.
    علاوه بر این ویژگی که برای دروس رتبه ساز ذکر شد این دروس ویژگی دیگری نیز دارند.ازجمله اینکه

نسبتاً دشوار هستند پس این ویژگی باعث شده است که میانگین این دروس در کشور نسبت به دروس کلیدی پایین تر باشد

حال اگر کسی دراین دروس حایز درصد بالایی شود چون از سطح میانگین کشور بالاتر خواهد بود پس حسابی در رتبه وی تاثیر خواهد گذاشت. این دروس باتوجه به ویژگی فوق یعنی میانگین درصد متوسطی که دارند حالت جبرانی برای دروس دیگر رتبه ساز ایجاد می کند.
    به عنوان مثال اگر داوطلبی در یکی از دروس رتبه ساز درصد کمی بیاورد حتی پایین تر از میانگین درصد آن درس در کشور در صورتی که دروس رتبه ساز دیگر وی درحد خوبی باشند این خوبی می تواند درصد نامطلوب آن درس را تحت شعاع قرار دهد و جبران نماید.

سر به زیر و سربلند باشید
    بهنام اسماعیلی

• 4 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    3k بازدیدها

من به شما توصیه می کنم که برای نتیجه گیری در درس فیزیک:

ابتدا یک مبحث را انتخاب کنید، مثلا نوسان سپس فیلم های آن مبحث در سایت آلاء را جلسه به جلسه ببینید و خلاصه نویسی کنید سپس از هر جلسه تست های کنکوری همان جلسه را تمرین کنید و به جلسه ی بعد برید.

پس از مطالعه ی تمامی مباحث به این صورت:
    به سراغ آزمون های جامع استاندارد بروید و به صورت جامع به آنها بپردازید.

بررسی سوالات کنکور هر دو رشته ی ریاضی و تجربی به تمام داوطلبان توصیه می شود.

سر بلند و سر به زیر باشید

• 0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    604 بازدیدها

👈 قسمت اول دیفرانسیل

☑️ درسنامه ی خوب از کجا پیدا کنیم ؟ چه کتابی؟
    ✅ بودجه بندی کنکور
    ☑️ مخصوص رشته ی ریاضی و فیزیک
    ✅ تو کنکور چه تست هایی رو نباید بزنیم ؟

😳 مثلثات رو از دست بدی، نصف سوالات رو از دست دادی! اما کدوم قسمت مثلثات خوبه 😊

🆔 کانال تلگرام آلاء

🌐 سایت آلاء

• 💠 مشاوره 23 - اهمیت پیش دانشگاهی 2

1
    2 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

اگر می خواهی موفق بشی باید از همه ی موقعیت ها استفاده کنی، یکی از اون موقعیت ها الانه !

🔶 این فایل مشاوره ای رو از دست نده

می دونید تقریبا بین 20 تا 25% کنکور از پیش 2 هست و تو همه ی درس ها به جز شیمی، ساده ترین سوالات برای پیش 2 بوده؟

✅ چقدر روی پیش 2 سرمایه گذاری کنیم ؟
    ✅ الان چه کنیم ؟ چند درصد وقت رو به پیش 2 اختصاص بدم ؟
    ✅ اول چه درسی بخونیم ؟

😳😳 خیلی از بچه ها پیش 2 رو از دست میدن، چرا ؟؟؟ 😳😳

❤ به لطف خدا آلاء رایگان هست و همیشه رایگان خواهد ماند.

🌐 سایت آلاء

🆔 کا نال تلگرامی آموزش مجازی آلاء

• 7 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

👤 این فایل مشاوره ای توسط بهاره خانم تایپ شد - یار همیشگی آلاء
    بســــــــــــم الله الرحمن الرحـــــــــــیم

سلام خدمت همه ی دانش آموزهای عزیز،علی الخصوص بروبچه های گل آلاء
    محمدعلی امینی راد هستم، مشاور تحصیلی، خیلی خوشحالم که بعد از یه مدتی دوباره در خدمت شما دوستان هستم.
    یه سوالی که تو این ایام خیلی مطرح میشه اینه که اگه کسی بخواد از الان برای کنکور شروع بکنه اصلا چقد شانس داره و چه باید بکنه؟
    یا بهتر بگیم، اصلا میصرفه کسی از الان شروع کنه به خوندن یا نه؟ یعنی از ترم دو
    من با یک سوال این سوال رو جواب میدم: اگر ایشون الان برای کنکور شروع نکنه،اصلا چیکار میتونه بکنه؟
    یه جا هست شما دانش آموزی مدرسه میری حالا به هر دلیلی کار جدی برای کنکورت انجام ندادی، خب شما بخوای یا نخوای این زمان رو تا کنکور باید درگیر مدرسه و کارای کنکوری باشی،پس چه بهتره که مطالعه ات رو شروع بکنی.
    ولی بعضی ها میگن که ما شاغل هستیم،و خب اگه از الان شروع نکنیم میتونیم به کسب و کارمون به زندگیمون برسیم.
    من برای این گروه دوم هم اینو میگم،شما با توجه به اینکه یک فاصله ای نسبت به درستون داشتید، اتفاقا اتفاقا اتفاقا باید از همین الان شروع بکنید. که کلیت کار الان دستتون بیاد وبرای سال بعد که میخواید به طور جدی تر بخونید، از صفر شروع نکرده باشید.
    اما مطلب بعدی اینه که آقا اصلا کسی که میخواد از الان برای کنکور شروع بکنه، چقد شانس داره برای موفقیت؟
    اول بیاید موفقیت رو برای خودتون تعریف کنید،موفقیت یک امر نسبیه، یعنی آن میزان تلاشی که ما میکنیم چقدر به ما نتیجه میده. اگر میزان نتیجمون برابر با میزان تلاشمون بوده، ما صد در صد موفق بودیم. و یا میزان نتیجمون از میزان تلاشمون بیشتر بوده،خدا یه برکتی به کارت داده، یه مجموعه اتفاقات خوبی افتاده، شما مثلا اندازه رتبه 5000 تلاش کردی رتبه ات تو کنکور شده 3000 یعنی میزان نتیجه ات از میزان تلاشت بیشتره. این دو حالت میشه تعریف موفقیت. اگه شما یه کاری کردی ، همون میزان نتیجه نگرفتی میشه گفت شما تو اون عمل ناکام بودی و موفق نبودی.
    من دیدگاهم اینه که اتفاقا کسی که از الان شروع میکنه چون انگیزه اش خیلی زیادتر از بچه های کنکوریه، خیلیم شانس بالایی داره. اما رو چه حسابی من این حرف رو میزنم؟
    ببینید اگر شما از الان شروع کنید دروس پیش دو رو مطالعه کنید،همگام با اینکه دبیرها توی مدرسه دارن درس میدن، و یکی از پایه ها یا دوم یا سوم،اینم باز همگام با به های کنکوری، شما میتونی تا نیمه اردیبهشت ماه، 50 درصد کنکورت رو مطالعه کنی. چون یه پیش + یه پایه میشه 50 درصد کنکور. اما یه 50 درصد دیگه که میشه پیش 1 و اون یکی زوج درس پایه که شما مطالعه نکردی، بالاخره یه قسمت های واقعا ساده ای داره که تقریبا 10 تا 15 درصد از اون 50 درصد،سهم مطالب ساده و راحته که شما اگر حرف گوش کن باشی، یعنی خودت رو درگیر فضای ملتهب بعد از عید نکنی که آقا دو ماه مونده به کنکور دیگه نمیشه درس خوند، نه! برو بشین درستو بخون، میتونی یه 10 یا 15 درصد هم اونجا کاسب باشی،یعنی در مجموع شما یه چیزی حول وحوش 60 تا 65 درصد کنکور رو میتونی تا قبل کنکور بخونی.
    از این 60 تا 65 درصد اگر توی ماه خرداد،یعنی انتهای اردیبهشت و خرداد، یه جمع بندی مناسبی هم انجام بدی، که ان شاء الله اونجا هم به وقتش بهتون میگم چطور جمع بندی کنید، شما فعلا برید بشینید خوب خوب پیش دو رو با اون یکی پایه مطالعه اش رو انجام بدید، از این 60 تا 65 درصد دیگه حداقل 40 تا 45 درصد میتونید کاسب باشید، که توی رشته ریاضی فیزیک ،40 تا 45 درصد رتبه های بسیار خوبی میاره، توی تجربی با یه مقدار فاصله رتبه های قابل قبولی میاره، و توی انسانی هم همینطور.
    پس میشه از همین الان که صدای بنده رو شنیدید، برید سراغ کاراتون، اگر مدرسه هستید به مشاور مدرستون مراجمعه کنید،اگر دانش آموز نیستید فارغ التحصیل شدید، به مراکز مشاوره ای معتبر مراجعه کنید، یه برنامه ای رو بگیرید یه کاریو شروع کنید،خیلی وقتاهم نیاز به مشاور نیست،ما بعضی وقتا دنبال مشاور میریم به خاطر اینکه ناکامی های خودمونو بندازیم گردن یکی یا یه بهونه ای پیدا کنیم واسه شروع مجدد یا هرچیز دیگه ای،آقا من اون بهونه جدید رو واسه شروع مجدد دارم بهتون میگم،شما میتونید 40 تا 45 درصد تو کنکور بزنید توی هر درسی که دلتون میخواد.
    مطمئن باشید کسی که از همین الان هم شروع بکنه میتونه نتیجه بگیره، بله! رتبه 1 و 2 و 3 و توی ریاضی من برم رشته برق شریف بخونمو، توی تجربی برم پزشکی دولتی حتما دانشگاه تهران بخونم، نه!!! اینارو نمیاری طبیعیه،ولی شانست رو از دست نده واسه اینکه رشته های خوب حالا توی دانشگاه های یه ذره لول (سطح) پایین تر قبول بشی.
    باور کنید میشه... تلاشتونو بکنید...اصلا، به هیـــــــــــــچ عنوان به هیــــــــــــچ کس ، تحت هیـــــــــــــــچ شرایطی، اجازه ندید که آرزوهای شمارو،آینده ی شمارو ، با کلام خودش از بین ببره!

به خدا میسپارمتون...موفق و مؤید باشید...یا علی✋

• 💠 مشاوره 6 مدیریت آزمون

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    963 بازدیدها

با کمک عزیزان mpashazadeh و Mehdi این فایل مشاوره ای تایپ شد.

