فیزیک

مرتبط با درس فیزیک - دوره های مختلف

4.8k موضوع ها 48.9k دیدگاه‌ها
  • شرایط خاصی داره ؟

حل شده
    3
    1 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    123 بازدیدها

Nosalious
    متشکرم همینا رو می خواستم ✨

• نردبام - فصل اول فیزیک 1

9
    5 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    112 بازدیدها

دوستان من این سوال رو از یه نفر پرسیدم
    ایشون گفتن نردبام تحلیلش غلطه ... به این دلیل که اگر یکای زمان رو دو برابر در نظر بگیریم، باید نصف اون ثانیه ای که در پاسخنامه نوشته شده رو در نظر بگیریم...یعنی شرایط مسئله هم تغییر میکنه و در نهایت یک متر مقدارش ثابته
    پس در کل حل شده اس موضوع بنظرم...با تشکر از بروبچ

• یک سوال فشار و یک سوال انبساط👈👉

18
    0 رای ها
    18 دیدگاه‌ها
    146 بازدیدها

در حال بارگذاری... اهاا مرسیی من از سه ایکس میرفتم توان دوش رو یادم نبود😑

• فشار

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    31 بازدیدها

0yasin.sh0 عاها تنکس

• دما و گرما

6
    2 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    42 بازدیدها

CpR
    خواهش میکنم

• بیا این بار الکتریکی رو پیدا کن🚶🏻‍♀️

5
    1 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    81 بازدیدها

در حال بارگذاری...
    خواهش می کنم ✨

• موضوع حذف شده است!

حل نشده
    3
    1 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    19 بازدیدها
  • ساکن✨

حل شده
    13
    3 رای ها
    13 دیدگاه‌ها
    117 بازدیدها

Rahman Aa در ساکن✨ گفته است:

پرستو بابایی فقط همین ممنون لطف کردیی ؟؟؟!!! من مغزم خیلی کار کشیدم باید حد اقل یه تومن بزنی حساب 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

وا 😐😂
    من اینو چرا زودتر ندیده بودم 😂
    برای یه سوال کمم نه ها ! یه تومن !

• موضوع حذف شده است!

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    7 بازدیدها
  • سوال فیزیک دهم فصل سوم

حل شده
    3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    135 بازدیدها

اگر فرض کنید طول نخ ثابت هست و کش نمیاد در اینصورت جسم روی مسیر دایره ای حرکت میکنه و نیرو کشش در هر لحظه عمود برجابه جایی هست پس کار این نیرو میشه 0.

• یه سوال جالب از کتاب فیزیک فصل 1

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    180 بازدیدها

احتمالا مدار رو دایروی فرض کردید که از شعاع گفتید، در اینصورت خیلی راحت میتونید اندازه بردار جابه جایی که ضلع سوم مثلث هست رو با قانون کسینوس ها بدست بیارید.

image.png

• 2 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    154 بازدیدها

یک قطعه یخ 0C به جرم 400g را درون ظرفی حاوی 800g آب با دمای θ می اندازیم. پس از برقراری تعادل 300g یخ داخل ظرف باقی می ماند. با فرض اینکه ظرفیت گرمایی ظرف ناچیز باشد، θ را محاسبه کنید.(LFیخ=336 kJ/kg و cآب=4/2 kJ/kg.C)

یک قطعه یخ به دمای اولیه 20C- را درون گرماسنجی با ظرفیت گرمایی ناچیز حاوی مقدار کافی آب 0C می اندازیم. پس از برقراری تعادل در دمای 0C، به جرم یخ 50g افزوده می شود. جرم یخ اولیه را محاسبه کنید. (LFیخ= 336 kJ/kg و cیخ=2/1 J/g.C)

یک قطعه یخ به جرم 800g و در دمای اولیه 20C- را درون گرماسنجی حاوی 200g آب 0C می اندازیم. پس از برقراری تعادل گرمایی، درون گرماسنج ترکیبی از آب و یخ داریم. جرم یخ موجود را محاسبه کنید. (cآب=4200 J/kg.K و cیخ=2100 J/kg.K و LFیخ=336 kJ/kg و mcگرماسنج=168 J/C)

