Skip to content

دانشگاهی

جایی برای به اشتراک گذاری مباحث دانشگاهی و دانشجویی

152 موضوع ها 3.0k دیدگاه‌ها
rahabrisham
  • گزارش مطالعه دانشجویی🤓🎓

471
    62 رای ها
    471 دیدگاه‌ها
    18k بازدیدها
    jahad.20J

دیروزم علاوه بر کاراموزی یه ساعت مایع درمانی خوندم
    امروز همین که تونستم با این حال برم کاراموزی و خودم بستری نشم خیلی کار کردم :)))
    فقط امیدوارم زود خوب شم چون هفته دیگه آسکیه
    و من یه فصل دیگه دارم به علاوه دارو ها و راه هوایی رو هم باید دوباره مرور کنم💔🥲

• 👨‍🎓از دانشجو شدنت بگو آلایی عزیز👩‍🎓

174
    22 رای ها
    174 دیدگاه‌ها
    5k بازدیدها
    Michael VeyM

پارسال...
    خوندن این تاپیک باعث میشد اشکم در بیاد از حسرت و غم :>
    اونقدر که گذاشتمش رو حالت نادیده گرفتن تا اصلا نبینمش...
    و حالا امسال
    با لبخند تک تک پیامای این تاپیک رو خوندم :>
    هیچی‌ دیگه...
    همین :>

• یه کمک کوچولو موچلو

9
    2 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    104 بازدیدها
    HakoH

Mo Hr

هوم :))

• بیایید لینوکس بریزیم

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    98 بازدیدها
    Moslem ParsaradM

سلام.
    تا حالا فک کردین به یه سیستم عامل دیگه مهاجرت کنین؟ گاهی اوقات حس نکردین از ویندوز خسته شدین؟

خب من درمانش رو دارم بیاین لینوکس بریزیم، همه!

اصلا لینوکس چیه؟
    خب اینه: "لینوکس (Linux) یک سیستم عامل رایگان و متن باز است که بر پایه هسته Linux (کرنل) توسعه داده شده است. هسته لینوکس مسئولیت مدیریت منابع سخت‌افزاری و ارتباط بین نرم‌افزار و سخت‌افزار در سیستم را بر عهده دارد."
    متن بازی (open source ) یعنی چی؟ یعنی کد هاش برای همه آزاد و همه می تونن بیاین لینوکس رو تغییر بدن، (گویی انگولش کنن) اما ویندوز این شکل نیست کدهای توسعه ویندوز، رو فقط خود مایکروسافت داره. (واسه همین ویندوز گرونه 199 دلار ویندوز 11 پرو 😲 )

خلاصه اش اقا اینکه لینوکس یه هسته ی اصلی داره حالا می رسیم به توزیع های لینوکس.

اینم تاریخچه ش :

در سال 1991 فردی با نام لینوس توروالدز (Linus Torvalds)، دانشجوی رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه هلسینکی فنلاند، تصمیم گرفت یک سیستم عامل جدید بر اساس یونیکس (Unix) طراحی کند. او نیازمند یک سیستم عامل برای استفاده شخصی و توسعه برنامه‌های خود بود. لینوس کد منبع سیستم عامل خود را در اینترنت منتشر کرد و خواستار کمک و بازخورد از جامعه برنامه‌نویسی شد. این کد با عنوان “هسته لینوکس” شناخته می‌شد.

گروهی از برنامه‌نویسان از سراسر جهان به لینوس پیوستند و شروع به توسعه و بهبود هسته لینوکس کردند. این جامعه برنامه‌نویسی فعال با همکاری بین‌المللی سایر برنامه نویسان باعث شد هسته لینوکس به سرعت رشد کند. در سال 1994، نسخه اولیه رسمی Linux با ورژن 1.0 منتشر شد. این نسخه اولیه شامل امکانات اساسی سیستم عامل شبیه به یونیکس بود و از آن پس، توسعه و بهبودهای بیشتری در هسته لینوکس صورت گرفت.
    (اینجاش مهمه)
    با گذر زمان، جامعه برنامه‌نویسی Linux رشد کرد و شرکت‌ها و سازمان‌ها نیز به توسعه و پیشرفت لینوکس کمک کردند. این شرکت‌ها شامل ردهت (RedHat)، اینتل (Intel)، آی‌بی‌ام (IBM) و بسیاری دیگر بودند. به مرور و با گذشت زمان، Linux به عنوان یک سیستم عامل پرکاربرد، به ویژه در سرورها و دستگاه‌های همراه، شناخته شد. همچنین، توزیع‌های لینوکس محبوبی مانند اوبونتو (Ubuntu)، فدورا (Fedora) و دبیان (Debian) با امکانات و رابط کاربری متنوعی ارائه شدند.

از آن زمان تا به امروز، Linux به یکی از قدرتمندترین و پرطرفدارترین سیستم عامل‌ها تبدیل شده است و در بسیاری از زمینه‌ها از توزیع های مختلف Linux استفاده میشود، از جمله سرورها، دستگاه‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی.

اگه به میخواین در آینده مهندسی نرم افزار، کامپیوتر، ای تی، شبکه و هزاران چیز دیگه مربوط به علوم کامپیوتر و کامپیوتر بخونین پیشنهاد می کنم همین الان لینوکس رو نصب کنید.

