مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی به صورت تخصصی - امتحان نهایی، کنکور و انتخاب رشته

11.5k موضوع ها 180.1k دیدگاه‌ها

زیر دسته‌بندی‌

• 207 موضوع ها
    3k دیدگاه‌ها

M.an ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم اینکه نوشتید برسی برای راه ابریشمی ها و اونایی که راه ابریشمی نبودند نوشتید 0 تا 100 چه فرقی داره

توی برسی یعنی باید خودمون انتخاب رشته کنیم ؟بفرستیم شما برسی کنید من این قسمت رو متوجه نشدم

• سوالات مشاوره ای خود را اینجا بپرسید

7k موضوع ها
    78k دیدگاه‌ها

حتما بخونید

میپرسی "از الان بخونم میشه⁉️"
    میترسم از سوالت‼️یاد خودم میفتم...یاد کنکور ۹۹ و ۴۰۰ و ۴۰۱.💔
    یاد روزایی که به هر دانشجوی پزشکی،معلم و مشاوری که رسیدم،پرسیدم این سوال رو ازش‼️
    یاد همه ی "میشه" گفتناشون‼️
    یاد همه ی مثل قبل نخوندنای خودم‼️
    یاد اینکه فقط تا اینجای موضوع برام مهم بود‼️
    یاد اینکه خیالم با شنیدن این "میشه" ها راحت میشد ولی هیچوقت دنبال اینکه چطور بخونم که بشه نرفتم‼️
    یاد کمالگرایی مسخره ای که اسیرش بودم‼️
    یاد فکرِ چرتِ خب من بهتر از اینا حقمه بذار امسال رو رد کنم سال بعد میخونم واسه دو رقمی‼️
    یاد نگفتن دردِ اینکه من به قدر کافی درس نمیخونم،من درست درس نمیخونم،من از صبح تا شب تو اتاقمم ولی سر جمع سه ساعت مفید نمیشه درس خوندنم،من واسه فرار دارم تو یوتیوب و تلگرام میچرخم به مشاور و خانواده م‼️
    یاد تا سه-چهار صبح بیدار موندن و نمونه ی شروع از صفرِ موفق پیدا کردن و قول و قرار گذشتن واسه خوندن از فردا‼️
    یاد فردایی که هیچوقت نیومد...روزایی که تا نیمه می‌رفت و همون دو-سه ساعت پراکنده رو خونده بودم‼️
    یاد فرار کردنم از صداهای تو ذهنم...حس نارضایتی ناشی از حیف کردن خودم و تواناییام...حس تنفر از اون انرژی آخر شبی که نشون می‌داد من اون روزم کاری نکردم که الان خسته و منتظر خواب باشم‼️
    اینایی که میخونی حرف آدمی نیست که استعدادش رو نداشته یا پایه ش خوب نبوده‼️
    اینایی که میخونی حرف کسیه که سه بار با رتبه ی زیر ده هزار پشت کنکور مونده‼️
    میدونی یعنی چی⁉️یعنی اگه قبول نشده خودش نخواسته‼️
    میتونسته،میشده که قبول بشه ولی خودش نخواسته‼️
    کنکور نه به هوشه،نه به پایه قوی،نه اونجور که تو فکر میکنی به امکانات و شرایط‼️
    از من بپرسی فقط میگم به خواستنه‼️
    نه زبونی،نه حتی دلی❌
    اینکه با دیدن یه کلیپ انگیزشی دلت بلرزه واسه یه رشته،یا تو رویای خودت دانشجوی فلان دانشگاه باشی و ذوقش رو کنی اسمش خواستن نیستن❌
    خواستن اونه که تو قسم میخوری یه بار واسه همیشه تمومش کنی‼️
    خواستن اونه که براش عوض میشی‼️
    خواستن اونه که نمیشینی دیگه حساب دو دوتا چهارتا کنی و منطق ریاضی پشت هم بچینی تا خودت رو قانع کنی که من اگه تا فلان تاریخ هم بخونم با احتمال فلان درصد قبول میشم یا نمیشم‼️
    خواستن اونه که دیگه نمیای به من بگی که اگه قسم بخوری قبول میشم از الان میشینم بخونم‼️
    خواستن اونه که سرت رو میندازی پایین و فقط میخونی‼️
    انقد ادامه میدی که بشه‌...من میگم میشه اما اگه یه درصد نشد حداقلش تو پیش خودت نباختی...میدونی که صد خودت رو گذاشتی‼️
    با دل قرص از این مرحله رد میشی و مث من همیشه چشمت پشت سرت رو نگاه نمیکنه و دلت نمیسوزه که چرا هیچوقت تمام تلاشم رو نکردم که بدونم زندگی الانم نتیجه ی تمام توانم بوده نه کم کاریام‼️
    تو فکر میکنی که داستان فقط یه کنکوره‼️اما منی که رد شدم ازش میدونم داستان یه زندگیه...داستان ساخته شدن یه آدم جدید که میدونه هر چیزی هرچقدم که سخت باشه من "میتونم" که خوب تمومش کنم...این آدمه دیگه هیچوقت نمیبازه‼️
    این همه میام حرف میزنم باهات چون میخوام اون آدمه "بشی"...
    @دانش-آموزان-آلاء
    @دانش-آموزان-نظام-جدید-آلا
    @تجربیا @انسانیا @ریاضیا