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام خدمت تمام دانش آموزان عزیز آلاء
    ایام به کام باشه، در ا ین فایل صوتی می خوایم در مورد نحوه مدریت آزمون صحبت کنیم.
    مدیریت آزمون در سه پارامتر کلی مدیریت نحوۀ تست زدن، مدیریت زمان و مدریت انرژی تقسیم بندی می شه. در قسمت مدیریت تست زدن خودش سه بخش مهم داره
    بخش اول میشه محاسبۀ تخمینی درصد هر درس قبل از حضور سر جلسه آزمون. یه حدیثی داریم که می فرمایند حاسبوا قبلا تحاسبوا یعنی آقا به حساب خودتون نبرسید قبل به حسابتون برسند حالا من از این حدیث استفاده می کنم برای آموزش مفهوم قسمت اول مدیریت نحوه تست زدن در آزمون ببینید وقتی شما دارین میرین سر جلسه آزمون باید بدونید هر درس رو داری برایه چند میری آقا دلیلی نداره من سره جلسه آزمون همأ تست ها رو جواب بدم .ببنید شما یه زحمت بکشید درصد رتبه های بین چهارصد، پونصد، ششصد تا هزاره کنکور سراسری رو نگاه کنید می بینید درصداشو ن خیلی هم عجیب و غریب نیست. ینی همش صدو نودو این حرفا نیست حالا نود دارن هشتاد دارن شصت دارن گاها پنجاه دارن . مشابه خودمونم بودن دیگه به طور مثال یکی از شاگردانم که رطبشون هفصد شد رشته تجربی پارسال ُ‌زیستو زده بود چهل از اون طرف مثلا ریاضی فیزیک و زده بود هفتادو اگه اشتباه نکنم هشتاد، دیگه لازم نیست ما همهأ تست ها رو جواب بدیم خوب؟؟؟؟
    آقا چه تست هایی رو باید جواب بدیم اون تست های رو که می دونیم درسته ینی بلدیم، ببنید طراحا همیشه یه سر سوال رو میذارن برایه حل نکردن . ینی اینکه لازم نیست که حتما به همه سوال ها جواب داده بشه، من یه مثال می زنم مثلا من آزمونی می خوام شرکت کنم که چهار تا درس داره ادبیات فارسی، زبان انگلیسی حالا دو تا هم اختصاصی مثلا دیفرانسیل و شیمی
    اولین کاری که می کنید برای محاسبه تخمینی درصدی که می خوای سر جلسه آزمون بدی اسمه درس های آزمون رویه یه کاغذ بنویس بعد جلوش میانگین درصد تا الان رو به صورت تخمینی بنویس . آقا مثلا تا الان سه تا آزمون قلم چی دادم، دو تا آزمون داخل مدرسه دادم مجموعه درصدم تو ادبیات چهل، حدود!!!!!
    حلا رندش کنه نمی خواد بشینی با ماشین حساب، حساب کنی چهل و یک ممیزه دو دهم. حدود چهل، زبان انگلیسی حدود شصت این اعدا که میگم فرضیه برای یاد گیریه و درس دیفرانسیل حدود مثلا سی و درس شیمی حدود چهل ، خیلی بالا نگفتم حدود همین درصد تو کنوکر ریاضی بزنی رتبت تقریبا دو سه هزار می شه تا حالا بقیه درسام ملاکه دیگه، ریاضی حدود 40 بزنی اختصاصی تو رنج سی یا چهل باشه خدا بده برکت !!!!!!! خوبه آقا !!!!! خوب من الا ن میانگینامو نوشتم میام مباحثو اون آزمونو نگاه می کنم می بینم که تو این قسمت ادبیات این مبحثو من خیلی مسلطم اینجا رو من اسمشو گذاشتم بازه ی مثبت تا منفیه ده، یعنی اگر یه درسیو رو اون مبحثشو خوب بلد م بیام به میانگینم تا ده درصد اضافه کنم بیشترم نمی خواد، الان فرض می کنیم من ادبیات خوب بلدنم این مبحثو ده درصد اضافه می کنم،‌یعنی اونجا اگه میانگینم رو فرض گرفتعه باشیم چهل اینجا میشه \نجاه زیادیم نه.

دو آقا انگلیسیو مثلا تو رنج میانگین ‍پنجاه شصت گرفتم من زبان انگلیس اتفاقا این مبحث رو نه خیلی خوب بلدم نه خیلی بد، پس در نتیجه هیچ چیز بهش اضافه نکن همون پنجاه شصت برو. درس بعدی میشه چی آقا مثلا دیفرانسیل میگیرم سی چهل، حالا این میانگین سی چهل اتفاقا این مبحثو خیلی خوب بلدم ده درصد دیگه اضافه کن برایه چهل پنجاه برو ولی تو شیمی که میانگینم مثلا همون سی چهل باشه اتفاقا این مبحثو نخوندم ینی به هر دلیل نرسیدم بخونم اینجا ده درصد کم کن ینی شیمی رو مثلا بالایه سی داشتم میرفتم برایه چهل داشتم یا بریه سی داشتم می رفتم اینجا من بالای بیست یا سی برم ینی یه ده درصد میام پایین.
    الا ن درصدام حساب شد مثلا تویه ادبیات یا تو هر درسی من رسیدم به درصد چهل آقا چهل ینی چن تا از هر ده تا باید درست بزنم؟؟؟ چهار تا . آقا ینی من رفتم سره جلسه تو هر ده تا ده تا سولا رو جدا کنم ، چهارتایی رو که فک می کنم مسلط ترم اطمینان بیشتری دارم رو جدا کنم همونا رو جواب بدم، آقا ما اگه دیدیم یه سوالی رو بیشتر بلدیم جواب بدیم؟ خیر
    مگر اینکه بالایه 98 درصد مطمئن باشی جوابت درسته،‌آقا بالایه 98 درصد،‌100 درصد ؟؟؟؟ بله ،‌حالا من یه تجربه بگم: تقریبا غاکثر دانش آموزایی که بیشتر از اون عدد محاسبه شده رو زدن اشتباه ز دن چوب همونو خوردن . تا اینجا قبول؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    توا همین جا بحث کنترول میل تست زنی رو من مطرح می کنم آقا شما وقتی رسیدین به این که باید به طور مثال تو زیست مثلا درصدی رو که حساب کردی تخمینیش شصته میری سره جلسه آزمونم نرماله ده تا می خونیش شیش تاشو جدا میکنی،‌میبینی که انگار قلقلکت دارن میدن یه سری تست ها دارن چشمک میزنن. ببین هر وقت یه تستی بهت چشمک زد خطرناکککککککککککککککککههههههههههههههههه، میری میزنی بعدا میای میبنی که عجب نکته ای داشت !!!!!! آقا دام آموزشی پس فکر کردی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ینی طراحی که نشسته داره تست طرح می کنه اندازه تویه دانش آموز بلد نیست نمی تونه یه دامی برات پهن کنه که توش گیر کنی؟؟ پس حواست باشه . همون اندازه ای که حساب کردی بزن. حالا چند تا سوال مطرح می کنم
    میگن آقا آمااز کجا بدونیم اونایی که می زنیم درست از هیچ جا؟؟؟؟
    شما دارید با کمترین احتمال ریسک آزمون میدید

شما دارید با کمترین احتمال ریسک آزمون میدید نه 100%
    2⃣ آقا رفتیم سر ی درسی دیدیم اون درس سخت ر از حالت نرماله من قرار بوده ماله 40 بر فرض برم , میبینم بیشتر از بیست نمیزنم چیکاار کنم؟ بگردم دو تا دیگه پیدا کنم ؟؟ جواب خیر.
    اینجا باید اعتماد به نفس داشته باشی اگر تویی ک ماله 40 رفتی داری 20 میزنی مطمئن باش اونی هم ک ماله 100 رفته داره 80 میزنه ،اونی که ماله 20 رفته داره 0 میزنه،یعنی آقا در کل میانگین بچه ها توفیری نداره، در کل تراز شما هم توش تغیری ایجاد نمیشه،چون تراز نمره ی شمارو میگرن قیاس میکنن با بقیه نمره ها بهش ی امتیاز میدن به اون امتیازه میگن تراز، حالا اگه نمره همه اومده باشه پایین توفیری نداره ک.
    اما تو بحث کنترل زمان دو تا مبحثه:
    *ما یک سبک کنترل زمان داریم ک مخصوص آزمون های جامع است که حالا ایشالله اونو به وقتش به شرط حیات میگم.
    *یه بحثم ما داریم بحث کنترل زمان تو آزمون های مبحثیه ،مهمـــــــترین نکته در آزمون های مبحثی اینه ک آ قا وقت هیچ درسی رو ب درس دیگه ندیم . و توی بحث مدیریت زمان خود به خود وقتی این بحث مدیریت نحوه تست زدن رو رعایت بکنیم مدیریت زمان رو هم شامل میشه شما تو هر درس میبینی 8 دق 10 دق واست وقت گذاشتن شما لازم نی همه رو جواب بدی همون میزانی رو ک جواب دارید میدید کفایت میکنه مثلا میخوای 40 بزنی 40 خدا بده برکت 8 دق داری به جای هر تست ی دق برا هر تست 2 دق وقت بذار ولی دیگه بیشتر وقت نذار آقاا نیای بگی دیف و ریاضی وشیمیو حالا دروس اختصاصی اهمییتشون بیشتره من بیام وقت اینارو بگیرم حالا تو آزمونهای مدرسه ای گاها اینارو با هم میدن از عمومیا بزنم . یا سر آزمون مثلا قلمچی ام سر آزمون گزینه دو ام ، بیام حالا درس شیمی رو فدای دیفرانسیل بکنم آقا اشتباااهه، عزیز من اشتباهه ، این اشتباهاس ک میانگین شیمیت میاد پایین تراز وقتی یهو کمر شکن میشه که درصدت از میانگین جامعه آماری خیلی پایینتر باشه .آقا اون موقع لطمه ای همین شیمی ضریب پایین بهت میزنه ک هر چی تو دیفرانسیل کاشتی درو میشه!
    اما تو بحث مدیریت انرژی ببینید توی حین کار فکری دانشمندان محاسبه کردن چندیدن برابر کار جسمی انرژی میگیره یعنی اگر یک ساعت کار جسمی میخواد از شما مثل فوتبال بازی کردن به طور مثال اعدادی ک میگم فرضیه 2000 کالری بگیره یک ساعت آزمون دادن حداقل 4000 کالری شاید ازت بگیره . پس ببین آقا داری کالری میسزونی انرژی میسزونی آقا انرژی در بدن یعنی مصرف سوخت ، سوخت رایج سلولای بدن هم گلوکزه گلوکز یکی از درشت ملوکولهای زیستیه از گروه کربوهیدرات ها ، کربوهیدراتها سه دسته دارند : مونوساکاریدها،دی ساکاریدها و پلی ساکاریدها .
    مونوساکاریدها بهشون میگین تک قندی ها ، دی ساکاریدهارو بهشون میگن دو قندی ها و پلی ساکاریدها رو بهشون میگن چند قندی ها . ببینید ساختارهای مونو ساکارید و دی ساکارید سادس وقتی سادس یعنی سریع جذب میشه سریع قند خون رو میبره بالا ،سریع هم دفع میشه ،آقا مونو ساکارید مثال میزنی؟ همین گلوکز ک گفتم. حالا ما معمولا مونو ساکارید به صورت ساده پیدا نمیکنیم. توی میوه¬ها مونو ساکارید پیدا میشه مث قند فروکتوز که قند میوه هستش یا قند شیر ک ی دی ساکاریده خودش به نام لاکتوز ک مونو ساکاریدش گالاکتوزه اما معمولا چیزی ک دست ما میرسه به عنوان مصرف کننده دی ساکارید یا پلی ساکارید . اقا دی ساکارید مث ساکاروز قند و شکر معمولی .اتصال ی گلوکز با ی فروکتزه دو تا مونو ساکارید شش کربنه ،اینها ببین سریع تو بدن جذب میشن ،سریع قند خونتو میبرن بالا سریع هم قند خونتو میارن پایین .
    اگه یجا دیدی قند خونت افتاده اره بهترین کار اینه ک ی قندی ،ی شکلاتی ی حبه ی میوه ای بذاری در داخل دهان مبارک... اما اگر از من میشنوی قبل آزمون آقا خوب خودتو بساز معمولا بچه ها صبحانه وقتی کم میخورن دچار مشکل میشن ببینید یکی از بهترین پلی ساکاریدها ک مونو مر گلوکز داره یعنی چند قندی ها ک ساختار پیچیده ای هم داره،دیر هم جذب میشه دیر هم قند خونتو میبره بالا و به مرور قند خونت کم میشه نشاسته است ،نشاسته منبع بسیار خوبی از انرژیه ،نشاسته توی برنج توی نان ب حد بسیار قابل توجهی یافت میشه .
    پس اگه ما قبل از آزمون صبحانه رو مصرف بکنیم.تا حد زیادی منبع غذایی خودمون رو تامین کردیم. اما من حتما توصیه میکنم سر جلسه آزمون با خودتون حتما حتما حتما خرما یا آب نبات ببرید ی مقدارم همیشه آب ببرید توی کنترل آندرنالین کمک میکنه ک ایشالله مدیریت استرسو توی جلسات بعدی بهتون میگم ،چون مدیریت استرس رو تو این جلسه نگفتم چون خودش یک صحبت مجزایی داره ی مقدار شاید نیاز باشه ک دانش آموزا سوالاشونو بپرسن من به صورت مبحثی جواب بدم . خواهشم اینه ک سوالایی هم که عزیزان دارن حتما وارد فرووم بشن توی این کانال آدرسو زدم
    تو اونجا سوالتتونوو واسه آدمین کانال بفرستید و ایشون به من منتقل میکنن ،از هرگونه تماس گرفتن با دبیرستان و پیش دانشگاهی شریف ب جد خودداری کنید.
    اما دیگه آقا مواد قندی واسه آزمون چی خوبه،خرما رو گفتیم آب نباتو گفتیم آب خنک رو هم گفتیم
    اااااا ببینید یکی از بهترین مواد قندی که حالا مواد قندی که میگم الزاما شیرین نباید باشه ها ،توی وعده های غذایی میتونید مصرف کنید ماکارونی هستش ،ماکارونی از اونجایی که بسیار پلی ساکارید داخل خودش داره به شما کمک میکنه،آقا این به این معنی نیست ک صبح بلند شی ماکارونی بخوری ،نه بعضی از آزمونای مدرسه ها بعد از ظهر برگذار میشه مثلا تو امتحانای مدرسه شریف آزمونا رو بعد از ظهر میگیریم خب اون روزایی که آزمون داری سعی کن وعده غذاییت برنج یا ماکارونی باشه حد المقدور، اینم از این ایشالله ک این جلسه هم مثمر ثمر واقع بشه و عزیزان بتونن استفاده کنن.
    در آخر بازم تاکید میکنم هیچکس حق ندارد آرزوهای شمارو با کلام خودش نابود کنه ... هر که تاووس خواهد جور هندوستان کشد... شبو روزتون خوش ایام به کام یا علی مدد.

