• ادمین

سلام
    نمی دونم اسم این تاپیک رو میخواید بذارید ریا یا هرچی دیگه ای
    ولی از نیت قلبی آدما تنها یه نفر باخبره
    میخوام بدونم چجوری برم سمت خدا
    نماز که میخونم هیچ حضور قلبی تووش ندارم
    ذکر هم همینطور و فکرم یه جای دیگست
    کتابایی که میخونم بعضیاش درک معنویمو بیشتر نمی کنه فقط اطلاعات دینیمو افزایش میده
    چه کتابایی رو پیشنهاد می کنید؟
    چه کارایی رو پیشنهاد می کنی برای نزدیک تر شدن بهش؟
    @دانش-آموزان-آلاء

• ‏یک روز
    می آیی...🍃

و ما نزد تو سر می دهیم:
    "اَلْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی أَذْهَبَ عَنَّا الْحَزَنَ"
    سپاس خدایى که اندوه را از ما گرفت...💔❤

"فاطر/۳۴"

• ما تنهاییم تو این عالم.
    کی باشماست؟
    هیچکس با شما نیست.
    پدر و مادر و زن و فرزند و اینا همه میذارن میرن.
    چهار روز باشما هستن.... بعدا تازه همون موقع که باشما هستن در وجود خودشونن.
    هیچ کس نمیتونه وارد وجود شما بشه.
    شما تک و تنها هستید در این عالم.
    اونوقت یه نفر میگه که :
    "و هو معکم این ما کنتم"
    او باشماست.
    این شراب معیت.... حضور....
    که آدم حس بکنه که او حضور داره پیشت.
    دیگه هیچ وقت آدم تنها نیست.
    چون معیت او غیر از معیت خلقه.
    معیته او چنانه که از ما به ما نزدیک تره.

دکتر الهی قمشه ای

• ادمین

Mbf در سمت خدا گفته است:

سلام...
    برای اینکه به خدا نزدیک شی هرشب یه ده دقیقه ای رو باهاش حرف بزن هرچی دوست داری بهش بگو ...
    خدا شنونده‌ی خیلی خوبیه 🙂 🙂 🙂
    این‌ تجربه‌ی شخص خودمه😊 😊 😊

تشکر🙏

• تجربی دانش آموزان آلاء دوازدهم

سلام...
    برای اینکه به خدا نزدیک شی هرشب یه ده دقیقه ای رو باهاش حرف بزن هرچی دوست داری بهش بگو ...
    خدا شنونده‌ی خیلی خوبیه 🙂 🙂 🙂
    این‌ تجربه‌ی شخص خودمه😊 😊 😊

• ادمین

Dan wolf در سمت خدا گفته است:

دوست عزیز سمت خدارفتن نه کتاب میخوادنه تصمیم خاصی میخواد نه گوش دادن به ویس و.....
    اینکه تواحساس نیاز به درگاه خداکنی همین توروبه سمت خدامیکشونه اینکه بهش فکرکنی به بزرگیش وبه دوروبرت نگاه کنی ونعمتهاشو ببینی خداروازته قلبت احساس میکنی حتی درک میکنی که ازرگ گردن هم بهت نزدیکتره اونوقتی که ازته وجودت خدارواحساس کنی نمازت روزه هات حرفات ذکرهات همه رنگ خدایی میگیره فقط بایددلت وهراه خداکنی اونوقت دیگه کاملا رفتی سمت خدا

تشکر🙏

• دوست عزیز سمت خدارفتن نه کتاب میخوادنه تصمیم خاصی میخواد نه گوش دادن به ویس و.....
    اینکه تواحساس نیاز به درگاه خداکنی همین توروبه سمت خدامیکشونه اینکه بهش فکرکنی به بزرگیش وبه دوروبرت نگاه کنی ونعمتهاشو ببینی خداروازته قلبت احساس میکنی حتی درک میکنی که ازرگ گردن هم بهت نزدیکتره اونوقتی که ازته وجودت خدارواحساس کنی نمازت روزه هات حرفات ذکرهات همه رنگ خدایی میگیره فقط بایددلت وهراه خداکنی اونوقت دیگه کاملا رفتی سمت خدا

• تجربی

@golenarges_81 هر وقت آدم احساس تنهایی میکنه خدا ب فرشته هاش میگه نگا دوباره یادش رفته من هستم...(ی یادآوری ب خودم... )

• 93628735_162529168555552_5836578323016063709_n.jpg

دل که غمگین می‌شود..

• ادمین

دوستای عزیزم از تک تکتون ممونم🌺😍
    اجرتون با خدا

• @Danter-group

حتما گوش میدم🍂

• از زمان شروع این تاپیک یه مدت گذشته اما بازم گفتم این لینک رو بفرستم :

https://cdn.abasmanesh.com/uploads/video/1396/pasokh-bavar-khoda/abasmanesh-pasokh-bavare-khoda-mp3.mp3?_=1

نظرتون در مورد حرفای ایشون چیه؟

• unnamed (2).jpg

اگه روزی فراموش کردم خدای بزرگی دارم، تو بنده ی کوچک خودت را فراموش نکن..

• تجربی

romisa یا بزنید فلسفه نماز شاهین فرهنگ

• unnamed (4).jpg

تمااااااام

• تجربی

romisa
    ب نظرم سرچ کنین تحلیل نماز دکتر فرهنگ
    راستش خودم تا حالا کامل نشستم ببینم وای چن قسمت اولش رو ک دیدم خیلی ب دلم نشست...