حالا چه توزیعی بریزیم؟

من نزدیک 1.5 ساله از ویندوز مهاجرت کردم به لینوکس و تاحالا سه تا توزیع مختلف روی ماشین مجازی ریختم و تست کردم. عملا انچنان تفاوت خاصی با هم ندارند ولی

برای شروع پیشنهاد می کنم (یعنی خیلی نوبی) : اوبونتو (ubuntu) یا linux mint یا manjaro ، این توزیع های خوبن

من در حال حاضر از manjaro استفاده می کنم که واقعا توزیع مناسبیه، ولی اگه اصلا لینوکس کار نکردین ubuntu یا linux mint بریزین.

حالا چجوری لینوکس بریزیم؟

مثلا برای نصب ubuntu میرم تو گل سرچ می کنیم download ubuntu و وبسایت رسمی ubuntu نسخه اخرین نسخه LTS اوبنتو رو بریزین ( در حال حاضر اخرین نسخه Ubuntu 24.04.1 LTS) هستش
    [LTS یعنی چه مخفف long-term support یعنی ما معنی پنج سال به روز رسانی رایگان امنیتی میدیم که یعنی توزیع پایدار و با ثباتی واسه همین برای تازه کارا مناسبه]

یه فایلی به پسوند iso. دانلود میشه.
    با نرم افزار refus این فایل رو روی یه فلش یا سی دی بوت می کنیم ( آموزش هاش داخل آقای گوگل هست و می تونین سی دی اوبونتو رو بخرید که بوت شده)

فلش رو وصل می کنیم، سیستم یه ریستارت می زنیم بعد قبل اینکه سیستم بالا بیاد یکی از دکه های f12 یا f10 یا del یا ... ( با توجه به نوع مادربرد، لپتاپ و ... احتمال 99 درصد f12 هستش) از منو بوت فلش رو انتخاب می کنیم و تامام وارد پنجره نصب اوبونتو میشیم که به شدت ساده هستش، داخل اینترنت میلیون ها آموزش نصب اوبنتو و بقیه توزیع ها هستش)

• دانشگاهی

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    23 بازدیدها
    8

سلام
    من لیسانس انسانی دارم و می‌خوام کنکور تجربی بدم و دیپلم تجربی هم ندارم از کجا باید شروع کنم ؟

• معدل کل

2
    4 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    360 بازدیدها
    ĀlbāĀ

Younesam
    فکر میکنم بعضی دانشگاه های دولتی این رشته ها رو بدون کنکور ارائه میدن
    کاردانی امور دولتی
    کارشناسی حسابداری
    کاردانی حسابداری
    کارشناسی حقوق
    کاردانی مدیریت بازرگانی
    کارشناسی روانشناسی
    کاردانی امور مالی و مالیاتی
    کارشناسی علوم سیاسی

• صنعتی شریف

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    232 بازدیدها
    msoq sharifM

دوستان نظرتون درباره دانشگاه صنعتی شریف پردیس بین المللی کیش چیه چطور دانشگاهیه و هزینش چنده

• بیوشیمی متابولیسم

7
    7 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    185 بازدیدها
    Ariana ArianaA

Zahra.HD
    صحیح😂

• مهندسی پزشکی

26
    12 رای ها
    26 دیدگاه‌ها
    469 بازدیدها
    z GheibiZ

Nazanin Mm سلام
    هر دو طرف هم سختی زیاد دارن و هم خوشی
    حقیقتا علاقه است که سختی هارو به خوشی تبدیل می‌کنه
    باید ببینی کدوم طرف را واقعا میخوای و سختی هاشو حاضری به جون بخری
    اصلا به ظرفیت کم و سختی و اینها فکر نکن هرکس جایگاه خودش را داره و اگر تلاش کافی بکنه بهش میرسه

بر اساس منافع زودگذر ، درآمد ، موقعیت اجتماعی و... تصمیم گیری نکن چون زود تموم میشن و تو میمونی و اصل ماجرا
    به اینها امتیازات کوچک بده و به علاقه و آنچه که از یک شغل و تحصیل انتظار داری امتیاز بزرگ

• پرینت رنگی ارزان

1
    1 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها
    Majid Darabi 0M

بالاترین و بهنرین کیفت پرینت رنگی

• آنزیم شناسی در بیوشیمی

3
    3 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها
    SuccinateS

Zahra.HD در آنزیم شناسی در بیوشیمی گفته است:

@Alba خواهر
    آیدی بده تلگرام بفرستم

پی ویت می فرستم مرسیی💙

• چطور ممکنه؟!

13
    1 رای ها
    13 دیدگاه‌ها
    273 بازدیدها
    ع

erfany بله منظورم همین بود..

• جزوه نویسی در دانشگاه !

16
    5 رای ها
    16 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها
    Maryam_MA11M

Zahra.HD
    هعی آره 😐💔

• یک سوال از استاتیک

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها
    f.nalistF

عهه ! افتاتیک 😂😂

• میکروسکوپ فلورسانس

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    90 بازدیدها
    Sara_RS

Zahra.HD حق داری😁❤منم خیلی نامربوط به رشتمه ولی باید بخونم🥲

• موضوع حذف شده است!

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    24 بازدیدها
  • موضوع حذف شده است!

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    6 بازدیدها
  • المپیاد دانشجویی

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    180 بازدیدها
    Sara_RS

سلام دوستان
    کسی هست از المپیاد دانشجویی اطلاع داشته باشع؟
    میشه بیاد پی وی؟
    @فارغ-التحصیلان-آلاء

• ژنتیک سلولی مولکولی

6
    1 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها
    آدمکآ

Aaannniiitttaaa ببخشید میتونم تراز کنکور و سوابقتونو بپرسم؟

• پاسخ به سوالات برنامه نویسی اندروید (b4a)

2
    7 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها
    علی fع

برآوردها نشان میدهد شرکت اسنپ روزانه تا ده میلیارد تومان درآمد دارد....