Skip to content

سوال مشاوره ای

سوالات مشاوره ای خود را اینجا بپرسید

6.7k موضوع ها 78.3k دیدگاه‌ها
shalik
  • رياضي يا تجربي؟

10
    0 رای ها
    10 دیدگاه‌ها
    661 بازدیدها
    ArashSrA

مهی جون در رياضي يا تجربي؟ گفته است:

اینکه اقا مسعود میگن برو دنبال علاقه درست ...
    اما شما راجب شیمی کاربردی یا محض تو دانشگاه چی میدونی؟؟؟؟
    میدونی چقد این رشته ها سخت میشن ...
    از کجا معلوم از پسش براومدی ...فک کردی اگه نتونی ازپسش بربیای بدتر زده میشی ....
    من خودم از زیست متنفر بودم سال اول دبیرستان....
    اما بعد از اینکه رفتم و کتاباش رو خوندم شدید عاشقش شدم ...
    درهر صورت کامل تحقیق کن و اخر سر خودت انتخاب کن...
    هیچ چیزی نیس که ادم اصلن علاقه نداشته باشه ...اگه از پس چیزی بربیای علاقه مندم میشی...
    برفرض شما از ریاضی بدت میاد چون توش مهارت نداری...اگهمهارتت رو زیاد کنی میتونی عاشقش شی
    درمورد اون مثالیم که زدم
    این خانوم واقعا دکترا گرفته و میخواد باز ادامه تحصیل بده حتی به عنوان دبیر کلاس کنکورم قبولش نکردن چون متاسفانه ک میکنن خانوما نمی تونن درس کنکوری بدن...

اگه قرار باشه به این فکر کنی که تو دانشگاه از پسش بر میای یا نه که کلا نباید بری دانشگاه !!چه حرفیه این!
    علاقه همیشه مهمتره تا به اینده فکر کردن ... ادم نمیدونه دو روز دیگه قراره چی بشه چه برسه به اینکه بخواد فکر 5 سال دیگه باشه . شما هر رشته ای بخونی کار هست براش به شرط اینکه چیزی که خوندی رو فهمیدی باشی یا حداقل تو یه جای درست حسابی خونده باشی . اینکه الکی اسم مهندس و دکتر رو یکی باشه معنی تحصیل کرده بهش نمیده . تو دانشگاه سطح پایین با حداقل نمره قبول شدن کسی رو دکتر میکنه مگه ؟ وضع علمی جامعه پزشکی هم الان کاملا مشخصه ! نصفشون غیر از سرما خوردگی بیماری دیگه رو نمیتونن تشخیص بدن !! کسی که تو دبیرستان دیفرانسیل و حسابان رو با تک ماده قبول میشه بنظرت این قراره بشه مهندس ؟ بعد انتظار کار هم داشته باشه ؟
    واسه انتخاب رشته دبیرستان هم الان هر کدوم رو علاقه بیشتر هست همونو برین بهتره ... هروقت هم در اینده فکرتون تغییر کرد خیلی راحت و بدون نگرانی تغییر رشته بدین و به اینده فکر نکنین ... زندگی ارزش نداره ده سال از عمرتو واسه رشته ای که حالتو بهم میزنه هدر بدی بخاطر کاری که معلوم نیست 10 سال دیگه وضعیتش چجوری میشه ! من خودم هم رشته ام ریاضی بود .. اونموقع که انتخاب کردم عاشقش بودم و نمره ریاضی و فیزیک سال اولم هم 20 بود همه گفتن برو ریاضی منم رفتم.. به سال سوم و چهارم که رسیدم ریاضی داشت حالمو بهم میزد و درس نخوندم معدلم از 19 رسید به 13... کنکور هم رتبه چندان بدی نیاوردم ولی بیخیالش شدم و الان دارم واسه کنکور انسانی میخونم ...چون حداقل از خوندنش لذت میبرم . این خیلی مهمتر از به اینده فکر کردنه .