• poster-ej-fr(340).jpg

😔😔

• unnamed (1).jpg

این روزا بیشتر از همیشه دلم تنگه برات.. 😔

• دانش آموزان آلاء

کتاب خدای خوبی ها

• romisa در سمت خدا گفته است:

سلام
    نمی دونم اسم این تاپیک رو میخواید بذارید ریا یا هرچی دیگه ای
    ولی از نیت قلبی آدما تنها یه نفر باخبره
    میخوام بدونم چجوری برم سمت خدا
    نماز که میخونم هیچ حضور قلبی تووش ندارم
    ذکر هم همینطور و فکرم یه جای دیگست
    کتابایی که میخونم بعضیاش درک معنویمو بیشتر نمی کنه فقط اطلاعات دینیمو افزایش میده
    چه کتابایی رو پیشنهاد می کنید؟
    چه کارایی رو پیشنهاد می کنی برای نزدیک تر شدن بهش؟
    @دانش-آموزان-آلاء

سلام
    فکر کنم اهمیتش یادآور بشه برای خودتون خیلی موثر باشه...ما وارد نماز میشیم که زیبایی های خدا رو درک کنیم...وقتی که تعظیم میکنیم و بلند میشیم میگیم سَمِعَ اللّه ُلِمَنْ حَمِدَهُ...یعنی دارم میشنومت بنده ی من...همون لحظه ما به خاک میوفتیم و دوباره از بزرگی خدا میگیم...بلند میشیم و از تعجب میگیم الله اکبر
    قبلش به گفته باقی کاربر ها با پیش نیاز به سمت این ماجرا بریم خیلی موثر هست...دقیقا مهمانی میریم هم قبلش خودمون رو آماده میکنیم...فراموش نکنین که روح ما شارژر داره و اون نماز هست...
    مَن کسِلَ عَن امرِ دُنیاهُ فَهُوَ عَن امرِ آخِرَتِهِ اکسل...این گفته امام باقر هست که،هرکس در امور زندگیش بی حال باشه در امور معنوی اش بی حال تر و کسل تر هستش...باید از بندگی لذت برد💪 خود پیامبر گفته نور چشم من نماز هست...یعنی هربار باهاش روبه رو میشدن خوش حال میشدن رومیسا خانم... امام صادق ع میگن کهخدا قلب انسان رو پاک و صاف آفریده و ذکر خدا و تفکر در صفات خوبِ خدا غذای اون هست.
    این حس هم به نماز جای تامل داره و خوب روش تمرکز و علت یابی کنید و فراموش هم نکنین که همیشه نیاز به تحکیم عقاید داریم و حمله فکری میشه از سمت شیطان.🙏

• 🌹😊😍😘💙

• حجاب.mp4_20190913_184904.mkv_20190913_192507.ogg

• نماز.mp4_20190913_190441.ogg

• خوندن زندگی نامه شهدا راه خوبیه (:

• فتح خون شهید آوینی

• اینترنیه ولی حرفاش درسته😂👍
    romisa

• و یادمان باشد ک نماز تکراری نیس
    استاد قرائتی:
    بعضی ها فکر می کنند نماز تکراری است
    نماز تکراری نیست ،کسی که چاه می کند ، در نگاه اول کندن او و کلنگ زدنش تکراری به نظر می‌آید ، ولی این کار حقيقتا تکرار نیست چون با این تکرار هر بار یک مقدار عمق چاه بیشتر می شود
    نماز هم تکرار نیست!
    اگر در نماز توجه داشته باشیم ، نماز هجدهم ما غیر از نماز هفدهم خواهد بود و یک پله بالاتر خواهیم رفت.

• نکته ی دوم :
    آيت الله بهجت به تواتر رسيده که هر جا در نماز حواستان پرت شد اشکالي ندارد اين به درد شيطان نمي خورد ، عمدي بيرون نرويد.
    سهوي بيرون رفتن از نماز به درد شيطان نمي خورد . آنجايي که حواستان هست و مي فهميد که داريد بيرون مي رويد ، برگرديد . اگر سهواً حواستان مي رود اشکالي ندارد . شيطان مي خواهد که کسي عمداً دنبالش راه بيفتد ، راه افتادن سهويي به دردش نمی خورد
    ۱.یک مرتبه وارد نماز نشیم
    با مقدمه و با مؤخره
    از هنگام وضو شروع به توجه کنیم
    موقع وضو دعاهايي وارد شده اگر آن دعاها را حفظ نيستيم صلوات بفرستیم يعني موقع وضو با غفلت نباشيم.
    اینا مهيا شدن براي گفتگو با خداست
    ۲.به معانی نماز توجه کنیم
    ۳.مانند کسی نماز بخوانیم که گویا با نماز وداع می‌کنیم و دیگر فرصت نماز خواندن را نخواهیم یافت

• نکته ی اول:
    تو هیچ وقت دوس نداری با کسی حرف بزنی که حواسش بهت نیست😐👍
    پس چه بهتره که همیشه این نکته رو اولویت قرار بدی ( :

• romisa کتاب شریعت رو بخون و تحلیلش رو حتما گوش بده معنیه خیلی چیزارو میفهمی و اتفاقایی ک داره میافته تو دوره ی ما یکی از واجباته
    کتاب شریعت کتاب شیطان پرستاست ک خیلی چیزارو مشخص میکنه حتما بخون و تحلیلش ر هم حتماااا گوش بده

• دانش آموزان آلاء

کتاب راز

• ناظم

زیارت عاشورا و دعای عهد صوتیشونو گوش کن خیلی خوبن