مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی به صورت تخصصی - امتحان نهایی، کنکور و انتخاب رشته

11.5k موضوع ها 180.1k دیدگاه‌ها

زیر دسته‌بندی‌

• 207 موضوع ها
    3k دیدگاه‌ها

M.an ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم اینکه نوشتید برسی برای راه ابریشمی ها و اونایی که راه ابریشمی نبودند نوشتید 0 تا 100 چه فرقی داره

توی برسی یعنی باید خودمون انتخاب رشته کنیم ؟بفرستیم شما برسی کنید من این قسمت رو متوجه نشدم

• سوالات مشاوره ای خود را اینجا بپرسید

7k موضوع ها
    78k دیدگاه‌ها

حتما بخونید

میپرسی "از الان بخونم میشه⁉️"
    میترسم از سوالت‼️یاد خودم میفتم...یاد کنکور ۹۹ و ۴۰۰ و ۴۰۱.💔
    یاد روزایی که به هر دانشجوی پزشکی،معلم و مشاوری که رسیدم،پرسیدم این سوال رو ازش‼️
    یاد همه ی "میشه" گفتناشون‼️
    یاد همه ی مثل قبل نخوندنای خودم‼️
    یاد اینکه فقط تا اینجای موضوع برام مهم بود‼️
    یاد اینکه خیالم با شنیدن این "میشه" ها راحت میشد ولی هیچوقت دنبال اینکه چطور بخونم که بشه نرفتم‼️
    یاد کمالگرایی مسخره ای که اسیرش بودم‼️
    یاد فکرِ چرتِ خب من بهتر از اینا حقمه بذار امسال رو رد کنم سال بعد میخونم واسه دو رقمی‼️
    یاد نگفتن دردِ اینکه من به قدر کافی درس نمیخونم،من درست درس نمیخونم،من از صبح تا شب تو اتاقمم ولی سر جمع سه ساعت مفید نمیشه درس خوندنم،من واسه فرار دارم تو یوتیوب و تلگرام میچرخم به مشاور و خانواده م‼️
    یاد تا سه-چهار صبح بیدار موندن و نمونه ی شروع از صفرِ موفق پیدا کردن و قول و قرار گذشتن واسه خوندن از فردا‼️
    یاد فردایی که هیچوقت نیومد...روزایی که تا نیمه می‌رفت و همون دو-سه ساعت پراکنده رو خونده بودم‼️
    یاد فرار کردنم از صداهای تو ذهنم...حس نارضایتی ناشی از حیف کردن خودم و تواناییام...حس تنفر از اون انرژی آخر شبی که نشون می‌داد من اون روزم کاری نکردم که الان خسته و منتظر خواب باشم‼️
    اینایی که میخونی حرف آدمی نیست که استعدادش رو نداشته یا پایه ش خوب نبوده‼️
    اینایی که میخونی حرف کسیه که سه بار با رتبه ی زیر ده هزار پشت کنکور مونده‼️
    میدونی یعنی چی⁉️یعنی اگه قبول نشده خودش نخواسته‼️
    میتونسته،میشده که قبول بشه ولی خودش نخواسته‼️
    کنکور نه به هوشه،نه به پایه قوی،نه اونجور که تو فکر میکنی به امکانات و شرایط‼️
    از من بپرسی فقط میگم به خواستنه‼️
    نه زبونی،نه حتی دلی❌
    اینکه با دیدن یه کلیپ انگیزشی دلت بلرزه واسه یه رشته،یا تو رویای خودت دانشجوی فلان دانشگاه باشی و ذوقش رو کنی اسمش خواستن نیستن❌
    خواستن اونه که تو قسم میخوری یه بار واسه همیشه تمومش کنی‼️
    خواستن اونه که براش عوض میشی‼️
    خواستن اونه که نمیشینی دیگه حساب دو دوتا چهارتا کنی و منطق ریاضی پشت هم بچینی تا خودت رو قانع کنی که من اگه تا فلان تاریخ هم بخونم با احتمال فلان درصد قبول میشم یا نمیشم‼️
    خواستن اونه که دیگه نمیای به من بگی که اگه قسم بخوری قبول میشم از الان میشینم بخونم‼️
    خواستن اونه که سرت رو میندازی پایین و فقط میخونی‼️
    انقد ادامه میدی که بشه‌...من میگم میشه اما اگه یه درصد نشد حداقلش تو پیش خودت نباختی...میدونی که صد خودت رو گذاشتی‼️
    با دل قرص از این مرحله رد میشی و مث من همیشه چشمت پشت سرت رو نگاه نمیکنه و دلت نمیسوزه که چرا هیچوقت تمام تلاشم رو نکردم که بدونم زندگی الانم نتیجه ی تمام توانم بوده نه کم کاریام‼️
    تو فکر میکنی که داستان فقط یه کنکوره‼️اما منی که رد شدم ازش میدونم داستان یه زندگیه...داستان ساخته شدن یه آدم جدید که میدونه هر چیزی هرچقدم که سخت باشه من "میتونم" که خوب تمومش کنم...این آدمه دیگه هیچوقت نمیبازه‼️
    این همه میام حرف میزنم باهات چون میخوام اون آدمه "بشی"...
    @دانش-آموزان-آلاء
    @دانش-آموزان-نظام-جدید-آلا
    @تجربیا @انسانیا @ریاضیا