درون گرماسنجی 1kg آب 4C ریخته ایم. یک قطعه یخ را به جرم 160g و دمای اولیه 8C- درون ظرف می اندازیم. پس از برقراری تعادل گرمایی، مقداری یخ در گرماسنج باقی می ماند. جرم آن را حساب کنید. (cآب=4200 J/kg.C و cیخ=2100 J/kg.C و LFیخ=336 kJ/kg و mcگرماسنج=168 J/C)

m1 گرم آب 0C و یک قالب یخ به جرم m2 را با دمای اولیه 20C- درون یک گرماسنج ریخته و سپس درِ گرماسنج را می بندیم. پس از برقراری تعادل گرمایی، 900g یخ 4C- درون گرماسنج باقی می ماند. m1 و m2 را به دست آورید. (از تبادل گرمایی گرماسنج صرف نظر کنید، cیخ=2/1 J/g.C و LFیخ= 336 kJ/kg)

یک قطعه یخ با دمای اولیه 0C و به جرم 400g را درون ظرفی حاوی 1kg آب 39C می اندازیم. کل یخ ذوب می شود و به مجموعه در دمایی بالاتر از صفر درجه سلسیوس به تعادل گرمایی می رسد. با فرض این که ظرفیت گرمایی ظرف ناچیز است، دمای تعادل را به دست آورید. (LFیخ=336 kJ/kg و cآب=4200 J/kg.C)

درون گرماسنجی 2/4kg آب 53C ریخته ایم. حداقل چند گرم بخار آب 100C را به این گرماسنج وارد کنیم تا دمای آب به 100C برسد؟ (فقط آب و بخار در تعادل گرمایی شرکت دارند و از تبخیر سطحی صرف نظر کنید. LVیخ=2256 kJ/kg و cآب=4200 J/kg.C)

مقداری آب با دمای اولیه 29/5C درون گرماسنجی به ظرفیت گرمایی 780 J/C در فشار یک جو وجود دارد. 200g بخار 100C را به گرماسنج اضافه می کنیم و سر انجام مجموعه در دمای 76/5C به تعادل می رسد. جرم آب اولیه را که درون گرماسنج وجود داشته، حساب کنید. (LVیخ=2256 J/g و cآب=4200 J/kg.C)

@دهم @تجربیا @دانش-آموزان-آلاء

• موضوع حذف شده است!

حل نشده
    1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    1 بازدیدها
  • کوسینوس چجوری تبدیل به سینوس شد ؟؟

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    110 بازدیدها

bruh.PNG
    سلام سلام
    فکر کنم منظورتون این هست که اگر این باشه، باید مشتق بلد باشین! نمیدونم توی کتاب 11 راه دیگه ایی داره جز مشتق یا نه؟!
    ولی اگه 11 امی حفظش کنی بهتره و اگه هم خواستی میتونی یکم مشتق یاد بگیری که در حد نیاز نوشتم!

Fadaei_Hossein128

• فیزیک

حل شده
    5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    78 بازدیدها

Kourosh Mousavi خیلی ممنونم لطف کردید🌸

• نسبی میشه؟

حل شده
    8
    0 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    130 بازدیدها

تکنیک سرعت نسبی برای دو متحرک با سرعت ثابت به کار میره
    اینجا قسمت اول سرعت ثابت میرن و بعد شتابدار میشه
    پس نمیشه

• حذفیاتتتتت

17
    2 رای ها
    17 دیدگاه‌ها
    283 بازدیدها

AmirReza DH 0 بیخیال بابا مهم نیست
    فیزیک تموم شد رفت
    دمت گرم

• موضوع حذف شده است!

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    15 بازدیدها
  • تاثیر دما بر مقاومت نیم رسانا

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    73 بازدیدها

سلام خوب هستید؟
    آقای یاری شما در فیلم تاثیر دما بر مقاومت رسانا و نیم رسانا گفتید: "در در نیم رسانا ها با افزایش دما علاوه بر این که مانند رسانا ها جنبش ذرات سازنده نیم رسانا افزایش می یابد، حامل های بار الکتریکی افزایش می یابند. این افزایش حامل های بار سبب می شود تا علی رغم افزایش جنبش ذرات سازنده، مقاومت نیم رسانا با افزایش دما کاهش یابد." خب نیم رسانا که همون نیم رساناست. فقط دمای نیم رسانا افزایش یافته. این حامل های بار دقیقا از کجا می آیند؟

• بیا کمکککککک بدو آفرین💀

حل شده
    64
    1 رای ها
    64 دیدگاه‌ها
    194 بازدیدها

Kourosh Mousavi

خب الان این درسته. تصویر قبلی مفهومی نداشت.

ببینید طبق تعریف w^2 میدونیم k/m هست. پس این رابطه شکل دیگه U= 0.5kx^2 هست که انرژی پتانسیل U رو در مکان x میده.