مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی به صورت تخصصی - امتحان نهایی، کنکور و انتخاب رشته

11.5k موضوع ها 180.1k دیدگاه‌ها

زیر دسته‌بندی‌

• 207 موضوع ها
    3k دیدگاه‌ها

M.an ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم اینکه نوشتید برسی برای راه ابریشمی ها و اونایی که راه ابریشمی نبودند نوشتید 0 تا 100 چه فرقی داره

توی برسی یعنی باید خودمون انتخاب رشته کنیم ؟بفرستیم شما برسی کنید من این قسمت رو متوجه نشدم

• سوالات مشاوره ای خود را اینجا بپرسید

7k موضوع ها
    78k دیدگاه‌ها

حتما بخونید

میپرسی "از الان بخونم میشه⁉️"
    میترسم از سوالت‼️یاد خودم میفتم...یاد کنکور ۹۹ و ۴۰۰ و ۴۰۱.💔
    یاد روزایی که به هر دانشجوی پزشکی،معلم و مشاوری که رسیدم،پرسیدم این سوال رو ازش‼️
    یاد همه ی "میشه" گفتناشون‼️
    یاد همه ی مثل قبل نخوندنای خودم‼️
    یاد اینکه فقط تا اینجای موضوع برام مهم بود‼️
    یاد اینکه خیالم با شنیدن این "میشه" ها راحت میشد ولی هیچوقت دنبال اینکه چطور بخونم که بشه نرفتم‼️
    یاد کمالگرایی مسخره ای که اسیرش بودم‼️
    یاد فکرِ چرتِ خب من بهتر از اینا حقمه بذار امسال رو رد کنم سال بعد میخونم واسه دو رقمی‼️
    یاد نگفتن دردِ اینکه من به قدر کافی درس نمیخونم،من درست درس نمیخونم،من از صبح تا شب تو اتاقمم ولی سر جمع سه ساعت مفید نمیشه درس خوندنم،من واسه فرار دارم تو یوتیوب و تلگرام میچرخم به مشاور و خانواده م‼️
    یاد تا سه-چهار صبح بیدار موندن و نمونه ی شروع از صفرِ موفق پیدا کردن و قول و قرار گذشتن واسه خوندن از فردا‼️
    یاد فردایی که هیچوقت نیومد...روزایی که تا نیمه می‌رفت و همون دو-سه ساعت پراکنده رو خونده بودم‼️
    یاد فرار کردنم از صداهای تو ذهنم...حس نارضایتی ناشی از حیف کردن خودم و تواناییام...حس تنفر از اون انرژی آخر شبی که نشون می‌داد من اون روزم کاری نکردم که الان خسته و منتظر خواب باشم‼️
    اینایی که میخونی حرف آدمی نیست که استعدادش رو نداشته یا پایه ش خوب نبوده‼️
    اینایی که میخونی حرف کسیه که سه بار با رتبه ی زیر ده هزار پشت کنکور مونده‼️
    میدونی یعنی چی⁉️یعنی اگه قبول نشده خودش نخواسته‼️
    میتونسته،میشده که قبول بشه ولی خودش نخواسته‼️
    کنکور نه به هوشه،نه به پایه قوی،نه اونجور که تو فکر میکنی به امکانات و شرایط‼️
    از من بپرسی فقط میگم به خواستنه‼️
    نه زبونی،نه حتی دلی❌
    اینکه با دیدن یه کلیپ انگیزشی دلت بلرزه واسه یه رشته،یا تو رویای خودت دانشجوی فلان دانشگاه باشی و ذوقش رو کنی اسمش خواستن نیستن❌
    خواستن اونه که تو قسم میخوری یه بار واسه همیشه تمومش کنی‼️
    خواستن اونه که براش عوض میشی‼️
    خواستن اونه که نمیشینی دیگه حساب دو دوتا چهارتا کنی و منطق ریاضی پشت هم بچینی تا خودت رو قانع کنی که من اگه تا فلان تاریخ هم بخونم با احتمال فلان درصد قبول میشم یا نمیشم‼️
    خواستن اونه که دیگه نمیای به من بگی که اگه قسم بخوری قبول میشم از الان میشینم بخونم‼️
    خواستن اونه که سرت رو میندازی پایین و فقط میخونی‼️
    انقد ادامه میدی که بشه‌...من میگم میشه اما اگه یه درصد نشد حداقلش تو پیش خودت نباختی...میدونی که صد خودت رو گذاشتی‼️
    با دل قرص از این مرحله رد میشی و مث من همیشه چشمت پشت سرت رو نگاه نمیکنه و دلت نمیسوزه که چرا هیچوقت تمام تلاشم رو نکردم که بدونم زندگی الانم نتیجه ی تمام توانم بوده نه کم کاریام‼️
    تو فکر میکنی که داستان فقط یه کنکوره‼️اما منی که رد شدم ازش میدونم داستان یه زندگیه...داستان ساخته شدن یه آدم جدید که میدونه هر چیزی هرچقدم که سخت باشه من "میتونم" که خوب تمومش کنم...این آدمه دیگه هیچوقت نمیبازه‼️
    این همه میام حرف میزنم باهات چون میخوام اون آدمه "بشی"...
    @دانش-آموزان-آلاء
    @دانش-آموزان-نظام-جدید-آلا
    @تجربیا @انسانیا @ریاضیا