• 💠 مشاوره 14 پاسخ به سوالات

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

باسمه تعالی
    مشاوره شماره 4-14
    یکی از عزیزان در مورد نحوۀ پاسخ گویی به سوالات در امتحان نهایی سوال کرده بودن
    کلیّت سوال این عزیز در مود نحوۀ تصحیح کردن به نوعی، ایشون فرموده بودن که شنیدند جایی مصححین محترم یه کلید تصحیح دارند با توجه به اون کلید تصحیح می کنند حالا تویه این کلید تصحیح یه کلید واژه هایی گفته شده که اگر شما مشابه اون رو با همون معنی بنویسید نمره نمی گیرید آیا این درست هست یا خیر؟؟؟؟؟؟
    ببنید اولا در مورد نحوۀ پاسخگویی، حالا فرصتم استفاده کنید یه جواب بدید چون باید سعی کنید در نهایت تمیزی و خوش خطی پاسخ بدید و از اون سمت کلماتی به کار ببرید که در کتاب درسی استفاده شده، اولا من یه توضیح در مورد روال تصحیح بدم، ببنید مصححین محترم با توجه به تعداد برگه ای که تصحیح می کنند حق الزحمه دریافت می کنند به طور مثال برگۀ ایکس ریال .
    خوب طبیعیه که اگه تعداد بره بالاتر میزان دریافتیم میره بالا تر، از سمتی ببنید مثلا یک معلم محترم با یه خودکار قرمز از ساعت هشت صبح شروع کردن به تصحیح اوراق تا دوازده ظهر یه استراحت کوتاه می کنند دوباره مثلا ساعت یک و نیم الی دو میان تا هفت و هشت شب شاید. خوب ببنید خسته شدن قسمت لاینفکه این فرآینده. پس شما باید حداکثر دقت رو در نحوۀ نگارش جملتون به کار ببرید. این مصححین محترم یه کلید تصحیحی دارند که این کلید رو می تونید از سایت خوده آموزش و پرورش یا تمامی این جزوات مثل بنی هاشمی یا گل واژه و سایره کتب کمک آموزشی که در بحث امتحان نهایی فعال هستن تهیه کنید اما ببنید اون مصحح محترم قطعا چشمش به کلید تصحیح و اگر شما کلمه ای که می نویسید شباهت بیشتری داشته باشه شانس بیشتری برای گرفتن نمره کامل دارید. آیا این افراد از خطا مصون جوابش خیررررررررررررررر. ما معصوم چهارده نفر بیشتر نداریم همه ممکنه خطا کنند حتی مصحح، ولی ببنید بعضی وقتا ما خودمون باعث میشیم طرف مقابل خطا کنه سوال نوشتیم خط کشیدیم فلش زدیم مثلا پشته صفحه خوب ممکنه این فلش از چشم این بنده خدا جا بمونه. حالا اننقدرم سخت نمیگیره که اگه شما کلمه مشابه رو نوشتین نمره ندن. ولی این که بخواهید هی خط خطی کنید یا هی فلش بزنید بالایه صفحه پشته صفحه و یا جا به جا جواب بدید طبق تجربه بنده بیشترین شانس را برای از دست دادن نمره خواهید داشت در پایان بازهم تاکید میکنم که هیچ کس حق نداره آرزو های شما رو با کلام خودش خراب کنه، شما لایقه بهترین ها هستید و برای بهترین ها باید بهترین تلاش خودتونو بکنید.
    موفق باشید

• 0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

باسمه تعالی
    مشاوره شماره 13
    سلام خدمت همۀ آلایی های عزیز
    محمد علی امینی راد هستم مشاوره و برنالمه ریز تحصیلی.
    خوب وقتتون به خیر باشه، اول می خوام در مورد نحوۀ استفاده صحیح از فیلم های آموزشی سایت آلاء رو براتون توضیح بدم. اگر دارید از آزمون های آزمایشی قلم چی استفاده می کنید بهترین کار اینه که فیلم های ساله گذشته و حتی دو سال گذشته رو بررسی کنید اگر از آزمون های گزینه دو استفاده می کنید می تونید فیلم های امسال و چهارم دبیرستان یک رو مشاهده کنید و اگر آزمون سنجش شرکت
    می کنید فیلم های امسال و کلاس های چهارم دبیرستان دو رو می تونید استفاده کنید. حالا اینجا لازمه تذکری هم بدم. وقتی که زده می شه چهارم دبیرستان یعنی مباحث به صورت کنکوری بیان می شه یعنی هم دوم و هم سوم و هم چهارم در فیلم ها تدریس میشه از اونجایی که فیلم ها به صورت مبحثی رویه سایت قرار می گیره میتونید متناسب با مبحثی که مد نظر دارید از فیلم ها استفاده کنید. اما یه مطلب بسیار مهم در بحث آزمون دادن اینکه خوب حالا ما آزمونم شرکت کردیم هر چند وقت یه بار یه آزمون میدیم یه کارنامه هم می گیریم و
    می خوایم بشینیم کارنامه خودمونو تحلیل کنیم. اولین چیزی که نگاه می کنیم رتبه و ترازمونه. نگاه می کنیم ببنیم آیا پیشرفت داشتیم یا پیشرفت نداشتیم.
    در فرهنگ فارسی معین پیشرفت معنی جلو رفتن ترقی و رشد در لغت نامه دهخدا پیشرفت به معنی ترقی داشتن و پیشروی داشتن حالا تو لغت نامه دهخدا یه چیزی نوشته بود که خیلی توجه منو به خودش جلب کرد. اونم این بود که نوشته بود پیشرفت داشتن کاری یعنی میسر بودن آن و پیشرفت نداشتن کاری ینی میسر نبودن آن!!!!!!! یعنی چی آقا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    یعنی اگه شما به طور مثال تراز کلیت باشه پنج هزاز آزمون بعد بشه پنج هزارو یک پیشرفت داشتی. اما این اصلا به چشم خیلی هامون نمیاد!!!
    چارلی چاپلین یه جمله خیلی قشنگی داره می گه که آموختم خداوند همه چیز را در یک روز نیافرید، پس چه چیز باعث شده من بیاندیشم همه چیز را در یک روز به دست بیارم. دقیقا طرز تفکر خیلیامون همین طوری شده که می خوایم تو یک آزمون تراز و رتبه ای که هدف نهایی ماست یا نزدیک به اون است رو بدست بیاریم، مثلا من دانش آموز تجربی می خوام تراز رتبه ای بیارم که پزشکیه تهران رو حداقل قطعی برایه خودم کنم و می خوام تویه اولین و یا دومین آزمون به اون برسم، حالا آزمون قبلی ترازم چقده خیلی فاصله داره، دو هزارتا فاصله داره.
    عزیزان این رو مطمئن باشید پیشرفت کم کم به دست میاد. این قانون طبیعته سنته الهیه، اصلا خودتون رو یا اطرافتونو نگاه کنید هیچ چیزی به یک باره به اوج خودش نمیرسه. پس به تلاش خودتون اضافه کنید به مسیری که در پیش گرفتیتد ادامه بدید و به خودتون ایمان داشته باشید، چون که اشرف مخلوقات خدا شمائید. یعنی هر چیزی رو بخواید می تونید به دست بیارید ولی از مسیرش که قظعا اون مسیر؛ مسیر کوتاهی نخواهد بود، اما حالا پیشرفت منطقی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    پیشرفت منطقی اینه که شما تو هر آزمونتون حدود پنج تا ده درصد بهبود رتبه و تراز داشته باشید مثلا من قلم چی دارم میدم ، تراز کلم شده پنج هزاز آزمون بعدی بشه پنج و دویست یا پنج هزار و صد و خورده ای ، راستی یه چیزم یادتون نره هرچی که تراز بره بالا رتبه بهبود پیدا بکنه هی رقابت هم سخت تر و سخت تر و سنگین تر می شه به طبعش پیشرفت هم یه مقدار کمتر و کند تر می شه، پس می شه اینطور نتیجه گرفت که اگر من درس خوندنم روال منطقی و معقولی داره تلاش کردنم به میزان خواستم تطابق داره امیدش داشته باشم که به اون هدفی که دارم می رسم منتهی به شرطی که هدفم هم معقول باشه مثلا من با معدله کتبیه پایین حالا رشتهام مثلا ااگه ریاضی فیزیکه دنباله برقه دانشگاه شریف نباشم چرااااااااااااااااا چون که کسانی هستن معدل کتبیشون از من خیلی بهتره و تلاششونم اندزه من یا بیشتره .
    خوب منطقی و عقلانی اینه که خوب اونا مثلا احتمال و شانس قبولیشون از تو برق دانشگاه شریف بیشتره ولی به این معنی نیست که ما بیایم کلا قید دانشگاه شریفو بزنم نه آقا جون شما اگه خیلی علاقه مثلا به یه رشته خاص مثله برق دارید خوب شریف رو یه دونه بیا پایین تر برو دانشگاه تهران، یه دونه بیا پایین تر برو دانشگاه خارزمی کلا دولتی تو تهران قبول شدی مثلا دانش آموز تهرانم هستی خیلی خوبه یا تجربی علاقه داری پزشکی قبول شی حالا خودت می دونی خیلی اوضاع پایه درسیت قوی نیست. حالا این رو نذار هر دفه خودت که من حتما حتما حتما باید بهترین دانشگاه در بهترین شهر مثلا من شهر تهران می شینم بهترین شهر برایه من تهرانه بهترین دانشگاه هم علوم پزشکی تهرانه از قدیم میگن سنگه بزرگ نشانه نزدنه متنهی هیچ وقت نمیگن که آقا کلا هیچ هدف بزرگی رو برایه خودت نداشته باشی، میگن هدفت اونقدر بزرگ نباشه که بیشتر به یه رویا بماند تا هدف مثلا برایه خودم هدف پزشکیو میذارم منتهی نه حتما دولتی تهران، شهرستان.
    حالا من یه عذر خواهی هم می کنم هی مثال تهران می¬گم چون خودم ساکن تهران هستم خوب ساکن تهران بیشتر تو ذهنم میاد حالا از همه عزیزان عذر خواهی می کنم که یه موقعه هی تهران تهران می گم بی ادبی نباشه.
    خوب پس: 1. هدفمون معقول باشه متناسب با توانمندی هامون باشه 2. کوچیک نباشه ولی اونقدر هم بزرگ نباشه که یه رویا بمونه 3. دنباله این نباشم که این آزمون تا آزمون بعدی معجزه رخ بده دنباله این باشم که ده درصد پیشرفت کنم 4. از فیلم های کلاس های آلاء به صورت مبحثی و به صورت متناسب با آزمونی که میدم استفاده کنم 5. چهارم دبیرستان به معنی این نیست که دروس پایه توش تدریس نمی¬شه به معنایه اینه که علاوه بر دروس کنکوری دروس پایه هم تدریس می شه.
    خوب از اونجایی که آلاء یه ویژگیه خیلی خوب داره معمولا دروس رو چند تا دبیر تدریس کردن اگر یه مبحث رو از کلام یک دبیر نتونستم حداکثر بهره و استفاده رو ببرم می تونم همون مبحث رو از فیلم و کلام دبیری که تو سایت آلاء هست استفاده کنم. مجددا باز تاکید می کنم تویه تعیین هدفتون یه هدف بزرگ که بزرگ باشه ولی دست یافتنی و در آخر باز تاکید می کنم به هیچ کس اجازه ندیم که با کلام خودش آرزو های شما رو خراب کنه و مانع تلاش و کوشش شما بشه به تلاش خودتون ادامه بدین که شما لایق بهترین ها هستین.
    سپاسگزارم

