سوال مشاوره ای

سوالات مشاوره ای خود را اینجا بپرسید

6.6k موضوع ها 77.9k دیدگاه‌ها
  • حس درس خوندن نیس😔

منتقل شده حل نشده
    33
    4 رای ها
    33 دیدگاه‌ها
    617 بازدیدها

mahdieh q
    حالا اگه خواستی بهم ایمیل بزن
    ادرسشو فهمیدی که؟

• آیا این رفتارای اَخیرم عادیه؟

27
    4 رای ها
    27 دیدگاه‌ها
    678 بازدیدها

زهرا قدیری راستی منم یه مدت مثل تو وقتی میخواستم درس بخونم فکرم هزار جا میرفت. یکاری کردم جواب داد توام همین کاری که من کردمو امتحان کن ایشالا مشکلت حل میشه
    ببین به تمام اتفاقاتی که جدیدا برات افتاده مثل : هفته پیش با دوستات رفتی بیرون یا دیروز جشن تولد رفتی یا هر چیز دیگه ای که تو ذهنت هست. بشین خوب بهشون فکر کن. کی چی گفت و چیشد و اینا.... هر چقدرم طول بکشه مهم نیست بشین بهشون فکر کن. میدونی چرا اینو میگم؟ بزار با یه مثال بهت بگم، فک کن ذهن تو مثل یه نخ به تخته روبه روت وصل شده، وقتی چیزایی دیگه تو ذهنت هست نمیزاره این نخ مستقیم به تخته وصل باشه هی این نخو اینور اونور میکشه و ذهنت رو از درس دور میکنه و هزار تا چیز تو ذهنت هست
    ولی اگه بشینی یه دور کامل به همشون فکر کنی پروندشو ببندی😂بزاری کنار تنها چیزی که تو ذهنت میمونه درست هست
    موفق باشی

• مدیریت زمان

3
    4 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    156 بازدیدها

@farzam-yousefi سلام خسته نباشید
    ۱) سعی کنید درس‌های تدریس شده سرکلاس رو همون روز بخونید و به هفته آینده موکول نکنید، چون سرکلاس بیشتر از ۵۰ درصد مطلب رو یاد گرفتید وقتی بلافاصله بعد از اتمام کلاس ها روی تسلط اون مطالب کار میکنید راحت تر یاد میگیرید و وقت کمتری ازتون میگیره.
    ۲) پنجشنبه و جمعه دو روز طلایی برای شما هست، میتونید به عنوان جبران یا تسلط ازش استفاده کنید، یعنی اگه در طول هفته مشکلی پیش اومد که نتونستید درس تدریس شده رو بخونید یا برای امتحان وقت بیشتری نیاز داشتید یا حتی احتیاج داشتید از یک مبحث نمونه سوال بیشتری حل کنید میتونید از پنجشنبه و جمعه استفاده کنید
    ۳) کمال گرایی رو کنار بزارید! منطقی فکر کنید و با توجه به عملکرد گذشته تون برنامه ریزی کنید. ساده تر بگم توقع بیجا از خودتون نداشته باشید
    ۴) استراحت ها و تفریحات به موقع داشته باشید. یعنی هر نیم ساعت به خودتون استراحت ندید اینجوری خیلی کند پیش میرید و اجرای برنامه به ساعتای پایانی روز موکول میشه
    ۵) از ساعات اوج یادگیری بیشتر استفاده کنید، ممکنه شما صبح بهتر یاد بگیرید اما دوست‌تون شب راحت‌تر درس رو یاد بگیره بعد از یک مدت درس خوندن متوجه میشید چه ساعتی از روز بهتر یاد میگیرید

این مطالب نظر و تجربه من بود. قبل از هر اقدام و تصمیمی خوب تحقیق و بررسی کنید تا بهترین تصمیم رو بگیرید. موفق باشید 🌼

• مشکل از کجاست؟

11
    1 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    200 بازدیدها

mahdieh q
    خیلی ممنونم از راهنمایی و لطفت🌹🌷

• تاپیک

3
    1 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    65 بازدیدها

ali jafari 6 😠 درود بر شرف این اعتبار😹

• من میخوام المپیاد نجوم بدم

4
    2 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    159 بازدیدها

@یاسمن-کیانی ممنونم از نظرت

• دهمی

19
    5 رای ها
    19 دیدگاه‌ها
    263 بازدیدها

Arian Khademi
    خواهش میکنم
    خب اگر من بودم همون تست ادبیات رو کار می‌کردم زبان و ع بی رو هم در حد کتاب میخوندم و مرور می کردم
    البته میشه جملات آسون تو عربی و زبان رو بیاید نقش های کلمات رو پیدا کنید مثلا مفعول و فاعل و...(یا مثلا اسم مفعول، فاعل و... که یه سری از اینا رو یازدهم می خونید مثل اسم تفضیل برای عربی)
    ولی نمیدونم درس تون به اون بخش رسیده که پیدا کردن رو تدریس کردن یا نه
    ولی به هر حال کار خیلی مفیدی هم هست تو تست ها و امتحانا خیلی استفاده میشه مخصوصا عربی و اگر خواستید این کارو کنید فعلا جملات آسون کتاب شروع کنید

• ساعت مطالعه

57
    4 رای ها
    57 دیدگاه‌ها
    488 بازدیدها

@f-seif-0
    آها
    ممنونم لطف کردین 🌺

• ساقدوش🙃

حل شده
    18
    4 رای ها
    18 دیدگاه‌ها
    590 بازدیدها

mahdieh q
    اشکال نداره عزیزم😊

• حواس پرتی

9
    1 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    152 بازدیدها

learn pro
    خواهش میکنم⚘

• موضوع حذف شده است!

