فیزیک

مرتبط با درس فیزیک - دوره های مختلف

4.8k موضوع ها 48.9k دیدگاه‌ها
nonestop
  • 0 رای ها
    13 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

@goraz;8264 said:

دانش آموزای آقای رفیغی واسه رشته ی تجربی ان؟؟؟؟ آخه صوت اثر دوپلر رو تدریس نکردن تو جزوه شون هم نیست...

تدریس کردن بچه ها نوشتن.جزوه نداره.

• مشکل در یادگیری بردارها .......

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    920 بازدیدها

@cesa;7646 said:

ممنونم . اره دیدم ولی افاقه ای نکرده ..من ریاضی رو خیلی خوب بلدم ولی نمیدونم چرا بردار این همه منو اذیت میکنه

البته در مورد بردار حق هم داريد به قول يكي از دوستان خرمگس معركه درس فيزيكه .هر جايي حرف از كميتي برداري باشه خودشو نشون ميده از سوال مستقيمش گرفته تا الكتريسيته ساكن و ديناميك .به اين لينك هم يه سري بزن اقاي بهادري كه به تازگي كنكورشون تموم شده و وارد دانشگاه تربيت معلم شده اند تجربه هاي كنكوري خودشون رو توي فيزيك ويدئو كردن. فیلم|گروه آموزشی آلم

• چطور فیزیک رو بخونم

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

@number1;6393 said:

به نام خدا
    سلام بچه ها من یه مشکل بزرگ که هیچ خیلی بزرگ دارم.
    من تو مدرسه نمونه دواتی شهید فهمیده قم پایه دوم ریاضی درس می خونم.از بین سه تا نمونه دولتی این بهترین اش هست و هر سال 3 یا 4 نفر شریف خروجی داره 20 نفر هم تهران و امیر و کبیر و...
    خلاصه مدرسه خیلی خوبی هست.ولی دبیر فیزیکی داره که امتحاناش خیلی سخته . یعنی آدم نمره اش بین 10 و 12 ثابت می مونه تغییر نمی کنه.این نمره هم در شرایطی به دست اومده که دو دور نشر الگو تست رو زدم،جزوه رو خوندم و نمونه سوالاتش رو کار کردم.ولی نمره بالا 15 نمیشه بیاری.6ساله کسی ازش 20 نگرفته.امتحانات ترم هم نزدیکه.تو هیچ درسی(نه ریاضی نه شیمی) این قدر مشکل ندارم که تو این درس دارم.اگه نتونم ازش نمره بالای 18 بگیرم کارنامه ام معدلش کلی می آد پایین.
    اگه بتونید کمک کنید خیلی ممنون میشم.

استاد خردمند استادتونه؟؟؟

• فیزیک؟؟؟کمکککک

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@sabajojoo;6385 said:

سوالارودارم مال13سال پیش رواماجزوه میخام چون هیچیییییی بلدنیستم ازفیزیک

به نظر من وقت خودت رو با کتابای اموزشی هدر نده ! کتاب درسی خودت از همه منبع ها بهتره
    اگه واسه دی ماه میخوای شما اگه کتاب اموزشی هم بخری میتونی توی کمتر از یک ماه حدود 200 300 صفحه از کتاب کمک اموزشی رو بخونی؟ که اونم اینقد نکات اضافی میگن که اصلا به دردت نمیخوره
    و برای نهایی هم همه سواالا از کتابه
    من خودم هی میرفتم کمک اموزشی میخوندم اما اشتباه کردم شما اشتباه منو نکن بشین کتاب رو خوب خوب بخون جزوه معلم رو هم خوب بخون سوالای اخر فصل رو حل کن هر حا که مشکلی داشتی بپرس اینقد بپرس تا به جوابت برسی

• سوالات دینامیک سراسری فیزیک 4

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    994 بازدیدها

به تاپیک فیزیک انتقال یافت.

