زیست سوال؟

• @sh-kh عکس کامل آپلودنشده..

• @sh-kh در زیست سوال؟ گفته است:

میشه این گفته رو کمی بیشتر توضیح بدین .گنگه برام.
    در تمام چرخه های زندگی جانداران ب روش جنسی، تناوب بین مراحل هاپلوئیدی و دیپلوئیدی وجود دارد مال سال ۸۸
    و اینکه همه سلول های گیاهی دیواره دارن دیگه؟
    @دانش-آموزان-نظام-قدیم-آلا
    @همیار

ینی اینکه هاپلوئیدکه nکروموزومی هستش به روش جنسی برای دیپلوئید میشه2n واون دیپلوئیدهم خودش هاپلوئیدمیشه گامتش ومث چرخه میمونه این روند
    آره همه ی سلولای گیاهی دارای دیواره ی سلولی هستن

• ![0_1558302169655_1558302102541839698850.jpg](در حال بارگذاری 34%)
    خط اخر
    اون بعضی به سوسمار ها و قورباغه ها هم مربوطه؟ یا فقط بعضی ماهی ها

• میشه این گفته رو کمی بیشتر توضیح بدین .گنگه برام.
    در تمام چرخه های زندگی جانداران ب روش جنسی، تناوب بین مراحل هاپلوئیدی و دیپلوئیدی وجود دارد مال سال ۸۸
    و اینکه همه سلول های گیاهی دیواره دارن دیگه؟
    @همیار

• @ali31376 ص ۴ زیست ۱ گفته
    غذای اصلی بعضی جانوران مانند گاو و موریانه سلولزه ک ک در لوله گوارش این جانوران میکروب های مفیدی برای تجزیه سلولز و استفاده خودشو جانور داره
    پس میشه گفت این میکروب های مفیدو ربط داده ب بعضی جانوارن ک غذای اصلیشون سلولزه
    خب مثلا جانوران گوشت خوار ک سلولز مصرف نمیکننه چ دلیلی برای داشتن میکروب مفید هیدرولیز کننده سلولز داره؟
    انسان ک همه چیز خواره برا همین داره!
    این نگرش منه

• @زندانیم غشاسلول ک یکیه اون جنس دیوارس ک فرق داره

• @moosavi21 پروتئین های ساختاری ب گرما حساسن
    مثل ناخن و مو
    میسوزن و اب میشن

• سلام به همه دوستان
    یه سوال اینکه میکروب هایی تو روده جانوران وجود داره /حالا سوال اینه که بیشتر جانوران یا برخی از جانوران؟ و این یعنی اینکه بیشتر یا برخی از جانوران توانایی تجزیه برون سلولی سلولز رو دارن؟
    @rose77 @hosainmahmoudi @میلااد @Amir-Bernousi @Amin-Mehraji @محمد-حسین-رضایی @Ghaffari @sara_D @amine-hashemi
    ممنون😊

• غشا با غشا فسفولیپیدی فرق داره؟
    @دانش-آموزان-آلاء

• منم یه چندتا سوال داشتم گفتم دیگه تاپیک جدید نزنم
    -فسفولیپید رو شبکه آندوپلاسمی زبر میسازه یا صاف؟
    -تو کتاب زیست دوم دبیرستان نظام قدیم صفحه 22 زیر غشای پلاسمایی هم خط کشیده ولی صفحه قبلش میگه زیر اندامک ها خط کشیده شده!مگه غشا میتونه اندامک باشه؟!😳
    -پروتئین های ساختاری به گرما حساس نیستن که؟آخه صفحه 10 دوم نظام قدیم نوشته "آنزیم ها نیز همانند سایر پروتئین ها به گرما حساسند"
    -و این که فیلمی سراغ دارید که کانال ها و پروتئین های ناقل و .... رو خوب توضیح داده باشه؟
    @دانش-آموزان-نظام-قدیم-آلا @دانش-آموزان-آلاء

• @Amir-Bernousi
    تازه تو تدریس استاد موقاری هم گفته بودن که این گیرنده ها نورون تمایز یافته ( غیر نورون حسی )هستند. حالا نمیدونم کدوم درسته.