• 💠 مشاوره 21- پاسخ به سوالات مشاوره ای شما

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    715 بازدیدها

👈 ابتدا توضیح می دهند که چگونه سوالات مشاوره ای خود را ارسال بفرمایید.
    👈 پاسخ به سوالات زیر:
    1⃣ چه کنیم زیست و عربی رو در کنکور 30 الی 40 و یا حتی 50% بزنیم؟
    2⃣ چه کنیم که در امتحانات تشریحی بهترین نتیجه رو بگیریم؟
    3⃣ چه کنیم که در امتحان ها استرس نداشته باشیم ؟

🎁 با نشر این پیام ها سفیر موفقیت ایرانیان باشید.

🆔 کانال تلگرام آلاء

🌐 سایت آلاء

• 💠 مشاوره 20-افزایش انگیزه و نحوه ی موفق شدن در درس خوندن

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

👤 زحمت تایپ این فایل مشاوره ای را خانم aysan کشیدند.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
    تاحالا به برنج پاک کردن دقت کردید؟!
    لابه لای اون دونه های سفید و قشنگ برنج، یه سنگ ریزه هایی وجود داره که خیلی با دقت جدا میشه. میدونید چرا؟!...چون اگه اون سنگ ریزه ها جدا نشه، بعدا اون سنگای کوچولو مشکلات خیلی بزرگی رو برای ما ایجاد میکنه!
    توی فکر ما هم پر از سنگ ریزه های کوچولو کوچولوه که باید جدا بشه و ریخته بشه دور.
    اون سنگ ریزه ها همون فکرای منفیه که مانع حرکت ما میشه. یادتون باشه یه فکر منفی هر چقد هم کوچیک باشه، میتونه مشکل بزرگی رو تو کار ما ایجاد بکنه.
    امروز طرف صحبت من اون عزیزایی هستن که یا هنوز درس خوندن رو واسه کنکور شروع نکردن، یا اینکه شروع کردن و هنوز کار جدی انجام ندادن و میترسن که شروع کنن و کار رو به صورت جدی پیش ببرن!
    هی فکرای منفی میاد تو سرشون که نکنه ما وقتو از دست داده باشیم،نکنه دیگه ما موفق نشیم، نکنه رشته ای که دوس داریم رو به دست نیاریم...
    ببینید نمیخوام خیلی تخیل محور و رویاپردازانه صحبت بکنم، اتفاقا میخوام دو دوتا چهارتای منطقی بکنم:
    من تاحالا هیچ کار جدی نکردم واسه کنکورم، خب، آخرش که چی؟! میخوام تا آخر سالم بشینم دست بذارم رو دست و هیچ کاری نکنم؟؟ میخوام بذارم بقیه وقتمم از دست بره؟؟ یا اینکه نه! حداقل همین زمانی رو که هست استفاده کنم.
    نکته بعدی!کی میگه اگه شما از همین الان شروع کنید، نمیتونید موفق بشید؟؟ ببینید عزیزان، موفقیت یه چیز نسبیه، باید با یه چیزی بسنجیم که بگیم حالا ما موفق شدیم یا موفق نشدیم،اون چیزی رو که میخواستیم به دست آوردیم یا نیاوردیم!
    خب، برای موفق شدن توی درس خوندن، ما دوتا قدم باید ورداریم:
    قدم اول اینه که منطقی فکر کنیم!
    و قدم دوم اینه که تصمیم گیری کنیم.
    خب ، قدم اول چیه؟ منطقی فکر کردن، یعنی اینکه آقا بیام بشینم فک کنم چقد زمان دارم، یعنی چقد زمان باقی مونده، به جای اینکه فک کنم چقد زمان رو از دست دادم. هی نیام فک کنم بگم آذر رفت آبان رفت، آقا ول کن!! ما الان تو دی ماهیم، از دی تا کنکور یه چیزی حول و حوش شیش ماه مونده، من تو این شیش ماه چیکارا میتونم بکنم؟؟
    دوم ، بیام بشینم فک کنم نقاط قوت من چیه به جای اینکه هی فک کنم نقاط ضعف من کجاست، بالاخره شما توی چهار تا درس نقطه قوت داری، نه ؟! هیچ درسی قوی نیستی؟؟ بالاخره چهار تا ویژگی خوب که داری،آقا حفظیاتت قویه، مطلب رو سریع میگیری، یا آقا اونم نی؟! بزرگترین ویژگی مثبتی که یه دانش آموز میتونه داشته باشه اینه که علاقه مند به درس خوندن باشه، دیگه اینو که داری!😅
    از اون طرف، حالا در مورد رقبا هم نیام بشینم فک کنم نقاط قوت اونها کجاس و از اونها یک سوپرمن و قهرمان بسازم!!
    بیام فک کنم ببینم آیا رقبای من نقطه ضعفی هم دارن یا نه، اول یه پرانتزی بگم ، تو این قسمت اصلا به شخص خاصی فکر نکنید، دوم ؛ حالا از پرانتز میایم بیرون؛ اولاً رقیب رو واسه خودت بشین تعریف کن، آیا همه جامعه آماری کنکور شما رقیب شما به حساب میان یا نه؟؟ بذارین این قضیه رو یه مقدار مصداقی تر صحبت کنیم:
    تقریبا یه 250000 تا توی علوم انسانی، 250000 تا توی علوم ریاضی فیزیک ، یه 500 یا 600 هزار تایی هم توی علوم تجربی کنکور میدن هرسال، خب، آیا همه اینها رقیب به حساب میان یا خیر؟! پاسخ منفیه!
    بذارید من یه مقدار مصداقی تر جواب بدم، مثلا ما 250000تا توی علوم انسانی شرکت کننده داریم،100 هزار تا رو که مستقیم بذارید کنار!! این عزیزان، عزیزانی هستن که واسه کیک ساندیس میان سر جلسه! با نهایت احترامی که برای تک تک شما قائلم، این عزیزان هیچ کار علمی نکردن! احتمالا فقط دارن میان که کنکور رو تجربه کنن و ترسشون از کنکور بریزه.
    خب، 150 هزار نفر موند، شما این 150 هزار تارو باز یه 100 تا دیگشو بذار کنار، این 100 هزار تا ، اینها کار قوی نکردن برای کنکور، کسی که رتبه اش میشه 150000 به نظر شما دانش آموز قوی به حساب میاد یا خیر؟؟ یه 50000 تا موند، از این 50000 تا 20000 نفرشون درس خوندن،کتاب دیدن، دفتر دیدن، معلم دیدن! مابقیشون نه!! خیلی کار همچین علمی به معنای کنکوری انجام ندادن...
    آقا شما کلاً یه 20000 توی تجربی ریاضی و انسانی رقیب دارید، حالا نگو جامعه آماری تجربی بیشتره یعنی رقیبام بیشتره، نه آقا جان!کل رقیبای شما 20000 تان تو هر سه تا رشته، حالا میخواد دو میلیارد شرکت کننده باشه میخواد پنجاه هزار تا. در هر حالت شما 20000 شرکت کننده بیشتر رقیبتون نیست.
    حالا بیا بشین فک کن، آیا این رقیب هایی که داری به هیچ عنوان در طول تحصیلشون، دچار یأس، نا امیدی، شکست، یا مشکلاتی که نذاره درس بخونن مثل فوت عزیزی، یا خلاصه جابجایی خونه ای، اصن هیچ مشکلی پیدا نمیکنن؟؟! چرا ما عادت داریم از بقیه غول ، سوپرمن، قهرمان بسازیم و از خودمون یک بازنده مطلق؟! نکنیم این کارو با خودمون.
    ما هم توانمندی های خاص خودمون رو داریم، ما هم پتانسیل خودمون رو داریم ، اینو جدی بگیریم. حالا وقتی من اینارو میگم به این معنی نیس که اصلا رقیبو ضعیف بشمریا نه!! دیگه حالا از اون ور دیوار هم نیفت!😄
    رقیب رو یکی بدون لنگه خودت که حالا یه ذره شاید از شما زودتر شروع کرده همین! که با پشتکار میتونی جبران کنی،حالا چجوری میشه جبران کرد؟! این میره تو فضای قدم دوم.
    حالا که تصمیم گرفتی درس بخونی(قدم دوم تصمیم گیری بود دیگه) خب، چند تا کار رو باید بکنی:
    یک: یه هدف گذاری درست درمون بکنی، چون یه تصمیم راهبردی اول نیاز به هدف داره و بعد هم نیاز به شناخت مسیر داره. حالا هدف ما چه شکلی باید باشه؟ یه هدف بلند مدت یا همون هدف اصلیمون باشه، که آقا مثلا من میخوام توی فلان رشته توی دانشگاه های دولتی قبول بشم. دوم، چندین هدف کوتاه مدت بچینیم تا به اون هدف اصلی و نهایی ما ختم بشه.
    مهم ترین نکته ای که توی انتخاب هدف هست اینه که باید از هر گونه خیال پردازی، رویا پردازی، و انتخاب هدفای عجیب غریب بپرهیزیم! چرا که از قدیم میگن: سنگ بزرگ نشانه نزدنه!
    ببین آقا، واقع بین باش! معدل کتبیتو نگا کن چنده، مثلا من معدل کتبیم پونزده شونزدهه، رشتمم ریاضی فیزیکه وضعیت درسیم هم متوسط الحاله، تا الانم کار جدی نکردم، من نیام هدف بذارم آقا برق دانشگاه صنعتی شریف! خب این چه هدفیه میذاری؟؟! گفتم آقا رقیبتم خیلی ضعیف نبین، هستن کساییکه خیلی قبل تر از شما با وضعیت درسی بهتر از شما شروع کردن. ولی به این معنا نیست که شما رشته مورد علاقت اصلا نمیتونی قبول شی، اون هم دانشگاه دولتی شهر خودت یا نزدیک به شهرت، شما باید بیای واقع بینانه هدف انتخاب کنی، منکه مثلا معدل کتبیم پونزده شونزدهه ، رشتمم ریاضی فیزیکه، یه رشته یه ذره پایین تر از برق، تو همین دانشگاه دولتی شهر خودم، یا دورو بر رو میذارم هدف اصلیم.
    هدفتم خیلی پایین نیار که اصلا عارت بیاد واسه اون هدف بخوای تلاش کنی!
    آقا دیگه تو ذهن خودمون میخوایم هدف بذاریم چرا فیلتر میکنم هی؟! نه خیلی هدف بلندپروازانه، نه خیلی هدف راحت و سهل و آسون. یه هدف منطقی و معقول متناسب با ویژگی های فردیمون که انگیزه هم در ما ایجاد بکنه. این هدف ،هدف خوبیه.
    خب، تو فضای شناخت مسیر باید ببینم آقا من شیش ماه دارم تا کنکور،چه درس هایی رو باید بخونم؟
    به طور کلی من یه پیش 1 دارم، یه دروس پیش 2 دارم، یه پایه دوم یه پایه سوم، که هر کدوم تقریبا 25 درصد کنکور من رو شامل میشه.
    اگر همین الان که داری صدای منو میشنوی، بری بشینی سر درست، و شروع کنی دروس پیش 1 رو تا دوهفته دیگه شروع کنی خوندن و اون قسمت هایی رو که میتونی جمع کنی، بخونی، میتونی حداقل 20 تا 30 درصدش رو جمع کنی.
    اما دروس پیش 2، معمولا دبیر ها شروع نکردن، یا بچه های فارغ التحصیل قبلا دبیراشون بهشون درس دادن ولی خب الان یادشون نمیاد. خیلی مشخص و با تمرکز بالا شروع کنن بعد از اینکه پیش 1 تموم شد تا دوهفته بعد، شیفت کنن روی دروس پیش 2 و یکی از پایه ها، حالا یا دوم یا سوم هر کدوم قوی ترید. و اصلا هم فرقی نداره کدومو انتخاب میکنید.چون تا الان هیچکدوم رو نخوندیم دیگه درست و حسابی.
    خب،آقا من پیش 2 رو با دبیر میرم جلو، با برنامه آزمون ها میرم جلو و خیلی مو به مو دقیق میخونم، در مورد پیش 2 حالا یه چیز بگم خیلی جالبه، تو همه ی درسا بجز شیمی،ساده تره، بودجه بندیش هم اتفاقا خیلی زیاده، و اتفاقا نگاه میکنی اکثر رقباتون تو کنکور نمیزنن اینو، چرا؟؟ چون پیش 2 معمولا میفته اونور سال توی اردیبهشت، یه جو بدی ایجاد میشه که آقا بریم شروع کنیم تست جامع بزنیم،آزمون جامع شرکت کنیم، این پیش 2 خلاصه حسابی پیچ میخوره میره!و تو میتونی از این استفاده کنی شروع کنی پیش 2 رو با دقت بخونی،حداقل 25 درصد درسات جمع میشه. شیمی هم که میگم سخته یه فصله اسید و بازش یه ذره سخته و اینو میشه اسید باز همون حفظیاتشو خوند،فصل آخر شیمی پیش هم یه مقدار با دقت بخونید راحت میشه تستاشو زد، یه مقدار مطلب داره ولی این نیس که از پسش بر نیاین.
    پس آقا ما یه پیش 2 رو داریم،30 درصد پیش 1 هم داریم، یکی از این پایه هارم شروع کنیم تا عید خوندن، یعنی تا عید ما سعی کنیم پیش 2 رو و یکی از پایه هامون رو بخونیم، توی عید هم یه وقت میذاریم جمع بندی میکنیم هر چی تا اونجا خوندیم(پیش 1 و پیش 2 یا پیش 1 و یکی از پایه ها) که یه مقدار مرور هم بشه مطلب نپره، از عید تا اردیبهشت اون یدونه پایه و پیش 2 رو مسلط میخونیم، یه حساب کتاب سر انگشتی که بکنید،بیش از 60 درصد کنکورت رو تا اردیبهشت خوندی، حالا اردیبهشت تا خردادت رو باید چیکا ر کنی،بذاری اون یکی پایه ای که خیلی روش مسلط نبودی،با اون یه مقدار مطلبی که از پیش 1 مونده رو، در حد توانت شروع کنی مطالعه کردن، اینم یه ده پونزده درصدی به مطالبی که داری اضافه میکنه.
    خب شما الان شصت هفتاد درصد کنکور رو بلدی رسیدی اول خرداد خوش به حالت 🙂 امسالم که کنکور افتاده بعد ماه رمضون، قشنگ بشین اونجا شروع کن جمع بندی کردن، هی تستای جامع آزمونای جامع از خودت بگیر ، مطالبو مرور کن و بدون درصدای کنکورای سال گذشته رو اگر نگاه کنی میبینی که اتفاقا اتفاقا اتفاقا از رتبه 600 ، 700 به بعد درصدا خیلی چیزای عجیب غریبی نیس، دیگه حالا من دارم میگم 600 ،700... مثلا شما بخوای یه رشته متوسط الحال رو به بالا دانشگاه دولتی قبول شی، دو سه هزار بیاری کافیه.آقا دو سه هزار توی اکثر رشته ها یه سری درصدای متوسط میخواد پس خیلــــــــــــی هم دست نیافتنی نیست.
    به این کاری که من کردم میگن دو دوتا چهارتای منطقی با یه مقدار چاشنی روحیه بخشی 🙂
    تورو خدا به خوتون روحیه بدید، دو دوتا چهارتاتون منطقی باشه، روحیه به دلتون میشینه، روحیه رو میگیری، اگر دو دوتا چهارتات تخیلی باشه، روحیه دو روز با تو هست مثل یک حباب بعد میترکه!
    عزیز من خیلی از کساییکه توی کنکور رتبه های خوب آوردن، اصل کارشون بعد از ترم یک بوده، یعنی فک نکن که خیلی وقتو از دست دادی. پس بدون که اگر همین مدلی که من گفتم بخونی و 60 ،70 درصد مطالبو جمع کنی، نیازی نیست 100 درصد مطالب جمع شه تو همه دروس، یعنی اون مباحثی که میبینی آقا خلاصه از پسش بر نمیای رو سریع بذار کنار، وقتشو بذار رو مباحث ساده تر، برو جلو و حتما حتما حتما با برنامه یکی از این آزمون های آزمایشی برو جلو که یه نظمی تو کارت داشته باشی.
    ان شاءالله تو اردیبهشت و تا خود خرداد بگیم بهتره، هفتاد درصد مطالب رو میتونی جمع کنی در حدی که از هفتاد درصد هر کدوم از این درسا یه پنج در بیاری خدا بده برکت، بارتو بستی.
    یک بار دیگه تاکید میکنم، نذارید هیچ کس با کلام خودش آرزوهای شما رو خراب کنه.
    بدونید که خیلیا بودن توی کنکور سراسری، که از همین وقتا شروع کردن به جدیت درس رو خوندن و چون تا آخر مسیر جدیت خودشون رو حفظ کردن، هیچوقت کم نیاوردن، خسته نشدن، کارو ول نکردن، نتیجه گرفتن. پس شما هم میتونید.😉

