جزئیات گروه خصوصی

حامیان آلاء - مشاور

کمک به بخش مشاوره ی آلاء

فهرست اعضا

 • RE: داستان مهارت آموزی آلاء جریانش از کجا آب میخوره؟ پست شده در اطلاعیه ها
 • داستان مهارت آموزی آلاء جریانش از کجا آب میخوره؟

  🔺خب کم کم وقتشه که بریم سراغ اصل مطلب...
  داستان #مهارت_آموزی جریانش از کجا آب میخوره؟

  🔹سال های زیادیه در مورد اینکه بالاخره باید چه بلایی سر کنکور بیاد اختلاف نظرهای زیادی وجود داره؛ از دیدگاه حفظ وضع موجود تا دیدگاه حذف کامل آن. البته با توجه به استدلال های موجود، هر دو حالت به نظر افراطی میرسند اما کورسوی امیدی که اینجا وجود داره، اتفاقِ نظر همه‌ی دلسوزان آموزشی و تربیتی کشور بر کاهش "اهمیت" کنکور است.

  🔹تنها راه کاهش اهمیت کنکور هم اینه که تعداد راه های رسیدن به موفقیت با آموزش‌های مختلف مثل المپیاد و آموزش‌های "مهارت محور" افزایش پیدا کنه.
  شاید چندان قابل باور نباشد که تا چند سال پیش وقتی که صحبت از مهارت میشد، ذهن های مسئولین به سمت نجاری، آهنگری، برقکاری و نهایتا کارهای مربوط به آزمایشگاه فیزیک و شیمی و غیره میرفت!

  یا مثلا اگر ده سال پیش حرفی از #کامپیوتر و #گیم هم وسط میومد سریع جواب میومد که اوهوع! چه اشتهایی دارین شما! بشینید درستونو بخونید اگه دوست داشتین برای خودتون در کنارش کامپیوتر هم بگیرین و انتظار نداشته باشین که همچین کارایی رو بشه در سطح کشور انجامشون داد.

  🔹البته افرادی دیگری میگفتند که باشه حرف شما قبوله ولی بدونید که 98 درصد بودجه آموزش‌پرورش صرف هزینه های جاری وزارت‌خونه میشه و حتی برای ساخت مدارس هم دولت گاهاً از شهرداری ها درخواست ورود میکنه چه برسه به اینکه دولت بخواد امکاناتی رو برای کل کشور فراهم کنه تا همچین ایده هایی عملی بشن. پس اگر کاری میخواد صورت بگیره باید به صورت مردمی انجام بشه و خودش به مرور سیستم آموزشی رو دستخوش تحول میکنه.

  🔹کاری با این نداریم که اون استدلال چقدر درسته یا غلط؛ اما اگر ما بخوایم واقع گرا باشیم باید خودمون وارد عمل بشیم و خواسته های نسل جدید برای پیشرفت روی زمین نمونند.
  خوشبختانه با گسترش اینترنت و گوشی های هوشمند و لپتاپ ها، اطلاعات مردم و مسئولین هم افزایش پیدا کرده؛ به راحتی میشه در مواردی کاربردی و پولساز در زندگی مثل #اقتصاد، #کار_آفرینی، #ارزهای_دیجیتال، #ساخت_ویدیوگیم و هنرهای مربوطه، #برنامه_نویسی اندروید و وب و غیره صحبت کردش بدون اینکه کسی بهت چپ چپ نگاه کنه...

  🔹یکی از اصلی ترین مسائلی که در سیستم آموزشی فعلی به آن دقت نشده است اینه که فراموش شده باید محور فعالیت ها، آموزش های همگانی و #پولساز باشد تا دانش آموز بعد از 12 سال تحت تعلیم بودن بتواند وارد شغلی خوب و مدرن شود بدون اینکه نیاز به دانشگاه رفتن و گرفتن یه مدرک لیسانس به صورت فرمالیته وجود داشته باشه.
  هرچند همان کسانی هم که به خاطر جو مدرک گرایی موجود در جامعه، از دانشگاه مدرک گرفته اند هم چیز خاصی به آنها یاد داده نشده است و اکثرا به دنبال کارهای غیرمرتبط با رشته هایشان رفته اند. یعنی وضعیت به گونه ای شده که به خاطر ضعف موجود در دبیرستان ها، مشکلات به دانشگاه هم سرریز کرده است.