• سوال درباره ی کلاسهای فیزیک آقای رفیعی

14
    0 رای ها
    14 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

sohrab;6006 said:

اختصاصي حدود ٥٠ رتبه ي خيلي خوبي براي شما رقم ميزنه،

اگه حرف دبيرتون را خوب گوش كنيد ( دبيري كه فيلمش را مي بينيد ) و دنبال نسخه هاي مختلف نباشيد، مي تونيد راحت بالاي ٥٠ بزنيد

حرف گوش كردن يعني ١. خوب درس را بفهميد ٢. تكاليف را انجام بديد ٣. وقت اضافه آورديد تست بيشتر بزنيد
    ولي وقت خود را صرف تخمه شكستن نكنيد،

يا علي(ع)

سهراب خان این جزوه هارو نمیزارید روی سایت؟ خیلی جزوه هست که هنوز نیومده

• 0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

amirreza_rahmani;4818 said:

دوستان عزیز ممنون ... میشه دقیق برام توضیح بدید که الان دروس فیزیک دوم از کجا میتونم ببینم؟ 😉

سلام، فيلم هاي فيزيك چهارم دبيرستان را چك كن،
    تيتر و توضيح داره اون قسمت هايي كه براي دوم هست را نگاه كن،

همانطور كه دوستان ديگه فرمودند، پيش و پايه كامل تدريس مي شود.

يا علي(ع)

• سوال درباره ی سینماتیک آقای رفیعی

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    865 بازدیدها

@masoud9033;4118 said:

ببخشید آیا آقای رفیعی مبحث سینماتیک رو کامل تدریس کردن یا هنوز ادامه داره آخه من میخوام تازه سینماتیک رو شروع کنم نمیدونم با آقای رفیعی پیش برم یا با آقای فدایی فرد که مطالب پایه ای رو کامل درس دادن ؟

ببين شما از هر دبير يكي دو جلسه را دانلود كن ببين با كدوم راحت تر هستي

sent from my ipad using tapatalk

• یه سوال از سینماتیک یه بعدی

7
    0 رای ها
    7 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@sina3656355;3987 said:

سلام اگه کسی پاسخنامه گاج "93" ـش رو داره یا جواب این سوال 57 رو میدونه یه توضیح مختصر بده

مساحت زیر نمودار سرعت زمان جابه جایی رو میده
    اگه نقطه قله رو (t=10) رو روی محور سرعت @بگیریم با دو بار به کار بردن قضیه تالس داریم که سرعت در 15 ثانیه دوسوم @ و در 5 ثانیه یک دوم @ خواهد بود دو تا زوذنقه میشه که بر حسب @ مساحتش به دست میاد 5*19@تقسیم بر 12 از طرفی جابه جایی در 10 ثانیه اول میشه 5@ با تقسیم این دو برهم جواب نهایی میشه 19 تقسیم بر 12 یعنی گزینه 3

• در خواست

4
    0 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    837 بازدیدها

اقای رمضانی پارسال خازن رو درس دادن(فصل دو) از اون میتونید استفاده کنین،اما فصل چهار رو سایت نیست

• سوال : مبحث بردار

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    901 بازدیدها
  • خلاصه فیزیک 2

قفل شده است
    5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@lovesick;3611 said:

درست شد 🙂

با تشکر
    موضوع بسته

• توضیحات فیلم های فیزیک آقای رفیع رفیعی

3
    0 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    862 بازدیدها

عکس رو برا همون گذاشتم http://sanatisharif.ir/sanati-sharif-video/11/10/1179

• جزوه فیزیک

قفل شده است
    9
    0 رای ها
    9 دیدگاه‌ها
    2k بازدیدها

@khatere.mohammadi;3561 said:

خب این کارا چیه 😞
    فایل درستشو بزارن دیگه!البته لطفا 🙂

عزیز درد نداریم فایل خراب بگذاریم که،
    اگر می خواستیم محدود کنیم، از همون اول موقع ورود به سایت محدودیت می گذاشتیم

روی یه جزوه محدودیت بگذاریم و بعد روزی 15 ساعت فیلم تولید کنیم، این با عقل جور در میاد ؟؟؟؟؟

وقتی بقیه استفاده کردند و مشکلی نداشتند، مشکل از سمت شماست نه ما!!!!

موضوع بسته

• اول جلسه سینماتیک جلسه 24 یا 23

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    687 بازدیدها

شماره قسمت یادم نیست چون شماره هاش از زمانی که من دانلود کردم عوض شده اما یادمه یه قسمتی بود که تا وسط های کلاس فصل چهار بود بعد که تموم شد گفت برین صفحه اول جزوه

• سوال درباره فیلم های موجود

2
    0 رای ها
    2 دیدگاه‌ها
    852 بازدیدها

Na30;3103 said:

سلام.
    می خواستم بدونم توی سایت فیلم هایی درباره فصل 1 فیزیک 2 وجود داره یا نه؟؟؟
    اگه هست میشه بگید کجاس؟ ؟
    و
    اگه نیست میشه قرار بدید؟؟
    ممنون و با تشکر از سایت خوبتون.:love_heart:

سلام
    ممنون از لطف شما،
    اگر شما به آلاء به صورت زیر نگاه کنید، فیلم ها را راحت پیدا می کنید و جواب این سوال و سوالات مشابه را به راحتی پیدا می کنید.