موفق و مؤید و سربلند باشید، محمد علی امینی راد هستم شمارو به خدای بزرگ میسپرم...خدانگهدارتون باشه.

• 💠 تحصیل و موفقیت بچه ها و موانع تحصیل

2
    2 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

اینم لینک فیلمی که آقای دکتر زاهدی در صحبت هاشون به آن اشاره می کنند:

هدایت تحصیلی آقای زاهدی - روانشناس

http://sanatisharif.ir/Sanati-Sharif-Video/34/11/703

• 💠 مشاوره 12 پاسخ به سوالات و مشکلات متداول

3
    2 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

👤 زحمت تایپ این فایل مشاوره ای را خانم aysan کشیدند.

مشاوره 12 پاسخ به سوالات و مشکلات متداول

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام خدمت همه آلایی های عزیز. امینی راد هستم ، مشاور و برنامه ریز تحصیلی،در این فایل صوتی در خدمتتون هستیم با پاسخ به برخی از سوالات دوستان،

اولین سوال سوال بسیار متداولی هستش که به عناوین مختلف پرسیده شده اون هم در مورد عزیزانی هست که قبلا کنکور دادن حالا یه فاصله ای افتاده و دوباره میخوان کنکور بدن، به اصطلاح فارغ التحصیلانی که چندین سال پیش کنکور دادن دوباره میخوان از کنکور سراسری استفاده کنن، چند تا سوال مختلف بوده: یک، اصلا چجوری بخونم؟ یا این سوالو کردن که از کجا بخونم؟ و یا به طور کلی که آقا اصلا ماهم باید آزمون شرکت بکنیم یا آزمون نکنیم؟

به نوعی یه رگه های خاصی از مقایسه وضعیت خودشون با وضعیت دانش آموزان رو داشتن ،که میخواستن ببینن به طور کلی ما باید مثل دانش آموزایی که الان کنکور دارن درس بخونیم یا باید سبک درس خوندنمون متفاوت باشه؟
    در پاسخ به عزیزان اینطور من میگم:
    با توجه به اینکه بعد از چند سال مجددا سراغ کتابای دبیرستان اومدید، اینو بدونید که ،
    مطالب یه مقدار زیادی به نسبت چهار پنج سال پیش عوض شده و یا حتی اگر عوض هم نشده باشه، شما یه قسمتی رو فراموش کردید، لذا باید مبنای خودتون رو تو یادگیری مطالب بر اصل صفر بودن میزان اطلاعات از گذشته داشته باشید و به معنای واقعی کلمه از ابتدا شروع کنید به مطالعه صحیح و اصولی.
    البته حالا تو این یه استثناهایی هم وجود داره، یادمه با یه عزیزی صحبت میکردم ، ایشون چندین سال پیش کنکور ریاضی داده بودن امسال میخواستن کنکور تجربی بدن،حالا ایشون تو درس ریاضی و فیزیک به استثنای بقیه خیلی قوی بودن و لی در موارد عام یعنی توی 99 درصد موارد من با افرادی که صحبت میکردم یا مکاتبه داشتم،توصیه ام بر اینه که شما مبنا رو بر این بذارین که هیچی بلد نیستین، از اول بشینید بخونید.
    اما از اون طرف،تمام سوالایی که این عزیزان میکردن یه نقطه مشترک داشت واین واسه خود من خیلی جالب بوده،که میخواستن کنکور مجددی که میدن کنکور رشته تجربی باشه.