• سوالات در مورد انتخاب منابع، کتاب و... را اینجا بپرسید

2k موضوع ها
    20k دیدگاه‌ها

Michael Vey سلام اگه میشه برا منم بفرست ممنون میشم

• تاثیر معدل

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    108 بازدیدها

روشنا17 ن این واسه تاثیر نیسش...چون معدل کل دوازدهم نداریم واسینه...البته اینطور گفتن

• عملگرایی "مشاور _ نرم افزار"

12
    2 رای ها
    12 دیدگاه‌ها
    188 بازدیدها

zahra_n
    سلام . نه مثل این که نیست. منم همون قسمتها رو میخواستم که گفتن به خاطر مشکلات فنی اون دو جلسه پریده...)):

• برای ثبت نام دانشگاه آزاد

2
    1 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    58 بازدیدها

sahar69 برای با آزمون الان نیازی به خرید کارت نداری این کار واس موقعِ انتخاب رشته ست

• هوووووووووف ....روزگار

قفل شده است
    7
    1 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    77 بازدیدها

@mahana

ات

بیا زدم!

• کمکم کنید لطفا ...

11
    8 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    279 بازدیدها

nazanin.karimi
    سلام خیلی متاسفم بابت اتفاق ناخوشایندی ک براتون افتاده خدا رحمتشون کنه برات از خدا آرامش میخوام. درک میکنم ک شرایط بسیار سختی داری و چقدر ممکنه حالت خوب نباشه ولی خب تو طبق گفته خودت باید برای ایندت و روزای پیش رو و خوشحالی مادر و خواهرت به موفقیت برسی و مطمئن باش با یه زمان بندی و برنامه ریزی درست میتونی به چیزی ک میخوای برسی.
    با ارزوی موفقیت برای شما نازنین عزیز

• ثبت نام کنکور98

10
    0 رای ها
    10 دیدگاه‌ها
    164 بازدیدها

@amirsangin
    اره شنبه باید بریم مدرسه

• ژنتیک زیست

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    89 بازدیدها

Dr.Lila تو تاپیک زیست خوانی بپرسی زودتر جواب میگیری 🙂

• تست زنی

3
    1 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    117 بازدیدها

@UNIQUE7 اها مرسی...

• زیست یازدهم موقاری

منتقل شده
    3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    150 بازدیدها

توی کانال میزارن

• نظام قدیم یا نظام جدید ؟

6
    0 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    143 بازدیدها

MiniMoon
    سلام
    میتونید برای نظام جدید از همین الان بخونید
    اما اگه نظام قدیم میخوندین و به همین امسال فکر میکردین حتی اگه یه درصد هم نمیشد بازم مباحث مشترک زیادی با نظام جدید داشت.
    باز هم تصمیم گیرنده اخر خودتونید

• راهکار برای درس های عمومی

14
    0 رای ها
    14 دیدگاه‌ها
    191 بازدیدها

آقای راوش عالی بودن. مرسی از معرفی

• کنکور99... فوری!!

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    136 بازدیدها

MiniMoon اگه تعداد نظام قدیمایی که میخوان کنکور 99 بدن به حد کافی برسه کنکور نظام قدیم برگزار میشه

• مرور کنکور.چگونه؟؟؟؟

1
    17 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    215 بازدیدها

✳️با ۳ تکنیک مرور کنکور آسان میشود!!!
    قبل از اینکه وارد بحث مرورها شویم،ابتدا اجازه دهید این سوال را مطرح کنیم که مرور یعنی چه؟آیا مرور همان جمعبندی است؟!