• سوالات در مورد انتخاب منابع، کتاب و... را اینجا بپرسید

2k موضوع ها
    20k دیدگاه‌ها

Michael Vey سلام اگه میشه برا منم بفرست ممنون میشم

• وسواس درسی

منتقل شده
    12
    0 رای ها
    12 دیدگاه‌ها
    146 بازدیدها

@پشمک2 به جای امتحان نهایی وقت میزارم رو کنکور. قید بشه شهریور مهم کنکوره نه تاریخ کارنامه

• پشت بمونم یا نه...

منتقل شده
    21
    0 رای ها
    21 دیدگاه‌ها
    477 بازدیدها

ناطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص مصوبات هفدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 1397/12/26 در رابطه با آزمون سراسري سال 1399
    1398/01/05
    نسخه چاپی
    بدين‌وسيله به اطلاع مي‌رساند، براساس مصوبه هفدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 97/12/26، با توجه به درخواست داوطلبان، در آزمون سراسري سال 1399، برای آخرین بار همانند آزمون سراسري سال 1398 سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) مطابق موارد ذيل انجام خواهد شد، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (3-3-6) ، سوال یکسان طرح خواهد شد.

· يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ قديم

· يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ جديد (3-3-6)

توجه: داوطلبان با توجه به اينكه فارغ‌التحصيل نظام قديم يا نظام جديد آموزشي هستند لزوماً بايد در آزمون مربوط به نظام آموزشي كه در آن فارغ‌التحصيل شده‌اند، شركت نمايند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