حالا بر این مبنا من میگم که حالا چطور برید بخونید:

( در بالاتر گفته شد که این شیوه ی درس خوندن برای چه دانش آموزانی هست )
    یکی اینکه برای چطور خوندن، به فایل های نوشتاری که حالا توی کانال قرار میگیره و در انجمن آلاء هم منتشر میشه، حتما مراجعه کنید اما الان من یه توضیح خیلی خلاصه بدم:
    ببینید شما، زحمت بکشید امسال رو تخصصی هارو جمع کنید سال بعد عمومی هارو، البته امسال علاوه بر تخصصی ، از ادبیات فارسی دو مبحث قرابت معنایی و آرایه ادبی رو هم خوب روش کار کنید.
    توی دروس تخصصی زیست شناسی رو برای آموزش از " کتاب درسی" و کتاب های "خیلی سبز" برای دوم و سوم و پیش یک و کتاب "نشرالگو" برای پیش دو استفاده کنید. تست هم از همین خیلی سبز میتونید بزنید، از الگو هم میتونید بزنید ولی اگر خواستید از الگو تست بزنید، هیچ وقت سراغ سطح C اون کتاب نرید،تست های سطح A , B رو بزنید.
    و در بحث شیمی درس نامه های کتاب مبتکران بسیار قویه،مبتکران دو سبک کتاب شیمی داره، یه سبک " آموزش شیمی" و یه سبک "سوال" هست، اگر میخواید تهیه کنید حتما کتاب " آموزش شیمی مبتکران" برای دوم و سوم و پیش یک و پیش دو رو تهیه کنید. البته حالا من خودم روی پیش دو خیلی موافق نیستم، پیش دو رو توصیه میکنم برید سراغ "خیلی سبز". و برای تست هم از کتاب های تست "جامع شیمی مهروماه"، خود کتاب "مبتکران" و یا کتاب "خیلی سبز " و "گاج" میتونید استفاده کنید.در کل خیلی توفیری نداره،
    مهم اینه که شما منبعی که استفاده میکنید، تستای کنکور سراسری ، سازمان سنجش رو داشته باشه و همچنین پاسخنامه تشریحی خوبی داشته باشه.
    برای آموزش حفظیات شیمی هم یه کتابی هست به نام "حفظیات شیمی" انتشارات مهرو ماه که البته الان توصیه نمیشه اون ایام دم کنکور حالا ایشالله به وقتش صحبت میشه.
    و اما برای ریاضی، کتاب جامع ریاضیات"تخته سیاه" و یا جامع ریاضیات "خیلی سبز" رو برای عزیزان توصیه میکنم ،البته کتاب جامع تخته سیاه رو من خودم بیشتر پسندیدم.
    برای فیزک، آموزش فیزیک 2 و فیزیک 3 از کتابای مبتکران استفاده کنید و برای آموزش فیزیک پیش دانشگاهی ، به درسنامه های کتاب خیلی سبز مراجعه کنید.
    و دست آخر ادبیات فارسی، دو تا کتاب آرایه ادبی و قرابت معنایی رو از انتشارات "الگو" تهیه بفرمایید و هر کدوم رو 30 دقیقه هر شب به طور مداوم مطالعه کنید. ببینید توی بحث آرایه ادبی و قرابت معنایی چرا میگم از الان شروع کنید، دلیلش اینه که این مبحث بسیار کار میبره، و هر شب 30 دقیقه مطالعه مداوم بسیار کمک میکنه.
    این منابعی که گفتم برای همه دانش آموزان تجربی قابل استفاده است و این طرح 30 دقیقه ادبیات هم برای همه دانش آموزان تجربی ، ریاضی ، هنر و هرکسی که به طور کلی ادبیات رو توی کنکورش نیاز داره میتونه استفاده بکنه.

منتهی قرابت معنایی و آرایه ادبی رو دوستان باید هرشب بخونن، قرابت که هرشب کتابو باز کنن توی 30 دقیقه هرچند تا تست که تونستن بزنن، پاسخ تشریحی رو نگاه کنن. قرابت معنایی بیشتر باید شعور ادبیت بالا باشه تا سواد کتاب و دفتری ادبیت، چون توی بحث قرابت معنایی چند حالت مختلف سوال میدن، یه حالتش اینه که میگن معنی بیت با معنی کدام بیت همخوانی دارد یا ندارد، یه جا دیگه میرن سراغ مفهوم ، میگن مفهوم این بیت با کدام بیت هم خوانی دارد، از اون طرف میگن مفهوم این بیت با کدام بیت همخوانی ندارد و یا دنبال مفهوم متضاد میگردن و یا حتی مفهوم دور که آرایه کنایه میشه، در همه ی این حالت ها به علاوه این حالت که میگه اصلا کدام بیت با ابیات زیر هم خوانی ندارد، میتونن صورت سوال رو از کتاب درسی بدن ولی گزینه هارو از هرجا که دلشون بخواد!
    به همین دلیل باید زیاد تست زده باشید که با بیت های مختلف آشنا باشید.
    اما آرایه ادبی رو چطوری بخونیم؟
    هرشب شما یه آرایه ادبی رو بخونید، دوتا تست ، سه تا تست ، چهار تا شده بزنید، بعد تقریبا یک ماه این کتاب آرایه های ادبی همه آرایه هاش یک بار مطالعه شده، خب اونجایی که احساس ضعف میکنید مجددا روش برگردید، یه وقت بیشتر بذارید و یادگیریتون رو تکمیل کنید.

اما سوال بعدی درمورد اهمیت درس زمین شناسی در رشته تجربی هستش،

ببینید در رشته تجربی ما باید بدونیم که اصلا چند تا زیر گروه داریم، و ضرایب دروس توی این زیر گروه ها به چه صورته.
    ما 5 تا زیرگروه داریم: زمین شناسی در زیر گروه 1 ضریب صفر ، در زیر گروه 2 ضریب یک و زیرگروه 3 ضریب چهار و زیر گروه 4 ضریب یک و زیر گروه 5 ضریب یک داره.
    البته این جدول زیر گروه های تجربی رو من درخواست کردم که عکسش رو پیوست فایل صوتیم قرار بدن و در کانال بذارن تا همه این زیر گروه هارو ببینن، اما رشته ها هرکدوم در زیر گروه خاص خودشون قرار میگیرن ، پزشکی زیر گروه یک هست یعنی زمین شناسی توش اهمیتی نداره و نوع گزینشش هم کشوریه، داروسازی زیر گروه 2 و نوع گزینش کشوری، زیر گروه 2 زمین ضریبش یکه. دامپزشکی زیر گروه 1 ، دندونپزشکی زیر گروه 1، مدیریت بازاریابی زیر گروه 4،مدیریت خدمات بهداشتی زیر گروه 5 ،بینایی سنجی زیر گروه 1، پرستاری زیر گروه 1، علوم تغذیه ای زیر گروه 1، فیزیو تراپی زیر گروه 1،رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی زیر گروه 4، زمین شناسی زیر گروه 3، اقیانوس شناسی زیر گروه 3. این یه چند تا از رشته هایی بود که حالا توی دفترچه مفصلش موجوده ، من فقط خوندم که یه شناخت نسبی نسبت به رشته های موجود در هرکدوم از زیر گروه ها برای بچه ها ایجاد بشه.
    اما دقت کنید ، اول عرایضم مثلا گفتم گزینش پزشکی کشوری هست، داروسازی کشوریه، دامپزشکی قطبیه،یا مثلا پرستاری حالا باید بگیم که گزینشش استانیه، و یا زمین شناسی گزینشش ناحیه ایه، حالا این هارو ان شاءالله به وقتش در بحث نحوه انتخاب رشته در کنکور سراسری، ان شاءالله به امید خدا اگر قسمتمون شد افتخار رو داشته باشیم در خدمت آلایی های عزیز باشیم،مفصل صحبت خواهیم کرد.
    اما الان یه توضیح خیلی مختصر بدم من ،ببینید دسته بندی رشته های تحصیلی چهار حالت داره یا استانیه ، یا ناحیه ای یا قطبی یا کشوری ،حالا استانی که معلومه استان محل سکونت، کشوری هم کشور ایران :)، اما ناحیه ای و قطبی چیه؟؟
    ناحیه ای به چند تا استان مجاور میگن یک ناحیه مثلا ناحیه یک : میشه البرز ، تهران ، زنجان ، سمنان ،قزوین ، قم و مرکزی
    اما قطبی چیه؟؟
    به چند تا ناحیه میگن یک قطب،قطب یک میشه : ناحیه 1 به علاوه استان های مثلا گیلان و مازندران و گلستان، که پس قطب یک میشه البرز و تهران و زنجان و سمنان و قزوین و قم و مرکزی و گیلان و مازندران و گلستان .
    این ها همش توی دفترچه سازمان سنجش موجوده ، این رو هم من درخواست کردم که عکسی که از دفترچه سازمان سنجش گرفته شده رو پیوست فایل صوتیم قرار بدن،تا عزیزان متناسب با محل سکونت خودشون ،نوع قطب و ناحیه رو تشخیص بدن.
    پس متناسب با رشته ای که هدف شما هست ، زمین شناسی اهمیت پیدا میکنه،اما آیا شما مطمئنید که حتما یکی از رشته های زیر گروه 1 رو که زمین شناسی در اون ضریب صفر دارد رو در دانشگاه ادامه خواهید داد؟اگه اینطوره خب زمینو بذارید کنار.
    اما، اگر از من میپرسید،توصیه نمیکنم زمینو بذارید کنار.ببینید زمین شناسی درس بسیار ساده ، خیلی راحت میشه توش 30 یا 40 درصد زد و واقعا حیفه که به همین راحتی یک شانس خیلی خوب برای بهبود رتبمون در کنکور سراسری تجربی رو انقد راحت بذاریم کنار.
    حتما بخونید ، در هفته یه چیزی حول و حوش یکی دو ساعت واسش وقت بذارید خیلیم خوب و کافیه.

سوال بعدی یه عزیزی پرسیدن که آقا این ضریب 3 اختصاصی رو از کجا اومده و شما استفاده کردید؟

ببینید ادبیات ضریبش چهاره،زیستم ضریبش چهاره ، سوالی که پیش میاد : اهمیت زیست با ادبیات یکیه؟؟جواب : خیر.تمام اختصاصیا یه ضریب 3 دارن به خاطر اینکه به طور کلی اهمیت بیشتری نسبت به دروس عمومی دارن.

اما عزیزی در مورد قوانین انصراف از دانشگاه پرسیدن،

ببینید انصراف دانشگاه خب مشخصه اگه آدم یک رشته روزانه (نه شبانه نه پیام نور نه غیر انتفاعی نه آزاد)، روزانه، دولتی،قبول بشی و انصراف بدی نری ، تا دوسال پیاپی حق شرکت در کنکور نداری که دوسال بینش یه کنکور میفته نه دوتا کنکور، این یه نکته ، نکته بعدی اینکه من رفتم خوندم وسطاش میخوام انصراف بدم، برای دانش آموزان پسر این قانون حکم فرما هست که شما بیش از یک بار حق انصراف نداری در تمام طول دوران تحصیلتون،اگه انصراف دادید باید زحمت بکشید تشریف ببرید دوران خدمت مقدس سربازی.

امیدوارم که تونسته باشم کمکی به دوستان کرده باشم و باز هم تاکید میکنم:
    هیچ کس حق نداره رویاهای شمارو با کلام خودش نابود کنه
    هیچ وقت امیدتون رو از دست ندید، تا اونجایی که میتونید تلاش کنید که خدا هم گفته که : لیس للانسان الا ما سعی

موفق و مؤید باشید ...خدانگهدار

• 💠 مشاوره 19 - پاسخ به سوالات ارسالی

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    632 بازدیدها

👈 به سوالات زیر پاسخ داده شد:

1⃣ آیا هندسه پایه را شروع بکنم یا نه؟
    2⃣ دانشجو هستم .... می خوام کنکور تجربی بدم ... کی باید انصراف بدم ؟
    3⃣ آیا با درصد بالای 80% در دروس ... میشه رتبه زیر 2000 آورد ؟ ( تجربی )
    4⃣ شغل پاره وقت دارم، متاهل هستم، رو چه درسی سرمایه گذاری کنم ؟
    5⃣ بهترین کتاب های بازار در مورد زیست دوم دبیرستان را معرفی کنید!

🆔 کانال تلگرام آلاء

🌐 سایت آلاء

• 2 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام خدمت همه ی آلایی های عزیز، ایام به کامتون باشه، محمد علی امینی راد هستم، مشاور تحصیلی،

مجدد من یه عذرخواهی بکنم، بابت اینکه هنوز این آنفولانزا، ما رو ترک نکرده، به همین دلیل صدام کیفیت لازم رو نداره

در این فایل صوتی می خوام پاسخگوی چند تا از سوالات عزیزان باشم سوال1: دانش آموز تجربی الان دقیقا باید چه درس هایی رو برای کنکورش مطالعه کرده باشه؟

مشخصا توی دروس پایه این عزیزمون سوال کردند.

قبلا هم خدمت عزیزان گفتم که حتما با برنامه ی یکی از این آزمون های آزمایشی برن جلو، چون که همه ی دروس توش قرار گرفته،
    اما به طور تجربی می تونم خدمتتون بگم که باید الان، حداقل یکی از زوج درس پایه یا دوم یا سوم، بعلاوه ی دروس پیش دانشگاهی 1 به اتمام رسیده باشه.