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    38 بازدیدها
  • موضوع حذف شده است!

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    51 بازدیدها
  • دانشگاه کنکوری / غیر کنکوری ادامه تحصیل

حل شده
    8
    1 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    193 بازدیدها

pouya hosein pour خواهش🌻

• عمومی قلمچی

3
    1 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    167 بازدیدها

مهدیه 0 منم همین مشکل رو داشتم و حتی میرفتم سر جلسه ادبیاتو با فهم ادبیم جواب میدادم درصدمم خوب میشد ولی نه تنها ادبیات بقیه درسارو هم نمیخوندم دو تا آزمون اول مهر رو دادم بعدش از قلم چی انصراف دادم، سوالایی که پرسیده بودی وضعیت پایت بعضیاش رو دیدم و میتونم بگم مثل همیم، من انصراف دادم چون واسه پایه زمان بیشتری میخواستم و اینکه چون ضعیفم میخوام از تست آسون شروع کنم و کم کم به تست سخت برسم بعد تستای قلم چی رو هم بزنم کلا که بیخیالش نشدم ولی اینکه از همون اول با اون وضعیتم رو تستای قلم چی کار میکردم زده میشدم واسه همین این کارو کردم چون مدت زیادی از جو درس خوندن دور بودم باعث علاقمم میشه، واسه این قضیه هم که گفتی چاره ای جز خوندن نداری، من خودمو مثال میزنم دینی رو جدا دهم و دوازدهم میخونم، ادبیات دوازدهم درس به درس میرم جلو آرایه بخواد یا دستور زبان که به دهم یا حتی یازدهم ربط داشته باشه میرم اونارو موضوعی میخونم دستور زبان هم همین طور، عربی میگن که هم دهم هم یازدهم نیازه دهمو که از اول میبرمش جلو دوازدهمم اگه قواعد یا لغات نیاز باشه حتی اگه یازدهم باشه میرم میخونم واسه اون درس، زبان دهمو میبرم جلو دوازدهمم اگه قواعد یا لغت نیاز باشه از یازدهم یا دهم اونم میخونم واسه اون درس، درکل مثل برنامه قلم چی میخوام تا آخر پاییز دهمو ببندم دوازدهم هم تا حدودی بخونم و از زمستون یازدهم و بقیه دوازدهم

• آزمون امروز

حل نشده
    4
    2 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    172 بازدیدها

kianoosh alavi منم لایو امروز گزینه دو رو دیدم مشاوراش گفتم ازمون دشواری بوده

• هندسه یاد نمیگیرم چکار کنم

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    457 بازدیدها

learn pro سلام اول قضیه های کلی رو مفهومی یاد بگیرید و بفهمید بعد سعی کنید ارتباط منطقی بین اونها رو پیدا کنید با فهمیدن ارتباطشون میتونید اونها رو اثبات کنید با چند بار اثبات هر مبحث اون مبحث توی ذهنتون نهادینه میشه و مفهومش رو میفهمید بعدش به حل سوالای کتاب درسی بپردازید و سوالای تشریحی ماجراهای من و درسام نکات خوبی دارن که میتونن مفید باشن بعدش در اخرین مرحله که به تسلط کافی به مفهوم قضیه ها و کاربردشون رسیدید تست حل کنید...موفق باشید🌹

• کنکوری تجربی

9
    2 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    189 بازدیدها

Leili Salahi سلام
    خوب عیب نداره امسال شروع کنی
    میتونی برسی
    کافیه بخوای
    مطالعه هم اینجوریه که از سال دهم شروع میکنی میری بالا

اگه باز کمک بخوای درخدمتم🙏

• پیش‌نیاز عربی و زبان کنکور

10
    1 رای ها
    10 دیدگاه‌ها
    285 بازدیدها

مهدیه 0 هر چی بگم ببین شرایط خودت چطوره ببین چطور راحت هستی الان برو ترجمه ۴ جلسه آقای ناصح زاده ببین بعدش درس به درس با قلمچی برو چون اگه پیش نیاز هم باشه نمیشه یک هفته ای همشو رسوند قواعد درس به درس بهترین روش هستش برو بشین فیلم آقای ناصح زاده از الان بیین اسمش جمع بندی هستش از همه چی کامل تر هستش

• سوال درباره کلاس زیست و مدیریت زمان

منتقل شده
    5
    1 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    92 بازدیدها

Anzw 18 سلام مجدد گلم🌸✨
    https://forum.alaatv.com/post/295184
    اینو بخون سوالی داشتی درخدمتم🌹

• موضوع حذف شده است!

حل نشده
    1