مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی به صورت تخصصی - امتحان نهایی، کنکور و انتخاب رشته

11.5k موضوع ها 180.0k دیدگاه‌ها

زیر دسته‌بندی‌

• آزمون آزمایشی مناسب (قلمچی، سنجش، ....)

4
    1 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    272 بازدیدها

mei mir
    اینجا باز راجع به این مسئله توضیح کامل دادم 👇
    تجربه

• آغاز کنکور 97 و سردرگمی من (لطفا کمکم کنید )

6
    0 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

Amir_M_Saberi خب فیلم ی استاد دیگرو ببین.یا درسنامه بخون ازکتابای اموزشی که داری

• استارت کنکور 97

3
    2 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    872 بازدیدها

mohammadhassan در استارت کنکور 97 گفته است:

aminheydari در استارت کنکور 97 گفته است:

سلام رفقا امیدوارم حالتون خوب باشه و خسته نباشید
    من تازه سال سوم رو همین امسال تموم کردم و نهایی با نمره های خوب اکثر 19 و دو سه تا 18 قبول شدم و تازه میخوام تابستون رو برای کنکور بخونم
    طبق چیزی که من میدونم و رسمه باید تابستون سال سوم رو کتابای سال دوم بخونم که توی پیش هم بچسبم به سال سوم و چهارم
    چون قلمچی هزینش زیاد بود و بدرد من نمیخورد رفتم سنجش ثبت نام کردم و 30 تیر آزمون دارم میخوام الان استارت بزنم و بیشتر روی اختصاصی زوم کنم تا عمومی
    من نه کتابی گرفتم واسه کنکور نه چیزی میدونم فقط میخوام الان شروع کنم؟ باید چیکار کنم ؟ چه کتابای تستی بگیرم؟؟ و آیا کارم درسته که سال دوم رو بخونم؟؟

سلام به این تاپیک مراجعه کنید و مخصوصا صفحه که باز میشه همون پستی که جلوتون ظاهر میشه رو بخونید 👇 :

http://forum.alaatv.com/topic/3959/تجربه-های-طلایی-کنکوری-ها/13

:😀
    🙏 🙏

• شروع کردن دروس پیش از تابستان

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    356 بازدیدها

javad-mahdizadeh
    آها ممنون از راهنماییتون

• سومای تجربی بیان تووو

حل نشده
    36
    1 رای ها
    36 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

درود برشما! شما اول باید تو هر درس خودتونو بشناسین! بعدش بشینین ببینین تو کدوم درس قوی هستین یا ضعیف! مثلا تو درس عربی قوی هستین، ولی تو درس ریاضی ضعیف هستین! دونه دونه رو باید اینطوری بشناسین!منابعتونو مشخص کنین! بعد ساعت مطالعه ای که میتونین بخونین رو بنویسین و دونه دونه نسبت اختصاصی و عمومی رو متناسب ساعتشارو تقسیم کنین! خیلیا نسبت 70 به 30 میخونین! یچیزی هم بگم از اینکه سعی کنین با برنامه آزمونا پیش برین چدا خودداری فرمایین!البته اگه تو پایه مشکل دارین :|

• تغییر رشته

15
    1 رای ها
    15 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@parastu23 در تغییر رشته گفته است:

برا زیست فقطططططططططططططططططططط کتااااااااااااااااااااااابببببب درررررررررررسسسسسسسسسسسیییییی
    خیلی مهمه
    100بار هم بخونی کمههههههههههههههههه

متشکرم بابت راهنمائیتون

• جمع بندی زیست k96

4
    0 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    476 بازدیدها

muhammad reza dannak دقیقا همایش و جمع بندی یعنی مرور و جمع بندی چیزای مهم اینکه نوشته 80% یعنی 80% مطالب مهم مرور میشه به معنی این نیست که شما 80 میزنیا

• سوالات و مشورت راجع به برخی موارد کنکور

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    621 بازدیدها

خدا نکنه

• چگونه فرمول حفظ کنیم؟

1
    3 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    661 بازدیدها

احتمالا شما هم با مشکل حفظ کردن فرمولها مواجه بوده اید معمولا شاگردانم این سوال را مطرح میکنند که “حالا ما این همه ***

فرمول فیزیک*** را چه جوری حفظ کنیم؟” پاسخی که معمولا به آنها میدهم تنها در مورد فیزیک نیست و آن اینست که “شما باید فرمول را یاد بگیرید یعنی هم حفظ کنید و هم روش استفاده از آنرا بیاموزید و این یک روند تدریجی است که همراه با تمرین های مناسب به دست می آید”. در ادامه ۵ روش عملی را به ترتیب برایتان توضیح میدهم که به شما کمک میکند فرمولها را راحت تر یاد بگیرید:

۱- با آرامش مطالعه کنید

۲- فرمول را خوب تحلیل کنید

۳- سریعا به کتاب مراجعه نکنید

۴- شرایط کار گیری فرمول را هم به خاطر بسپارید

فراموش نکنیم هدف فرمولها به کارگیری آنها جهت حل مسایل است پس به خاطر سپردن شرایط به کارگیری فرمول اهمیت زیادی دارد و چیزی که اهمیت آنرا دو چندان میکند تاثیری است که در حفظ کردن خود فرمول دارد.
    ۵- برای فرمول رمزی بسازید

برای بعضی فرمولها میتوانید یک رمز بسازید که به راحتی در ذهنتان باقی میماند مثلا برای حفظ فرمول محاسبه نیرویی که به ذره باردار متحرک q با سرعت V در میدان مغناطیسی B وارد میشود یعنی F = qVB Sin a یک رمز یادآور میتواند این عبارت باشد: “کیوی بده سینا” کیوی اشاره به qV ، بده اشاره به B و سینا اشاره به سینوس آلفا است. شما میتوانید این رمزها را خودتان بسازید یا از رمزهایی که دیگران ابداع کردند استفاده کنید.
    سعی کنید در روند آماده سازی خودتان این ۵ روش را به کارگیرید هر چه زمان بیشتری به استفاده از آنها بپردازید مهارتتان در به کار گیری آن بیشتر شده و نتیجه بهتری خواهید گرفت.