سوال 2 : برای ترمیم نمرات نهایی کجا باید ثبت نام کنیم؟ آیا همه می تونند شرکت کنند؟

تو فایل قبلی هم عرض کردم خدمتتون، این بخشنامه اش هنوز نیامده، تا بخشنامه اش نیاد، قطعی نمی تونیم بگیم همه می تونند شرکت بکنند یا خیر، ولی محل ثبت نام آن هم دفترداران مدارس هستش.

سوال 3 : نحوه ی صحیح برنامه ریزی برای دانش آموزان دوم دبیرستان چیست ؟

برای بحث برنامه ریزی باید اینطور خدمت شما عرض کنم که اول دانش آموز باید در طول روز درس بخونه؟ اگر مبانای تعطیلی مدرسه را ما بزاریم رو ساعت 13 یا همون 1 بعداز ظهر و بگیم حول هوش 2 بعد از ظهر دانش آموز میرسه خونه، اگر دانش آموز دانش آموز درس خونی باشه، می تونه از این تایمی که توی منزل هست، یه 5، 6 ساعتی مفید در بیاره
    ولی اگر نه خیلی هم درس خون نبود، مثل من متوسط الحال بود، می تونه 3 یا 4 ساعت استفاده کنه، خوب روز تعطیل هم می تونیم روی 7 ساعت ببندیم، یه حساب و کتاب سر انگشتی می کنه 37 ساعت برای دانش آموز نسبتا درسخون ما و 27 ساعت باسه دانش آموز متوسط الحال مون، خوب این باید چطور پخش بشه ؟
    اینطور که از این تایمی که عزیزمون 37 ساعت داره، بیشترش باید بره روی اختصاصی هاش و این می تونه توی موفقیتش کمک شایانی بکنه

اما برای منابع درسی چه بکنه؟

تا حد امکان دروسی که احساس ضعف می کنه از فیلم های آلاء استفاده کنه، فیلم های آلاء خورده چهارم دبیرستان ولی داره توش کنکور تدریس میشه، کنکور یعنی دوم، سوم و پیش دانشگاهی،
    مثلا دانش آموز دوم تجربی که می خواد فیلم هندسه نگاه کنه، اگر فیلم هندسه کنور رو باسه ی چهارم دبیرستان نگاه کنه، هم هندسه 1 و هم هندسه 2 توش تدریس میشه، و خوب می تونه استفاده کنه، به همین ترتیب هم از بقیه ی دروس می توانند حداکثر استفاده رو بکنند

اما دروسی که متوسط الحال هستند، یعنی هم بلدند یه چیزایی و هم امتحان سخت میشه، یه مقدار توش گیر می کنند، توصیه ام اینه که برن سراغ کتاب های کمک آموزشی یعنی با تمرین و مبارست میزان سطح سواد خودشون رو توی اون درس افزایش بدن

سوال 4: آیا برای قبولی در رشته ی پزشکی باید معدل بالای 16 داشته باشیم و در غیر اینصوت آیا قبول نمیشیم ؟

ببینید پاسخ بنده به این سوال منفی هستش، همچین قانونی در سازمان سنجش وجود نداره و شرط معدل فقط برای رشته های خاص مثل پزشکی بقیه الله یا پزشکی های ارتش و دارای بورسیه و شرایط خاص هستش، این بحث معدل توی کنکور از طرف سازمان سنجش، فقط میزان تاثیر اون ملاک هستش و شرط معدل ما نداریم.

خوب اینم از سوالات امروز
    انشالله که همیشه موفق و موید و سلامت و تندرست باشید و تا اونجایی که می تونید واسه ی آرزوهاتون تلاش کنید
    و هیچ وقت به هیچ کس اجازه ندید که با کلام خودش، آرزوهای شما رو خراب کنه
    موفق باشید،
    خدانگهدار

• 💠 مشاوره 11 مقایسه: خوب بد زشت کدام یک ؟

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

باسمه¬تعالی
    سلام خدمت همه آلایی های عزیز، انشاا... که ایام به کام باشه
    در این فایل صوتی میخوایم در مورد بحث مقایسه کردن صحبت کنیم، که این مقایسه کردن هم از طرف والدین رخ میده، هم از طرف خودِ دانش¬آموز
    ببینید! مقایسه، فی¬نفسه چیز بدی نیست، ولی اینکه شرایط آن چه باشد خیلی مهمه، مقایسه یه زمانی می¬تونه خوب باشه و یه زمانی بد باشه
    مقایسه چه زمانی میتونه خوب باشه؟ وقتی میتونه خوب باشه که سبب تحریک به مطالعه بیشتر باشه سبب رشد و پیشرفت درسی بشه
    حالا کی سبب تحریک به مطالعه بیشتر و رشد و پیشرفت درسی میشه؟ یعنی بهتر بگیم، کی مقایسه سودمند است؟ زمانیکه بر پایه عقل و عدالت باشه، یعنی چی؟ یعنی شما خودت رو با کسی در معرض قیاس قرار بدی که شرایطش صددرصد با شما یکسان باشه، خب! کی شرایطش با شما یکسانه جز خودتون؟ ببینید میخوام به یه موضوع مهمی اشاره کنم، مقایسه اگر مقایسه خودتون با خودتون باشه، همین نقد، ینی همین الانتون، یعنی امسال با امسالتون، چون شرایطتون یکسانه توی امسال و خودتونم هستین، طبیعتا آدمی که خیلی تغییر آنچنانی نمیکنه که در طول یک سال تحصیلی، این مقایسه خوبه، چون همه شرایط یکسانه به جز مثلا یک پارامتر درس ریاضی یک پارامتر نحوه مطالعه، این میتونه آدمو به چالش بکشه که حالا چی شده که من ریاضیو قبلا بالا زدم اما حالا پایین زدم، یا هفته قبل 40 ساعت خوندم اما این هفته 5 ساعت
    نتیجه اخلاقی¬ای که میخوام بگیرم اینه، مقایسه فقط زمانی خوبه که خودتونو با خودتون قیاس کنید، اما چجوری...
    یا بیاید آزمون به آزمون قیاس کنید که از نظر نتیجه باشه، یا روز به روز، یا هفته به هفته، یا بازه مطالعاتی به بازه مطالعاتی مقایسه کنید که از نظر کیفیت و کمیتتون مطالعه بشه، حالا اگه بعد از مقایسه کردن متوجه شدید که یه پیشرفتی واستون صورت گرفته، اینجا باید خودتونو تشویق کنید، ینی از خودت تشکر کنی و به خودت جایزه بدی
    من دو تا داستان از آدمای مختلف بهتون میگم، یکیشون همکارم بود که مشاور بودن، ایشون میگفتن من وقتی دانش¬آموز بودم، یه سوال سخت ریاضی حل میکردم، و چون توپول بودم، لُپ خودمو میکشیدم به خودم میگفتم دمت گرم و خیلی روحیه میگرفتم، یه خاطره هم از معلمین دوران راهنماییم بود، میگفت وقتی دانشجو بودم طوری درس میخوندم که هم به کارام برسم و هم جزو خوبای دانشگاه باشم، اما اگر برنامه¬ریزیمون رو نصفه و نیمه انجام می¬دادیم، و اون حجم مطالعه رو انجام نمیدادیم، خودمونو جریمه میکردیم، مثلا قرار بود 5شنبه بریم بیرون، اون قرارو کنسل میکردیم به عنوان جریمه، اما اگر به کارمون میرسیدیم و نتیجه مطلوبم میگرفتیم، یه برنامه توپ واسه خودمون میچیدیم.

• 💠 مشاوره 3 روش برنامه ریزی - قسمت اول

2
    1 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    3k بازدیدها

بسم الله الرحمن الرحیم

آلائی های عزیز وقتتون بخیر باشه

امروز می خوایم در مورد برنامه ریزی با هم صحبت کنیم،

قبلش حتما یه کاغذ و قلم بردارید و قسمت هایی که به نظرتو مهمه میاد رو بنویسید، اما برنامه ریزی سه گام مهم داره .
    گام اول:
    مشخص نمودن میزان زمان های خالی و قابل استفاده جهت مطالعه.
    گام دوم:
    مشخص نمودن بودجه بندی برایه هر درس که توصیه ام این که این بودجه بندی مشخص کردن به صورت هفتگی باشه خیلی بهتره .
    گام سوم:
    پازل کردن، که تکنیک پازل کردن بسیار مهمه وا اصل کار برنامه ریزی همین کاره سومه،

اما حالا یه توضیحم بدم که اصلا پازل کردن چیه.

پازل کردن عبارت است از: چیدن بودجه بندی ها، ینی همون زمان های مورد نیاز مطالعه برای هر درس تویه اون زمان های خالی و قابل استفاده ای که اون اول گفتم باید مشخص بشه.

اما اول توضیح بدم که بودجه بندی هر درس رو باید به چه صورت ما مشخص کنیم،

برای این اول باید ببنیم که اصلا ما تویه گام اول چقدر زمان خالی داریم که توش می خوایم درس بخونیم.
    این سوالی که متداول میپرسند دانش آموزان عزیز که آقا ما هفته ای چقدر بخونیم خوبه ؟؟
    من اول یک جواب بدم ببینید آدم به آدم متفاوته بعضی وقت های یک دانش آموز با هفته ای سی ساعت نتیجه ای می گیره که دانش آموز دیگه با هفته پنجاه ساعت همون نتیجه رو نمیگیره.
    بعضی وقتا ما تو بعضی دروس قویتریم، خوب لزومی نداره ما تو اینا وقت صرف کنیم ،

اما به طور کلی به تجربه به من اثبات شده تا زمانی که کمیت کافی نباشه کیفیت کافی حاصل نمیشه، یعنی چی آقا؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی اینکه تا زمانی که شما حداقل میزان مطالعه رو سپری نکنی او کیفیتی که دنبالشی به دست نخواهی اورد.
    من به صورت مختصر و مفید میگم دانش آموز حداقل، اونی که داره برایه کنکور می خونه دنباله رتبه های خوبه، می خواد دانشگاه های دولتی خوب رشته های خوب قبول شه، حداقل باید هفته ای چهل ساعت درس بخونه و فارغ التحصیل ، کسی که مدرسه نمیره صبح تا ظهر دسته خودشه، ما یه حساب سر انگشتی می کنیم، بگیم دانش آموز حداقل دارن هفته ای پنج روز میرن مدرسه و هر روز پنج تا کلاس دارن میشه پنج ضربدر پنج = بیست و پنج، باید به این بیست پنج ساعته یه چهل ساعت اضافه کنند که میشه شصت و پنج ساعت که بخوایم تقریب بگیریم میشه بین شصت تا شصت و پنج ساعت باید یک فارغ التحصیل در هفته درس بخونه.
    اما حالا من این بودجه بندیه رو متناسب با دانش آموز برای شما توضیح میدم شما روش رو که یاد بگیری می تونید تویه هر حالتی اینو اجرا کنید.

بودجه بندی

یکی از متداول ترین روش ها و استاندارد ترین، اتاندارد که میگم یهنی همه چیزو شامل میشه ، یکی از متداول ترین روش ها و استانداردترین این روش ها برای مشخص نمودن میزان بودجه بندی هر درس اینه که شما به طور مثال جهل ساعت در نظر می گیری .
    من این و با یک مثال می خوام توضیح بدم که یک مقدار فهمش راحت¬تر بشه،

به طور مثال شما یک دانش آموز رشته تجربی هستین که درسات به این صورته : زیست با ضریب دوازده، شیمی با ضریب نه، فیزیک با ضریب شش، ریاضی با ضریب شش ، ادبیات ضریب چهار، معارف ضریبه سه ، زبان ضریب دو، عربی ضریب دو، زمین¬شناسی یا صفر یا یک، مثله زیر گروه یک و دو رشتۀ تجربی که حالا انشاالله جلوتر در مورد زیر گروه ها و رشته های هر زیر گروه به تفصیل صحبت خواهیم کرد.