• @Amir-Bernousi
    ممنون از اینکه جواب دادی برای اینی که گفتین مکمل برای دیواره دارا کاری نمیتونه بکنه از چه منبعی استفاده کردید چون داخل کتاب خیلی گنگ گذاشته و اگه اینطور که میگید باشه عملا هیچکاره میشه ممنون میشم اگه منبعتون رو بگید و بگید که میشه به این گفته اعتماد کرد یا نه؟

• @smjavad

اگه دیواره وجود داشته باشه، مکمل کاری نمیتونه بکنه
    مثلا توسط لیزوزیم دیواره باکتریا نابود میشه بعدش اگه زنده بمونن توسط مکمل از بین میرن

میتونن جز نورونای حسی قرار بگیرن، بخشی از این نورونای تمایز یافته توی پوست عصب حسی پوستو درست میکنه

• سلام دوستان اگه میشه یا از معلماتون بپرسید یا کسی که به اقای موقاریدسترسی داره از ایشون بپرسه
    چون معلم خودمون جواب قانع کننده ای نداد.
    در زیست یازدهم
    پروتئین‌های مکمل روی غشای میکروبها منفذ ایجاد میکنند،خوب حالا اغلب میکروبای زنده دیواره دار هستند آیا مکملها برای این موارد ناتوان هستند یا از یا از دیواره‌شون زد میشن؟ لطفا یکی جواب بده ممنون.
    یهسوال دیگه
    در تدریس استادموقاری یازدهم
    در مبحث گیرنده‌ها گفتند گیرنده بینایی وبویایی نورون تمایز یافتههستند ولی غیر نورون حسی
    اینیعنی چی؟یعنی جزو دسته بندی حسی‌حرکتی‌رابط قرار نمیگیرن
    یا چیزدیگه؟
    ولی من از معلممون پرسیدم گفت توی حسیقرار میگیرن.
    لطفا اگهکسی میدونه بگه ممنون.

• @smjavad برای این چی میگین؟
    باید قبول کنیم کتاب درسی خیلی ایراد از نظر علمی و... داره
    مثلا توی یازدهم گفته بکرزایی نوعی تولید مثل جنسیه ولی توی منابع کتاب و...گفتن غیرجنسی
    ولی ما باید از کتاب تبعیت کنیم🙁

• @Amin-Mehraji منظور از جذب طبق تعریف کتاب ورود به محیط داخلی یعنی خروج از سلول پرزه و نمیشه با اندوسیتوز چیزی رو خارج کرد

• @rose77
    گزینه 1 غلط چون مانع تولید پیام عصبی نمیشود اختلال ایجاد میکند
    گزینه 2 صحیح دو عصب یکی تعادلی یکی شنوایی
    گزینه 3 غلط ارتعاش ماده ژلاتینی موجب ایجاد پیام عصبی میشود
    گزینه 4 غلط ب دلیل وجود کلمه همانند

• @smjavad
    (در پاسخ به این سوالا)

یه سوال دیگم علاوه بر بالایی دارم برای هم انتقالی گلوکز با سدیم
    جفتشون توسط یک پروتئین منتقل میشن
    حالا اگه بگن ورود سدیم به سلول پرز چجوری میگیم انتشار؟
    واگه بگن ورود گلوکز چجوریه میگیم انتقال فعال؟
    با اینکه هردو از یه کانال میرن؟

ورود سدیم به سلول پرز از طرف غشای دارای ریز پرز هم انتقالی از طرف دیگه م توسط پمپ سدیم پتاسیم انتقال فعال ( در هم انتقالی به صورت مستقیم ATP مصرف نمیشود لذا میشه بگیم انتشار )
    ورود گلوگز هم انتقالی و خروج به صورت انتشار تسهیل شده

• @rose77 گزینه 1 درسه 😐 چون بخشی از پیام چشایی مربوط به بوی عذا میشه تو کتاب امده فصل دوم اخرین گفتار 2 یه صحفه به پایان گفتار پس در سرما خوردگی مانع میشه ولی نمی دونم اگه 100% پیام منظورشه پس هیچکدوم درست نیست 😐 به همین سادگی و خوش مزگی مز مز تعم خوشه لحظه ها 😐

• @smjavad در زیست سوال؟ گفته است:

برای اشکال کتاب چی میگین؟ گفته B12 با اندوسیتوز جذب میشه.