  توی صحبت های بعدی که باهاتون داریم در مورد اهمیت هر کدوم از مهارت های کاربردی، حرف ها داریم...

  ✍️ سهراب ابوذرخانی فرد | 13 اسفند 1399

  #جرقه

  پست شده در اطلاعیه ها
 • RE: کیا این عکس یادشون میاد

  Infinitie .A در کیا این عکس یادشون میاد گفته است:

  sohrab آره،یادش بخیر آقا سهراب
  چه دوران خوبی بود
  زود میگذره ها

  هنوزم خوبه، در کنار هم خانواده ای قوی با هم داریم می سازیم

  پست شده در غیر درسی
 • کیا این عکس یادشون میاد

  2.jpg

  پست شده در غیر درسی
 • اردو مطالعاتی مجازی نوروز آلاء 1400

  سلام در پاسخ به این سوال که آلاء برای عید 1400 چه برنامه ای ویژه ی کنکوری ها داره، امسال هم مثل همیشه برنامه داریم. اردوطلایی آلاء که حضوری برگزار میشد نسخه مجازیش قراره برگزار بشه.
  ما امسال دو تا برنامه داریم،

  • یکی بر اساس محتواهای خود راه ابریشم است که طبیعتا ویژه راه ابریشمی‌ها است.
  • یکی هم اردو مطالعاتی نوروز که بر اساس تفتان، سه‌آ و طرح جدیدی که امسال رو نمایی خواهد شد.

  اکیدا شرکت در اردومجازی آلاء رو به تمام آلایی ها توصیه می‌کنم، با توجه به منحصر به فرد بودن اردو مجازی آلاء، راه ابریشمی ها اگر بخوان می تونند به جای برنامه خودشون طبق اردو مجازی نوروز آلاء پیش بروند.
  که جزئیات بیشتر اعلام خواهد شد.....

  پست شده در اطلاعیه ها
 • RE: سرور دانلود جدید آلاء از اوایل سال 1400

  elmira m.s در سرور دانلود جدید آلاء از اوایل سال 1400 گفته است:

  sohrab

  یعنی اوایل فروردین تقریبا آماده میشه آقای سهراب؟

  واقعا اون سرور دوم خیلی خیلی خوب بود

  در تلاشیم که بشه ان شاء الله

  پست شده در انتقادات ، پیشنهادات
 • RE: سرور دانلود جدید آلاء از اوایل سال 1400

  مرحله دوم تست به پایان رسید، در مرحله سوم کل فایل های موجود در انجمن رو منتقل می کنیم به سرور جدید ببینیم چطور کار می کنه، تا کمی بیشتر زیر بار بره، و بعد شروع می کنیم به انتقال آرام آرام فیلم ها به سرور جدید و با هم تستش می کنیم

  پست شده در انتقادات ، پیشنهادات
 • RE: سرور دانلود جدید آلاء از اوایل سال 1400

  سلام لطفا حالا لینک زیر رو امتحان کنید، ببینیم حجم فایل بیشتر میشه سرعت دانلود چطور میشه:
  لینک تست جدید ( مرحله دوم) ...

  @دانش-آموزان-آلاء

  پست شده در انتقادات ، پیشنهادات
 • RE: سرور دانلود جدید آلاء از اوایل سال 1400

  سلام ممنون از کسایی که کمک کردند، من فعلا لینک رو غیر فعال می کنم، تا بر اساس اطلاعات بدست آمده یه سری تغییرات بدیم و بعد مجدد یه لینک جدید قرار میدم که تست کنیم

  پست شده در انتقادات ، پیشنهادات
 • سرور دانلود جدید آلاء از اوایل سال 1400

  سلام به آلایی های عزیز،
  لطفا لینک دانلود زیر رو امتحان کنید ببینید سرعت دانلود ازش چطوری هست، ان شاء الله از اوایل سال 1400 قراره مهاجرت کنیم به سرورهای جدید، داریم تست می کنیم مطمئن باشیم که بتونیم کیفیت سرویس بهتری رو ارائه کنیم.
  دقت کنید که این لینک فقط و فقط 6 روز فعال خواهد بود، منتظر نظرات شما هستیم

  -- مرحله اول تست به پایان رسید.
  -- مرحله دوم تست به پایان رسید.
  مرحله سوم به زودی . . .

  پست شده در انتقادات ، پیشنهادات