ما اول میام همۀ ضرایب دروس را با هم جمع میکنیم،
    میشه چهل و پنج، اگر زمین شناسی رو حساب نکنیم و صفر بگیریم می¬شه چهل و چهار و اگر ضریبشو یک بگیریم ، یعنی مجموعه دوزاده زیست، نه شیمی، شش فیزیک، شش ریاضی، چهار ادبیات ، سه معارف، دو زبان و دو عربی می-شه چهل و چهار و یه دونه ام ضریب یک به زمین بدیم میشه چهل و پنج. خوب میایم چهل ساعت رو به دقیقه حساب میکنیم
    چهل ضربدر شصت می¬شه دو هزازو چهارصد دقیقه.
    ما میایم این دو هزازو چهارصد رو تقسیم بر چهل و چهار یا چهل و پنج می¬کنیم، به تقریب در میاد پنجاه دقیقه. حالا حساب می کنیم هر درس رو باید چقدر بخونیم
    حالا میایم برایه اینکه حساب کنیم زیست باید چقدر بخونیم ، ضریبش رو ضربدر پنجاه می¬کنیم، یعنی دوازده ضربدر پنجاه.
    پنجاه رو چه جوری حساب کردیم ؟ مجموع ضریب دروس رو جمع کردیم ، شد چهل و چهار یا چهل و پنج، میزان مطالعمون رو پیش فرض گذاشتیم چهل ساعت که اونو ضربدر شصت بکنیم و به دقیقه حساب کنیم میشه دوهزارو چهارصد دقیقه، حالا این دو هزارو چهارصد دقیقه رو میای م تقسیم بر چهل و چهار یا چهلو پنج می-کنیم حدود می¬شه پنجاه دقیقه.
    حالا زیست رو میایم می¬گیم دوازده که ضریبشه ضربدر پنجاه دقیقه که می¬شه ششصد دقیقه،
    شیمی پنجاه ضربدر نه می¬شه چهارصد و پنجاه دقیقه
    فیزیک شش ضربدر پنجاه می¬شه سیصد دقیقه،
    ریاضی شش ضربدر پنجاه می¬شه سیصد دقیقه،
    یعنی میام ضریب هر درس رو ضربدر این پنجاه می¬کنم که عرض کردم که چه¬طور محاسبه شده، میزان مطالعه هر درس در میاد که الان برایه یه دانش آموز تجربی اختصاصیاشو که گفتم،

زیست ششصد، شیمی چهارصدو پنجاه، فیزیک و ریاضی هرکدام سیصد، ادبیات دویست دقیقه، معارف صدو پنجاه، زبان و عربی هر کدام صد دقیقه و زمین پنجاه دقیق البته اگر ضریبش رو یک بگیریم، اگر صفر بگیریم که هیچی می¬شه صفر.

حالا این میزان دقایق مورد نیاز مطالعه تویه هر هفته برایه هر درس رو که اینجا با مثال یک دانش آموز گروه تجربی من توضیح دادم. وقتی جمع میزنیم ششصد بعلاوه چهارصدو پنجاه بعلاوه سیصد بعلاوه سیصد بعلاوه دویست بعلاوه صد و پنجاه بعلاوه صد بعلاوه صد بعلاوه پنجاه ، می¬شه دو هزارو دویست و پنجاه دقیقه . یه صد پنجاه دقیقه اضافه میاد که ما میایم اینو به عنوان جبرانی استفاده می¬کنیم .

حالا جبرانی یعنی چی:

ما یه بحثی داریم تو این نوشتن برنامه، یعنی می¬خوایم بنویسیم، آقا شنبه این درسا رو بخون،یک شنبه این درسا رو بخون، دوشنبه این درسا رو بخون و تا آخر هفته، بعضی از جاها رو باید خالی بذاریم و من به اون ها می¬گم بالانس یا همون جبرانی ها که حالا نحوه نوشتن این ها چطور باشه و انواع روش های متداول پازل کردن چیه انشاالله باشه برایه کلیپه بعدی. که ما یه روش سنتی داریم، یه روش فیلوفکس داریم، یه شناور داریم و تا دلتون بخواد. دوستان ما زحمت کشیدن یه سری روش های علمی، من متاسفانه تو خیلی کتاب های می¬بینم روش های من در آوردی رو به اسم روش علمی میدن به خورد دانش آموز میدن که حالا انشاالله شما کلیپی بعدی رو گوش بکنید متوجه می¬شید که روش های علمیش چیه تا بتونیید بهتر درس بخونید.

در آخر هم از همۀ دوستان من تشکر می¬کنم همۀ عزیزانی که وقتشون رو در اختیار بنده گذاشتن و انشاالله که صحبت هایی که انجام می¬شه در این کانال بتونه مثله سایر برنامه های این کانال مفید باشه.
    اما در آخر یک توضیحی هم بدم خیلی از عزیزان تماس گرفتن با دبیرستان صنعتی شریف یا تماس گرفتن با حالا تلفن های مرتبط با آلاء ، با مسئولین آلاء یا با خوده بنده سوال هایی داشتن.
    ببینید قرار بر اینه من با مسئوله محترمه آلاء صحبت می¬کردم، آقای مهندس ابوذرخانی قرار بر اینه اگر استقبال خوب باشه و سوال ها زیاد باشه یه فرومی تشکیل بشه رویه سایت SanatiSharif.ir که بچه ها سوال ها شونو اونجا بپرسن، اگر باز میزان بیشتر شد قراره یک اپلیکیشن نوشته بشه و در اختیاره بچه ها قرار داده بشه تا بتون سوال هاشون رو بفرستند،
    حتما هم تویه سایت که می خواهید سوال هاتون رو بپرسید، نام خودتون، نام شهر، سن و شرایطتون رو ذکر کنید و خلاصه شرایطتتون رو توضیح بدید که اگر قرار باشه بنده پاسخ بدم . بتونم به نحوه احسنت پاسخ گو باشم.
    در آخر همۀ شما رو به خداوند بزرگ می¬سپارم، هیچ وقت هیچ وقت اجازه رویاهاتون رو مردم با حرفاشون خراب کنند.

• 💠 مشاوره 2 اهمیت برنامه ریزی و پاسخ به چند سوال

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

بسم الله الرحمن الرحیم

در اینجا ما متن فایل صوتی که در پست قبلی قرارا داده بودیم را نوشتیم تا بتوانید از این متن برای مراجعات بعدی و همینطور خلاصه برداری استفاده بفرمایید. مشاوره به پشت کنکوری ها و کسانی که فارغ التحصیل هستند.

سلام به همۀ آلائی های عزیز
    امینی راد هستم و با یک پست مشاوره ای دیگه خدمتتون هستم.

رفع ابهام پست مشاوره ای قبلی

یک ابهام تویه حرفایه دیشبه من بود، چون بلافاصله بعد از این که پستو گذاشتیم، یه چند نفری از دوستان زنگ زدن، خوب باز هم طبق معمول تعریف تمجید و روحیه دادن به بنده . اما یکی از عزیزانی که برایه بار دوم بود می خواستن کنکور بدن و لیسانس یک رشته ای رو گرفته بودن،

به من گفتن که من متاهل هستم ولی فرزندی ندارم و تویه خونه خیلی راحت می تونم صبح تا شب درس بخونم. آیا منم نیازه بیش از یک سال وقت بذارم برایه کنکور یا خیر ؟؟؟
    پرسیدم که رشته مورده نظرتون چیه؟؟
    گفتن یه رشته خیلی معمولی، دنباله رشته های تاپ و دانشگاه های تاپ نیستم.

خوب اینجا من باید این رو خدمت دوستان بگم اگر اون عزیزانی که تویه دسته دانش آموزان سن بالایه یحث قبلی قرار می گیرند و می خوان دانشگاهی برند که خیلی تاپ نیست و رشته های که خیلی تاپ نیست به طور مثال :می خوان تجربی شرکت کنند ولی نمی خوان دارو سازی قبول بشن یا پزشکی یا دندون، و دنبال دانشگاه های دولتی خاصی هم نیستن، به دانشگا های آزاد و یا حتی پیام نور و غیر انتفاعی راضی هستند، خوب این عزیزان می تونند تو یک سال کارشونو جمع بکنند ولی به شرطی که مواردی رو که بالا گفتم را رعایت کنند.

دانش آموزان فارغ التحصیل

اما امشب یه سلام ویژه هم بکنیم به بچه های فارغ التحصیلمون، ما با بچه های فارغ التحصیل امسال خیلی کار داریم ، اما اولین توصیم برایه بچه های فارغ التحصیل آلائی اینه که :
    حتما حتما برایه خودشون برنامه داشته باشن ببنید بچه ها شما امسال مدرسه نمیرید ، یعنی یک برنامه منظم آکادمیک بالا سرتون نیست.
    پس باید برایه خودتون یک بودجه بندی مشخص داشته باشید.
    آقا بودجه بندی مشخص از کجا من بیارم؟ همین آزمون های آزمایشی که شرکت می کنید، دیشبم من عرض کردم، حالا خیلی اسم بردن از این ها تبلیغ نیست ودیگه معروف هستن (قلم چی، گزینه دو، سنجش و ...) ، این باعث میشه که از تفریحی درس خوندن بپرهیزید.

آقا تفریحی درس خوندن چیه ؟؟؟

تفریحی درس خوندن اینه: منه دانش آموز یه روز درس می خونم یه روز درس نمی خونم و از اونجایی که درس نخوندن خیلی بیشتر می چسبه کلا درس نمی خونم، به خودم میام مهر رفت، آبانم رفت و آذرم رفت و هیچی دسته بنده رو نگرفته.
    بنا به رتبه کنکور خودتون درس بخونید، اینجا سوالی که پیش میاد اینه، اگر رتبه شما خوب بود پشت کنکور نمی موندید که!!!!!؟؟؟؟
    در نتیجه این فکر غلط رو کلا از زهن خودت بنداز بیرون که من یک سال پشت کنکور موندن یا درسایی رو بلدم ،
    همه درس هارو باید از صفر شروع کنی ، از صفررررررررررررررر!!!!!!!!!!!

مطب آخر، آیا اصلا مدرسه نرفتن برایه منه فارغ التحصیل امسال فرصت به حساب میاد یا تهدید؟

راستشو بخواید بستگی به خودتون داره، از این باب که صبح ها نیاز نیست صبح زود بلند بشید، کسی تو مدرسه منتظرتون نیست براتون تاخیر بزنه، قید و بندی بالا سرتون نیست ، کارنامه ای نیست ، خلاصه مشاوری معلمی نیست از شما باز خواست کنه این یه تهدیده ،
    ولی با توجه به این که نسبت به رغیباتون که دانش آموز هستن و این ها صبح تا ظهرو حداقل درگیر کلاس هستن که شما دیگه اون درگیری رو نداری این برایه شما این یه فرصته.

اگر

برنامه داشته باشید، فیم هایه آلاء رو منظم پیگیری کنید،

می تونید امسال از این فرصت پشته کنکور موندنتون به نحوه احسنت استفاده کنید.

از همۀ شما عزیزان ممنونم و براتون بهترین ها رو آرزو دارم انشاالله که همیشه موفق و تندرست باشید،
    خدانگهدار

• 💠 مشاوره 18 - کلاس های غیر مفید درسی

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

با کلاسی که

☑️ مفید نیست ☑️ توش تست و تمرین کم حل میشه ☑️ خشک و بی روحه

چه کنیم ؟

🆔 کانال تلگرام آلاء

🌐 سایت آلاء