• وسواس درسی

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    45 بازدیدها

سلام من دانش اموز پایه دوازدهم هستم . وقتی پایه دهم بودم در ازمون شرکت نکردم اما درس هامو خیلی خوب و مفهومی خوندم اما وقتی پایه یازدهم شدم در ازمون قلمچی شرکت کردم همه چی خوب پیش می رفت ترازم بین 6800 تا 7000بود و رتبه 2 تا 5 شهر می شدماما وقتی تابستون کنکور شروع شد خیلی دچار مشکل شدم در بازه زمانی دو هفته نمی تونستم درس ها رو طبق بودجه بندی بخونم و قتی نزدیک ازمون می شد مدام با خودم فکر می کردم که الان من باید درس ها رو تموم می کردم و چرا این جوری می شه ومدام خودخوری می کردم واسترس شدیدی می گرفتم که حتی جوری که پنجشنبه های ازمون ضربان قلبم شدید می رفت بالا جوری که حتی نمی تونستم سر جام بنشینم چه برسه به اینکهدرس بخونم و به پدر و مادرم می گفتم که من نمی تونم به ازمون برم و اون ها هم عصبانی میشدن و سرزنشم می کردن که چرا این جوری شدمچجور بگم دیگه تابستونی که گذشت برام عین یک کابوس بود بعضی وقت ها با خودم می گم چجوری تونسم اینو بگذرونم اخه خیلی سخته دوازده سال یه قهرمان باشی برای خودت که هم خودت و هم خانواده تبهت افتخار می کنند همه ازت نحوه درس خودن و موفق شدن رو می پرسن و حالا فکر کنی که دیگه هیچی نیستی اواخر شهریور بود که با پدرو پیشه یک مشاور تحصیلی توی خود شهرمون رفتیم بیچاره خیلی کمکم کرد اون تشخیص داد که مشکل کند خوتنی من و وقت کم اوردن وسواس وحساسیت درسی هست واینکه کمال گرا هستم و میخواهم همه چیز و ت بار اول یا بگیرم راست می گفت تمام ویژگی هایی رو که می گفت من داشتم بیچاره اومد راهکار ده من انقدر تاتی کرده بودم که تا اواخر ابان اصلا ندونستم چطور زمان گذش و من درست و حسابی یه درس نخوندم مادر و پدرم می گفتند ای احساس ها ر و خودت واسه خودت درست کردی ئلی من میدونستم من چیزی از درس هام یاد نگرفته بودم ارتباطم رو با مشاور قطع کردم و از ازمون هم انصراف دادم بماند که پدر و مادرم تا یک هفته با هام صحبت نکردند و مدام سرزنش می کردند و از نظر اون ها من جا زده بودم منم خودم که اصلا شرایط روحی خوبی نداشتم اشکم دمه مشکم بود اما تونستم سریع تویه همونه یک ماهه کل سه ماهو خلاصه کنم از پایه ها چیزی نخونم خودمو واسه نوبت اول اماده کنم امتحان های نوبت هر جوری بود گذشت بماند که حتی یک شب هم نخوابیدم مدام خودم رو سرزنش می کردم و یه نیم ساعت یم ساعتی گریه می کردم در حالی که من تا حالا به خاطر امتحان مدرسه شبو بیدار نمونده بودم شاید باورتون نشه اما من به غیر از خود خوری ها و گریه هایی رو که تو پاییز می کردم حتی یک ثانیه از وقتم رو با بیرون رفتن چه میدونم استراحت کرنو و.... تلف نکردم بعد نوبت اول یه خورده اوضاعم بهتر شد دیگه ازمون نمی رفتم و با خیال راحت درس های پایه دوازدهمو خیلی خوب و مفهومی می خوندموقتی عید شد فقط تونستم چند درسی از از پایه دوازدهم رو که نتونستم خوب بخونم جبران کنم حالا هم امتحان های تکوینی شروع شده و از اول تا اخر کتابه و من نمی تونم تو اون زمان کل کتاب رو تموم کنم اون روز به پدر و مادرم گفتم که ای امتحان های تکوین رو نمی خوام برم و و کل کتاب ها رو واسه یک ماهه دیگه که امتحان های نهایی شروع می شه تموم کنم پدرم قبول کرد واتفاقا بر خلاف انتظار گفت که نصمیم خوبی گرفتی و این امتحان واسه تو هیچ ارزشی نداره اما وادرم خیلی بهم حرف زد و گفت چرا خودت رو از بقیه جدا می کنی و تا کی می خوای این وضع رو ادامه بدی اصلا می تونی تا یک ماه دیگه کل کتاباتو تموم کنی و من الان خیلی ناراحتماگه یه وقت نتونم ال یه ما دیگه خودمو برای امتحان نهایی اماده کنم چه کار کنم قید کنکور امسالو زدم اما امتحان نهایی رو چه کار کنم دوباره همون حاته ای استرسو اومده سراغم با این وسواسی هم که دارم که دیگه هیچ می دونم خیلی طولانی شد اما ممنون میشم اگه کمکم کنید خودم تو اینترنت راه های زیادی رو برا ی وسواسی درسی خوندم اما تازه کار از کار گذشته و مگه سال بعد این کارا رو انجام بدم

• 3 رای ها
    47 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

romisa ]چشم👍🏿 👍🏿

• خیلی خیلی مهم فوری تغییر گروه آزمایشی

6
    0 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    189 بازدیدها

نه ..

• برنامه

8
    1 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    174 بازدیدها

@پشمک2 فدات عزیز😘🙂
    من فک کردم ایشون برنامه ی درسی میخواد😶
    مثلا تو این چن روزه چجوری درس بخونه😕

• دوستان یه سوال مهم

63
    0 رای ها
    63 دیدگاه‌ها
    622 بازدیدها

ساقی در دوستان یه سوال مهم گفته است:

تا بعدا ببینمشون

املاش که داستان ساخته وقت تلف کردنه
    لغتم چه کاریه بشین خودت بخون

• زیست 50 درصدقطعی

13
    1 رای ها
    13 دیدگاه‌ها
    210 بازدیدها

amirrho33ein
    توی کنکور سوالات زیست دو جنبه دارن، یکی جنبه علمی یکی جنبه نحوه بیان سوال،
    نحوه بیان سوال خیلی مهمه و اگه ادم متوجه بشه سوال دقیقا چیه
    منظورشه، نصف سوال حل میشه راحت
    اگه اینطوری باشه خیلی خوبه برنامتون