درست گفته. B12 مولکول درشتی هست و باید با آندوسیتوز جذب بشه

• @smjavad اگه منظور از جذبورود به فضای داخلیه باید میگفت اگزو
    بقیه رو ‌چی برای اونا منظورشون جذب واقعیه یا ورود به سلول پرز؟

• برای اشکال کتاب چی میگین؟ گفته B12 با اندوسیتوز جذب میشه.

• @smjavad در زیست سوال؟ گفته است:

یه سوال دیگم علاوه بر بالایی دارم برای هم انتقالی گلوکز با سدیم

ورود گلوکز به سلول پرز انتقال فعال هست.

چون غلظت سدیم در خارج یاخته بیشتر از داخل یاخته است به داخل یاخته انتشار پیدا می کند.

• یه سوال دیگم علاوه بر بالایی دارم برای هم انتقالی گلوکز با سدیم

• یه سوال مهم
    آقا تو مبحث گوارش
    مگر معنتی جذب ورود مواد به فضای داخلی نیست؟
    توی تستا برای گلوکز و اغلب امینواسیدها برای جذب میگن انتشار تسهیل شده که همینم درسته
    اما توی خود کتاب درسی برای جذب ویتامین ها برای ویتامین B12
    گفته جذبش با اندوسیتوزه
    خوب اگه به تعریف جذب دقت کنیم میبینیم وقتی بخواد از سلول پرز خارج شه نمیتونه اندوسیتوز کنه و بابد اگزوسیتوز کنه
    خوب حالا یرای بقیه مواد مثل اپ املاح و...
    اون چیزایی که نوشته مربوط به ورود به سلول پرزه یا
    ورود به محیط داخلی (جذب)؟
    لطفا نظراتتون رو بگین ممنون

• @Amin-Mehraji اسم مجرا منظور نیست...اینطور در نظر بگیرید تقریبا هرجای بدن که با محیط بیرون بتونه در تماس باشه!

• @Amin-Mehraji نمیدونم فارغ التحصیلید یا نظام جدید..ولی من فارغ التحصیلم و تو کتابای نظام قدیم کاملا نوشته به خون میریزن که اینطور فکر نمیکنم شامل لنف بشه! شاید از خون بعدا به لنف منتقل بشن

• @Amin-Mehraji ولی نشرالگو هم تاجایی که یادمه نوشته بود همه ی بافت های پیوندی یا کلاژن یا الاستیک دارن..دقیق یادم نیست ولی منم تعجب کردم و مشکل دارم باهاش!

• @Amir-Bernousi نه بنظرم 2 درست تره..چون گزینه 4 چشایی براثر مواد شیمیایی تحریک میشه و ربطی به حرکت نداره..درست ترینش دو هست طبق کنکور چون تو کل کتابای منبع کنکور فقط دو عصب برای هر گوش قائل شده

• این پست پاک شده!

• این پست پاک شده!

• سلام دوستان یه سوال از مبحث گیاهی:
    آیا سلولهایی که دیواره‌شون چوب‌پنبه‌ای میشه میمیرن؟
    چون سلولهای کلاهک ریشه با اینکه پوب پنبه ای هستند زنده هستند و تقسیم هم میشن!
    در ضمن اول فصل شش دهم گفته چوب پنبه از سلولهای مرده تشکیل شده است
    خوب الان
    سلولی که دیواره چوب پنبه ای داره با جوب پنبه فرق میکنه؟

• @M_AMIN
    ریز کیسه ها اگزوسیتوزشون وابسته به اون پیام عصبی هستش که هدایت میشه تا پایانه اکسونی

• با سلام ،یه سوال داشتم اونم اینکه برای انتقال پیام مگر ریز کیسه های دارای ناقل عصبی نداریم پس هدایت پیام در آکسون به چه دردی می خوره؟

• درود بر شما،میشه لطفا یه راهنمایی کنید،من امسال کلاس دوازدهم تجربی هستم بعد فیلم های اموزشی در س زیست دهم رو پیدا نمیکنم،چیزایی که هست برای زیست بچه های جدید که تفاوت هایی با کتاب های ما دارن .این فیلم ها رو اگه هستن چطور پیدا کنم؟ یا نیستن اصلا؟

وارد شوید تا پست بفرستید