برگرفته از http://hamdarsan.ir/learn-formulas

• اموزش روش یادگیری مستمر یا lifelong learner

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    349 بازدیدها

چیزی که شما مطرح کردی یه روش کلی با زیرشاخه های بسیار بسیار متنوع هستش ...و همه ی اونها به یه چیز ختم میشه ----> تکرار و تمرین
    اگه میخوای مطالب رو به حافظه ی بلند مدت منتقل کنی تنها روش همین تکرار کردنه، برای مثال تا از کسی میپرسی انقلاب کی پیروز شد میگه 22 بهمن!! چون تکرار زیاد موجب ماندگار شدن اون شده (نمیدونم چرا یه دفعه ای همچین مثالی زدم! :))

• استارت از صفر مطلق ازالان برای کنکور96 ! +برنامه ریزی برای جمع بندی

17
    2 رای ها
    17 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@ادمین
    .......................

• تراز بالای 7500

51
    1 رای ها
    51 دیدگاه‌ها
    3k بازدیدها

@parastu23 سعی میکنم اما از تیر ماه تا الان تقریبا 16 کیلو چاق شدم شبیه توپ شدم میترسم صندلی کنکور جا نشم.!!

• دم دمی مزاج بودن در درس خواندن!

43
    2 رای ها
    43 دیدگاه‌ها
    3k بازدیدها

mso عــــــــــــــالی بود تحلیل😌 🌸

• لطفا کمک کنین..ضروریه

4
    0 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    328 بازدیدها

fatemeh201678
    خواهش میکنم عزیزم...
    راستی یه چیزی یادم رفت اگه دوستی ویا کس دیگه ای هس که بهتون انرژی منفی میده لطفا ازش دوری کنین چون شخصا روی روحیه خودمن خیلی تاثیرمیذاره.

• اولین سالگرد شهید دهه هفتادی عباس دانشگر

2
    2 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    906 بازدیدها

alt text

• یکی اگه میشه به من کمک کنه** رشته ریاضی**

قفل شده است منتقل شده حل نشده
    1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    150 بازدیدها

چیکار کنم تو این 20 روز بتونم هر درسی رو 20 الی 30 بزنم خواهشا اگه راهکاری به نظرتون میرسه کمک کنید ممنون

• کنکور ۹۷تجربی

6
    2 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

موضوع اینجا چیه؟

• پاسخ

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    232 بازدیدها

پاسخ: کنکور ۹۷تجربی: افرین موافقم.منم دارم برای97میخونم.یک برنامه میخام .ازمونم ازمهر به بعد میخام ثبت نام کنم.میخام ببینم تا اول مهر چجوری بخونم؟

• ازمون مناسب

90
    0 رای ها
    90 دیدگاه‌ها
    3k بازدیدها

mohammadhassan
    هههه این پیامت رو دیدم کلی خندیدم بخدا ، چون چن سالی هست که اونجام از این خدمات خبری نیست
    پشتیبان ساعت 10 شب پنجشبه زنگ میزنه ، سلام خوبی ، فردا ازمون داری بیا فلان جا
    !!!!!!! اشکول که نیستم میدونم فردا ازمون دارم !!!!!!!!!! اینم از پشتیبانی قلم چی

• گزارش قدم به قدم تلاش برای هدف تاکنکور تیرما۹۶

25
    2 رای ها
    25 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

امشب شب اول ماه رمضونه ان شا ءالله به خوبی این ماه. بگذره تا آخر عمرتون

دوستان دیگه تا کنکور سایت نمیام واز اپیلکشن دانلود می کنم
    ولی ان شاءالله بعد کنکور میام
    شیطونی نکنید درساتونو بخونید تا روزکنکور خدا همراه هممون هس البته تا آخرعمرهمراه هممونه

امشب شب رمضانست و دل مینا آشفته است
    امشب رمضان می آید به خانه مینا آشفته است
    امشب مینا آشفته است که مبادا از رمضان دراین یک ماه خوب پذیرایی نشود
    امشب مینا آشفته است که مبادا در رمضان نا امید از لطف خدا شود
    امشب مینا آشفته است مبادا بخاطر کنکور از عبادت صرف نظرکند
    امشب مینا عهد می بندد با رمضان تا آخرماه بدی نکند واز او خوب پذیرایی کند
    امشب مینا آشفتگی را به عبادت مبدل می کند وخدارا با رمضان صدا می زند
    امشب شب رفتن مینا از آلاست برایش تا کنکور دعا کنید واو نیز برایتان دعا می کند
    امشب شب زیبای خداست شبش را دوست بدارید و عشق خدارا درسینه ها زنده نگه دارید
    رمضان مبارک دلهاتان شاد
    تا کنکور۹۶خدانگهدارمجازی های دوست داشتنی