🔹مرور یعنی خواندن روزنامه وار مباحث به همراه تست زنی.مرور یکی از اصلی ترین مراحل مطالعه است که باعث افزایش کیفیت درمطالعه میشود و اگر قوانین مرور به درستی اجرا نشوند ،عملا یادگیری مطالب ناقص خواهد شد.یک تکنیک اصلی که برای اجرای برنامه ی مرور همیشه باید به آن توجه کرد و جزو آخرین مراحل مطالعه است را دراینجا توضیح می دهیم:
    بعد از خواندن مطالب بصورت مفهومی،یکبار برای خود یا شخص دیگری درس را بازگو کنید و سپس در مراحل بعدی:
    ✔️روز اول:بعد از بازگویی درس برای خود یا شخصی دیگر،۱۰دقیقه سریع مباحث را مرورکنید.

✔️۲۴ساعت بعد:بصورت روزنامه وار سعی کنید تیترها و نکات خیلی مهم را فقط یک نگاهی بیندازید درعرض ۵دقیقه.

✔️یک هفته بعد:برحسب سختی یا آسانی آن درس برای شما،مرورها را دریک بازه ی زمانی تعیین شده انجام دهید.

✔️یک ماه بعد،دوماه بعد والی آخر…بهمین صورت مرورها را تکمیل کنید.

برای هر درسی که میخوانید سعی کنید این تکنیک مرور را انجام دهید.مراحل اجرای مرور را روی یک برگه کاغذ نوشته و روی میز مطالعه ی خود بگذارید تا هر روز یادتون باشه که مراحل مرور حتما اجرا بشن.اجرای این تکنیک مرور بسیار در یادگیری و تثبیت بیشتر مطالب در ذهن شما ،کمک خواهد کرد.

✅چرا باید مرور داشته باشیم؟
    لازمه ی داشتن یک مطالعه ی صحیح و هدفمند این است که مباحث مطالعه شده ،حتما مرور شوند تا قبل از روز کنکور در حافظه ی بلند مدت بایگانی شوند و سرجلسه به راحتی قابل یادآوری و استفاده باشند.

🔸منابع مرور:
    جهت مرور درس ها از ۳روش زیرمیتوان استفاده کرد.
    ۱-مرور کتاب و جزوه ی درس:با توجه به اهمیت و شرایط سختی آن درس باید در اینجا زمان کافی برای مرور بصورت مطالعه ی مطالب مهم ،جاهایی که خودتان قبلا علامت زده اید و حاشیه نویسی های در کتاب یا جزوه ،بگذارید.

۲-مرور با تست های قبلا زده شده و زدن تست های جدید:در این نوع مرور تضمینی وجود ندارد که تمام مطالب جهت مرور پوشش داده شوند چرا که شاید برخی مباحث مورد مطالعه در تست ها ذکر نشوند.پس جهت مطمئن بودن از پوشش دهی تمام مطالب بهتر این مرحله بهمراه مرحله ی قبل انجام شود.

۳-مرورخلاصه نویسی ها:این نوع مرور مطمئن ترین نوع مرور است که از جزوه ی خلاصه نویسی شده ی هر شخص دیگری بهتر است چرا که خودتان براساس سطح یادگیری خود،آن را نوشته اید و آشنایی کامل باضعف های خود دارید.این نوع مرور آنقدر کامل و حرفه ای است که شما بعد از مطالعه در این مرحله قادر خواهید بود چندین تست جدید کار کنید که در کنار آن میتوان تمام اشکالات و ضعف ها را با رجوع به خود کتاب درسی ،بطورکامل پوشش و رفع اشکال کرد.

✳️یک تکنیک طلایی مرور:
    یک تکنیک بسیار ساده برای مرور این است که همیشه قبل از مطالعه ی درس جدید،درس قبلی را یک مرور کوتاهی داشته باشید.با اینکار کم کم مطالب به حافظه ی بلند مدت شما منتقل خواهند شد.

🔹اگر مرور نباشد…
    اگر شما به فرض درسی را امروز بخوانید و دیگر قرار نباشد که آنرا مرور کنید،بطور استاندارد و طبق عملکرد مغز هر انسانی با هر سطح دانشی،مغز در بهترین شرایط فقط میتواند اطلاعات درس خوانده شده وکاملا یاد گرفته شده را تنها تا ۲روز نگهداری کند و پس از آن رفته رفته سیر حذف مباحث آغاز میشود . این دو روزی که مطالب در مغز نگهداری شده اند را حافظه ی کوتاه مدت می نامند.حافظه ای که فقط برای مدت زمان محدودی میتوان از اطلاعات در آن استفاده کرد.و تنها و اساسی ترین راه انتقال مطالب به حافظه ی دراز مدت همان ،مرور است.