• نظرات آزمون گــاج

منتقل شده
    6
    0 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    438 بازدیدها
    m.zM

سلام اگه میتونی بیا قلم چی ولی خوب اگه نشد برو همون گاج و اینکه میگن ازمون های خوبی داره حالا اگه تونستی هم ازمون های قلم چی رو ا یکی بگیر و بخون....

• کنکور کاردانی ب کارشناسی

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    238 بازدیدها
    M.anM

سلام
    برین سایت k96.ir
    سوالتونو به صورت فایل صوتی ارسال کنید و حتما بگین که سوالتونو در انجمن آلا هم پرسیدین
    مشاوران آلا جوابتونو میدن 🙂

• راهنمایی به یک پشت کنکوری ضعیف

32
    0 رای ها
    32 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها
    F

مرسی ازهمگی🌺

• راهنمایی به یک پشت کنکوری ضعیف

قفل شده است
    2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    188 بازدیدها
    M.anM

تاپیک تکراری :|

قفل شد

• مشاوره برای کنکور منحصرا زبان

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    174 بازدیدها
    pegaahP

@دانش-آموزان-آلاء @خیرین-کوچک-دریا-دل @همیار

• نحوه برنامه ریزی روزانه

9
    1 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    431 بازدیدها
    R

@دکتر-محبوبه در نحوه برنامه ریزی روزانه گفته است:

taha ahmadi
    خواهش میکنم.ایشالله برسیم

ایشالله

• ;کنکور98

54
    2 رای ها
    54 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها
    sara.mgS

قربونت ولی میگم خیلی اطلاعات ندارم.
    اگه بازم چیزی پیدا کردم میفرستم واست.

• کمک به یک پشت کنکوری

قفل شده است
    1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    103 بازدیدها
    F

fatemehgh.t 29 دقیقه پیش
    سلام من پشت کنکوریم پارسال بخاطر هزاران دلیل که همش بهانس نخوندم یعنی خیلیییییییی بدخوندم هم الکی درگیرکنکوربودم هم نامنظم خوندم کلا نه بهم خوش گذشت نه درست درس خوندم
    من درصدام خیییییییییییییییییییییییلی افتضاح بود سرکنکور هیییییییییییییچی بلدنبودم تواختصاصیا حالا ازتون کمک میخام که بهم بگین فیلمای دبیرای آلا رو ببینم یاهمون کتاب کمک آموزشیاروبخونم؟؟؟؟
    آخه خیلیا گفته بودن که نمیشد باشیوه فلان دبیرسوال حل کرد یامثل آقای طلوعی خیلی فرمول گفتن سرآزمون گیج شدیم و...
    اگه کسی هم از فیلما نتیجه گرفته بگه ممنون میشم
    @فارغ-التحصیلان-آلاء
    @حامیان-آلاء-مشاور @حامیان-آلاء-آزمون-ها @حامیان-آلاء @حامیان-آلاء-جزوات @دانش-آموزان-آلاء

• اموزش

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    118 بازدیدها
    M

نحوه خواندن درس فیزیک دهم

• کدوم ازمون بهتره

11
    0 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    538 بازدیدها
    hariri_sinaH

ممنون از تمام دوستان که نظراتشون رو گفتند و راهنمایی کردند.Amir_M_Saberi @Ata1214 Dr.Saraaa mahdiya matin_nakhai @

• برنامه ریزی هفتگی

12
    0 رای ها
    12 دیدگاه‌ها
    607 بازدیدها
    S

هر کسی باید برنامه مخصوص خودش مطابق با توانایی هاش داشته باشه.
    یه برنامه عمومی برای همه فکر نکنم زیاد خوب باشه چون از یه طرف هم اگه کسی توان انجامش رو نداشته باشه براش سخت باشه توذوقش میزنه

• گزینه دو

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    238 بازدیدها
    M

Arash_4U در گزینه دو گفته است:

سلام دوستان
    من بیش از یک هفتست گزینه دو ثبت نام کردم و فقط ی دفترچه به من دادن که زمان آزمون هارو نوشته
    من الان نمیدونم اصلا روزی چند ساعت بخونم یا اصلا هروز چی بخونم!!!
    گفتن ی پسورد بعد یک هفته به شمارت میفرستیم هنوزم هیچ خبری نیست!!!
    راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز
    شما اگه تلگرام داری گزینه 2 برای هر کدوم از رشته ها ی کانال برای کنکور 97 داره که توی اون قبل از هر آزمون برنامه مطالعاتی 3 هفته رو بصورت روزانه یعنی 21 روز برای شما بصورت پی دی اف گذاشته
    این کانال تجربی هست : gozine2ir_97t@ شما این آیدی رو سرچ کن وارد کانال شو همه چی هست
    اگه رشتت چیزه دیگه است توی کانال میتونی کانال رشته های دیگه رو پیدا کنی

• از كي شروع كنم واسه كنكور؟!

6
    1 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    515 بازدیدها
    خ

واقعا مسخرس خستگی یعنی چی دی خیلی دیره تا اون موقع باید درسا رو ببندی به نظر من اتفاقا هر چی جلو بیفتی انگیزه و انرژییت اون تها بیشتر میشه و برعکس وقتی نخونی و عقب بیفی نا امید میشی و خیلی خوب نمیتونی درس بخونی
    پس با انرژی از همین مهر شروع کن مطمین باش موفق میشی

• میخوام کنکور تجربی شرکت کنم با لیسانس

منتقل شده
    5
    1 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    339 بازدیدها
    ی

مهی جون در میخوام کنکور تجربی شرکت کنم با لیسانس گفته است:

@dr-yassi در میخوام کنکور تجربی شرکت کنم با لیسانس گفته است:

چرا همه دانشجوها میخوان پزشک بشن؟؟
    سهمیه کافی نییس که نصف ظرفیت ها روگرفته.....
    بدبخت دانش آموزا و فارغ التحصیلا
    .....
    خیلی جالبه همه بعد اندی سال درس خوندن تویه رشته ای عشقشون به پزشکی یهویی گل میکنه......
    نظام آموزشی =هررررری بابا هرچه دل تنگت میخواد انجام بده

معذرت میخوام اینی که میگم اصلن منظورم به این دوست لیسانس دارمون نیست
    اما قبول کن دختر خوب الان پول تو پزشکی پزشکا هرجا برن احترام دارن حرفشون برو داره ....
    خوب معلومه همه میخوان پزشک شن
    اما تو کشورای دیگه این طورنیس
    پزشک و پرستار و کل پرسنل خدمات درمان احترام بالا دارن ....دریک سطح

دقیقا......
    کاملا باحرفتون موافقم....

• غیر حضوری برداشتن پیش دانشگاهی

9
    0 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    661 بازدیدها
    S

mohammadhassan سلام دوست گرامی ببخشید به خاطر این اشتباه سیستم(مرورگر) من به صورت خودکار فرم ثبت نام رو پر کرد و این اشتباه رخ داد ممنون میشم ایدی بنده رو به sinamirmohammad تغییر بدید. باتشکر

• نمیتونم یجا بشینم درس بخونم

51
    0 رای ها
    51 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها
    mahdiyaM

mohammadhassan سرچ نمیکنه خرابه

• 0 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    567 بازدیدها
    M

22ayla در من چن سالی از درس دور بودم حالا میخوام دوباره شروع کنم چیکار کنم؟واسه کنکور تجربی گفته است:

mohammadhassan مرسی 😊

خواهش میکنم.

داخل همین سایت تخته خاک میتونید عضو بشید و سوالتون رو به صورت فایل صوتی بفرستید تا در یه زمان به همه سوالات پاسخ داده بشه.

• انتخاب کتاب برای تقویت تست زنی

منتقل شده
    2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    217 بازدیدها
    mahdiyaM

Dr. Ali.s.m تست زنی ربطی به کتاب نداره خیلی سبزو نمیدونم ولی گاج میکردو یه جوریه که از سطح اسون میره به سطح سخت
    اول شما حل کن تستارو زمان نگیر یواش یواش دستت راه میفته

• نمیدونم از کجا شروع کنم

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    175 بازدیدها
    A

در ضمن من یک دهمی ام و رشته من تجربی