بیشتر تایم هم به تست اختصاص داده بشه حتما

• عربی

7
    2 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    90 بازدیدها

pariaaa خواهش میکنم🌷

• فیلم یا کتاب خوانی

12
    1 رای ها
    12 دیدگاه‌ها
    739 بازدیدها

ashhkan وقت گیر بودن فیلم ک ی چیز کاملا مشخصه شما یک بار فیلم نگاه میکنی وجزوه می‌نویسی یک بار باید مطالب جزوه رو بخونی ویک بار مرور
    اما خب بازم ب عملکرد وسرعت العمل خودتون همه چیز بستگی داره اماوقت گیر بودن فیلم امری کاملا بدیهی است

• کنکور تجربی

7
    1 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    129 بازدیدها

@گذران اسکی نرو از ایموجیم

• زبان انگلیسی نظام قدیم

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    77 بازدیدها

سلام بچه ها من توی زبان انگلیسی خیلی ضعیفم ،لطفا اگ میشه یه فیلمی بهم معرفی کنید ک بتونم درصدمو حداقل ب 50 برسونن.نظام قدیم هستم

• پایانی یا کنکور؟

6
    1 رای ها
    6 دیدگاه‌ها
    183 بازدیدها

خیلی ممنون مشاوره ی خیلی خوبی بود.بله کنکوری هستم

• فیزیک دوازدهم پیشنهاد

1
    2 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    65 بازدیدها

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
    لطفا یه لطفی در حقه ما بکنید من یازدهم هستم ... لطفا فیزیک شیمی دوازدهم رو تو تابستون هم شروع به ظبط کنید مال اقای فرشید داداشی و حامد پویان نظر که انشالله تا نوروز تموم شه ظبطشون ...

• کنکور99/نظام قدیم

8
    0 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    222 بازدیدها

moein_alizadeh متشکرم

• جمع بندی زبان سه ساعته

27
    4 رای ها
    27 دیدگاه‌ها
    478 بازدیدها

sh.kh در جمع بندی زبان سه ساعته گفته است:

has
    اصلا نترسین و از چیزی شروع کنین ک ازش میترسین
    منم اوایل این اشتباهم بود از چیزیایی ک میترسیدم فرار میکردم هی فردا فردا میکردم و الان متوجه میشم چ اشتباهی میکردم
    من برای واژگان از کتاب لقمه مهر و ماه استفاده میکنم هی میخونم و مرور دارم و کلمه هایی ک یادم میره رو علامت دار میکنم
    برای افزایش دایره لغتم چون کمی زبانکده رفتم کتاب 504 رو شروع کردم و از وقتی ک کلوز تستا و ریدینگای کنکور رو خوندم و دیدم تو درک متن بهم کمک میکنن دیگه کلمات 504 هم جزو مرور هام شدن
    برای گرامر اره خوب یجاهایی ادم شک میفته ولی بقیه گرامر های اسون مثل ترتیب صفت ها ک خیلی اسونن رو حتما بخونین
    کتاب کار من کیاسالاره ولی متوجه شدم شهاب اناری کامل ترشه اینگاری ک گرامر پایه رو هم داره
    هرشب برای واژگان وقت بزارین و تمام واژگان کتاب رو بلد بشین میتونین موفق بشین
    اره درصد زبان هم خیلی موثره
    در نهایت با ارزوی موفقیت

بله درسته واقعا..من هر دو لقمه رو دارم،هم گرامر هم واژگان.کتاب شهاب اناری رو هم دارم،منتها چون درسنامه ـهاش طولانی بود حوصله ـشو نداشتم،همین لقمه مختصر و مفید بود،اما حسابش رو نمی کردم انقدر گیرم بندازه،باید زود به دادش برسم، از روی همین کتاب تست بزنم
    ممنونم،همچنین برای شما😊

• تکنیک رفع استرس

3
    11 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    225 بازدیدها

MahdiNOVE
    سلام
    این کار باعث میشه که فکر چیزی که داره اذیتتون می کنه هنگام درس خوندن از سرتون بپره.
    و بعدا که جعبه رو باز می کنید می بینید چه موضوع های مسخره ای موجب استرستون می شده:)
    سر چه چیز های بی خودی خودتون رو نگران می کردید.

• انگیزشی وانرژی مثبت

قفل شده است
    8
    12 رای ها
    8 دیدگاه‌ها
    326 بازدیدها

@Mahed
    سلام نه منظورم شما نیستید بلکه کل دانش آموزای کنکوری انجمن منظورم هستش
    تاپیک انگیزه که توسط M.an زده شده منظورم هستش

• سوالات کنکور

قفل شده است
    9