🔸موفق باشید🔸
    @دانش-آموزان-آلاء @خیرین-کوچک-دریا-دل

• تکنیک خوابیدن در یک دقیقه

7
    9 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    214 بازدیدها

@Saahaar من نمی فهمم اول خوابم میبره بعد سرمو میذارم رو بالش یا اول سرمو میذارم رو بالش بعد خوابم میبره.تورو خدا یه تکنیک برا صبح زود بیدار شدن بذار

• اطلاعیه:ثبت نام کنکورسراسری

1
    7 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    77 بازدیدها

۲۰۱۹-۰۲-۰۵ ۰۵.۵۸.۵۱.jpg Screenshot_۲۰۱۹-۰۲-۰۵-۰۵-۵۸-۰۹-1-1.png
    @دانش-آموزان-آلاء
    @دانش-آموزان-نظام-قدیم-آلا
    @دانش-آموزان-نظام-جدید-آلا

• میشه تو پنج ماه پزشکی اورد؟

11
    1 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    639 بازدیدها

alireza507 از کجا معلوم سال بعد وجود داره واسه نظام قدیم؟

• کمک کنین لطفا حالم بده.... رسیدن به رتبه 6000 یا 5000 در 5 ماه؟؟؟

48
    2 رای ها
    48 دیدگاه‌ها
    943 بازدیدها

behniasasa من که نگفتم نشر الگو بده🙂 فقط سوال شمارو جواب دادم.
    وگرنه خیلیارو میشناسم که با نشر الگو به درصد خوبی رسیدن

• نکات مهم برای دروس عمومی کنکور

6
    5 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    145 بازدیدها

@دانش-آموزان-آلاء
    ممنون از توجهتون⚘⚘

• یه چیزی بگم...

5
    11 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    134 بازدیدها

روش های رفع خاب آلودگی۲
    نداشتن یه برنامه معین و منظم هم معمولا بیشتر باعث خواب آلودگی میشه و مطمئنا داشتن برنامه برای جلوگیری از این امر خیلی به شما کمک میکنه .

فضایی که دارین تو اون درس هم میخونید خیلی مهمه معمولا اگه نور اتاق کم باشه و هوا گرم باشه فرد خود به خود به سمت خواب میره ، پس باید تو یه محیط خنک با هوای معتدل درس بخونیم تا حد امکان .

همیشه سعی کنید یه فاصله نیم ساعتی حدودا بین بیدار شدن از خواب و یا غذا خوردنتون با شروع به مطالعتون باشه .

اصولا به ازای هر نیم ساعت مطالعه باید ۵ دقیقه استراحت کنید پس سعی کنید برای جلوگیری از خواب آلودگی و خستگی حتما اینکارو انجام بدین یعنی مثلا اگه یک ساعت و نیم درس خوندین حتما بعدش سعی کنید حدود ۱۵ دقیقه استراحت کنید .

خوردن مواد شیرین و کشیدن نفس عمیق و ورزش کردن هم میتونه از خواب آلودگی شما جلو گیری کنه .

و اماااااا بهترین روش برای رفع خواب آلودگی گرفتن وضو با آب سرده. دلیل اصلی این موضوع اینه که شما آب سرد را دقیقا به محل شاهرگ های اصلی بدن و چاکراه های انرژی میزنید و این کار باعث رفع کامل خواب آلودگی و ریستارت شدن شما میشود.

• مشاوره ای ازطرف یک دانشجوی دندان دانشگاه تهران ورودی۹۶

2
    13 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    346 بازدیدها

لطفا اونهایی که شروع نکردن یا یا روش مطالعه ندارن یا کلا ول معطلن فایلو بخونید اینو ازدوستم گرفتم که خودش الان دانشجوعه تو علوم پزشکی تهران ودندنان میخونه درسته شمارش تو فایل گذاشته ولی مشاوره نمیده به هیچ وجه فقط تخصصش ریاضی وفیزیکه.موفق باشید
    http://s8.picofile.com/file/8350248142/صلاح_اندیش.pdf.html
    @دانش-آموزان-نظام-قدیم-آلا
    @فارغ-التحصیلان-آلاء
    @دانش-آموزان-آلاء
    @رتبه-های-انجمن-آلاء
    دوستدار همتون ستار علیپور