• سوالات در مورد انتخاب منابع، کتاب و... را اینجا بپرسید

2k موضوع ها
    20k دیدگاه‌ها

Michael Vey سلام اگه میشه برا منم بفرست ممنون میشم

• مشاوره برای پایه نهمی ها..

1
    3 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    33 بازدیدها

سلام..
    نهمی‌های عزیز، در مقابل یک انتخاب واقعی در زندگی تحصیلی قرار گرفته‌اید. دوره‌ی گذار سه‌ساله‌ای که تا رسیدن به دروازه‌های آموزش عالی در پیش دارید.

انتخاب درست، انتخاب نادرست
    نهمی‌های عزیز، در مقابل یک انتخاب واقعی در زندگی تحصیلی قرار گرفته‌اید. دوره‌ی گذار سه‌ساله‌ای که تا رسیدن به دروازه‌های آموزش عالی در پیش دارید.

خوش‌بختانه در این مسیر تنها نیستید؛ پدر و مادر و معلمان و مشاوران هم در کنارتان هستند. در پایان دوره‌ی متوسطه‌ی اول، برای ورود جدی به آینده‌ باید آگاهانه عمل کنید. آگاهانه یعنی اتکا به اندوخته‌های علمی سه سال گذشته و علاقه و توانایی‌ها و مطالعه و شناخت از شاخه‌های تحصیلی و چشم‌انداز بازار کار آینده.

یک انتخاب نادرست خدای‌نکرده چیزی جز سرخوردگی و افت تحصیلی و هدررفتن عمر به همراه نخواهد داشت.

در این بهار تازه‌شده، در گفت‌وگوهای خانوادگی و دوستانه‌ی هم‌کلاسی‌ها اوقاتی را به این مسئله اختصاص دهید تا با انتخاب درست، درس‌خواندن در طول سه سال آینده برایتان همراه با لذت و آرامش باشد.🌷👆👆👆@دانش-آموزان-آلاء @فارغ-التحصیلان-آلاء @خیرین-کوچک-دریا-دل @دانش-آموزان-نظام-جدید-آلا @

• یازدهمی ها چگونه خر خون بشن :|

منتقل شده
    53
    10 رای ها
    53 دیدگاه‌ها
    829 بازدیدها

من از اون دسته دانش آموزای به اصطلاح "خرخون" بودم. ساعت مطالعه ی بالا و اینا،نمراتم اصلا اندازه ای که تلاش می کردم نبود اما جزو معدل های برتر بودم همیشه... اما وقتی تو شرایط آزمون و سر جلسه کنکور قرار گرفتم اینکه کم نذاشتم تو درس خوندنم کمکم کرد اما اون ساعت مطالعه ی بالا نه. هی میخوندم هی می خوندم ولی به راندمانش کاری نداشتم و نرفتم دنبال حل این قضیه که چه طوری بالا ببرم و نتیجه بهتری بگیرم. آدم اگر بخواد خیلی عالی باشه"خرخون" بودن حدودا لازمه،اما اگر بخواد قوی باشه و مسلط اینکه چه طور بخونه و چه قدر بازده داشته باشه مهمه.
    من مثل کارگری بودم که شاید بیشتر از کارفرماش کار میکنه اما حقوق و مزایای کمتری داره،صرفا به این علت که از هوش و ذکاوتش بهره ای نمی بره(منظورم این نیست یه کارگر حقوق کمتری داره چون استفاده ای نمی کنه از هوشش،خطابم به خودم بود)..الان که درستش کردم دیگه "خرخون" نیستم اما از روندی که دارم در مجموع راضی ـم
    اینم تجربه من بود...

• سر و سامان دادن به فیزیک پایه

11
    0 رای ها
    11 دیدگاه‌ها
    364 بازدیدها

delaram7897 در سر و سامان دادن به فیزیک پایه گفته است:

سلام
    منم فارغ التحصیل ریاضیم موندم تو دو راهی ک خازن و جریانو بخونم با حذفش کنم میشه راهنماییم کنید مرسی

بستگی به خودتون داره ها ولی من سوم دبیرستان که حسابی توش می لنگیدم،پیش دانشگاهی هم خیلی رو فیزیک پایه وقت نذاشته بودم،اما حدود یک ماه پیش شروع کردم به خوندنش،با فیلمای دکتر طلوعی هم شروع کردم،خیلی سریع راه افتادم،یه بخشی ـش مربوط میشه به اون چیزی که بهمون القا کردن که وای خیلی سخته و حل نمیشه و اینا،قلقش بیاد دستتون عالی حل می کنیدش،مثل باقی فصل ها. و خب مثلا من گرما و فشار رو اصلا نمی فهمیدم ((: و از فیزیک دو خوشم نمیومد تصمیم گرفتم بخونمش حتما.
    هنوز وقت داریم برای اینکه حذف نکنیم،میشه لابه لای برنامه ها جاش داد فکر کنم

• نحوه درس خوندن

7
    5 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    295 بازدیدها
  • مطالعه شیمی

4
    2 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    135 بازدیدها

من نظام جدیدم فیلمای اقای اقاجانی رو میبینم ....
    ولی یه سرچ بزنین فیلمای نظام جدید اقای اقاجانی رو پیدا میکنین منتهی تو الا نیست فیلماشون متاسفانه ....

• تاریخ برگزاری آزمون های جامع!

3
  • )حرف آخر) راهنمایی

32
    1 رای ها
    32 دیدگاه‌ها
    413 بازدیدها

@javadm328 نه ازمون به خاطر نقشه برای قتل شکایت میکنن 😂

• ناامید :((

39
    1 رای ها
    39 دیدگاه‌ها
    337 بازدیدها

mohandes_aref_rabieyan اینو بزن تو تلگرام ..چنلشو میاره..نمونه هاشو ببین

• شرایط زندگی امثال من

13
    5 رای ها
    13 دیدگاه‌ها
    451 بازدیدها

romisa ممنونم به امید خدا

• همایش طلایی زمین شناسی و ادبیات کنکور

منتقل شده
    2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    79 بازدیدها

mmhdishafiee
    مگه اینکه بخواید برای مباحث مشترک استفاده کنید

• همایش زمین

منتقل شده
    16
    3 رای ها
    16 دیدگاه‌ها
    88 بازدیدها

nsrin79 خواهش.وظیفه بود.

• پرستاری در چهار ماه با وجود مشکلات ؟

45
  • تنظیم فلاکت بارساعت وروش مطالعم:(

84
    6 رای ها
    84 دیدگاه‌ها
    847 بازدیدها

@Amir-Bernousi خیلی خوب وجامع بود😊👆🙌✌💪

• برنامه مشاوره تفتان

8
    0 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    127 بازدیدها

M.an @ادمین @ناظم سهراب
    نمیشه همه آزمون هارو آپلود کنید که ما یک جا پیرینت بگیریم؟
    اینجوری ادم خیلی اذیت میشهاینجوری ادم خیلی اذیت میشه
    ☹ ☹

• برنامه ی نوروز

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    263 بازدیدها

برنامه نفتان آلا رو که آقای امینی راد نوشتن ی نگاه بندازید☺

• برنامه ریزی

21
    3 رای ها
    21 دیدگاه‌ها
    833 بازدیدها

fatemeh81
    دیر نیس!
    ادم میشناسم با ۱۴۰ روز دو رقمی شده
    افشین مقتدا رو تو اینترنت سرچ کن!

• راهنمایی مشکل تایید نظام اموزشی

منتقل شده
    2
  • تایید نظام آموزشی

29
    2 رای ها
    29 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

Dr.Lila فرصت هنوز هست که من همین امشب تایید کردم .....
    شما نمیخواد بنظرم خودتون تایید کنید برید سراغ کافینت . سریال ثبت نام موقع ثبت نام کنکوره نه تایید شما باید از طریق ویرایش تیکشو بزنید .
    و همو اس ام اسی امد بعد ثبت نام ویا رسیدی ک بعد ثبت نام کنکور میده مشخصاتت توشه کافیه .
    :smiling_face_with_open_mouth_smiling_eyes: اینم توضیح کامل .منکه ترجیج دادم ببرم کافینت تا خودم تایید کنم

• شیمی استاد آقاجانی

10
    1 رای ها
    10 دیدگاه‌ها
    212 بازدیدها

شاید بهتر باشه فقط مباحثی که مشکل دارید رو ببینید

• برنامه ريزي

4
    0 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    171 بازدیدها

به این تاپیک یه سر بزنین