مقدمه :

دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف یک دبیرستان غیر دولتی است و دو ست دارد که به خاطر تعهد خود به خانواده ها و بقای خود بهترین نتیجه را بگیرد. دبیرستان دانشگاه صنعتی شریف در پایتخت رقابت می کند، پس باید مباحث کنکور را کامل پوشش دهد. ( شامل فصل 1 فیزیک 2 هم می شود ) دبیرستان دانسگاه صنعتی شریف، آلاء را تاسیس کرد تا این کیفیت را رایگان در اختیار جوانان این مرزوبوم قرار دهد، به امید اینکه فردا روز بتواند جلوی آقا امام زمان ( عج ) بگوید که سعی کردیم شیعه وار زندگی کنیم، کمبودها را به بزرگی خود ببخشید. فردا روز این عزیزانی که از طریق آلاء تحصیل کردند، دست کسان دیگر را بگیرند تا ....**سایت آلاء
    **فیلم کلاس های درس چهارم دبیرستان( پیش دانشگاهی ) و سوم دبیرستان را بر روی سایت قرار می دهد.
    این دبیرستان چند کلاس پیش دانشگاهی دارد که فیلم دو تای آن روی سایت قرار می گیرد. ( بعضی دبیراشون متفات هست )

از طرف دیگر :
    در پیش دانشگاهی این دبیرستان، کل دروس پایه تدریس می شوند. ( از اول تا چهارم دبیرستان، دوباره تدریس می شود )

نتیجه :
    وقتی دنبال مبحثی از یک درس هستی، باید فیلم های اون درس در مقطع پیش دانشگاهی را چک کنی و هم همون مقطعی که اون درس برایش هست.

این را هم دقت کن که فیلم های پیش دانشگاهی پارسال هم روی سایت قرار گرفته هست، پس پارسالی ها و جمع بندی ها را هم چک کن.

از سرچ بالای سایت هم می تونی استفاده کنی

• جزوه های فیزیک سال سوم آقا ی جهان بخش

1
    0 رای ها
    1 دیدگاه‌ها
    821 بازدیدها

با سلام دوستان.راستش من این هفته کلا نبودم.جزوه های فیزیکی هم که این هفته درس داده شده رو هم ندارم.میخواستم بپرسم کسی میتونه جزوه های فیزیک سال سوم آقا ی جهان بخش مربوط به این هفته رو به صورت آپلود شده در لینک قرار بدید بفرستید.اگه پلی کپی چیزی هم داده ممنون میشم بفرستید.اگه تکلیفی یا کاری در هفته ی آینده از بچه ها خواسته بهم بگید که من ازش غافل نشم ممنون.

• لینک های تخته سفید فیزیک رفیع رفیعی

4
    0 رای ها
    4 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

sohrab;3035 said:

سلام ممنون از زحمات شما
    وحید جان کیفیت های پایین و بالا را خودمون تولید می کنیم و رو سایت قرار می دیم
    این همت شما دوستان به آدم انگیزه میده

لذا اگه وقت می کنی تو درج توضیحات فیلم های پارسال به ما کمک کن البته اگه وقت داری ها

سلام شرمنده دوس داشتم کمک کنم ولی چون فیلمای امسالو دانلود میکنم دیگه فیلمای پارسالو حذف کردم چون هاردم پر شده بود.

• مجموعه تست فیزیک

3
    1 رای ها
    3 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

@vahid5694;2088 said:

سلام دوستان

یه مجموعه تست توپ پیدا کردم گفتم واسه شمام بزارم 7 تا فایله که تو پیوست هست،البته هر 7تا رو باید دانلود کنید بعد با برنامه winrar

اونو باز کنید

این مجموعه تست شامل تمام تستای سراسری،آزاد،سنجش و خارج از کشور درس فیزیک به تفکیک فصله

موفق باشید

.

.

.

.

ممنون ولی من که لینکی نمیبینم!

• چگونگی جریان در مدار

5
    0 رای ها
    5 دیدگاه‌ها
    1k بازدیدها

دوستان اگه بتونید موضوعات زیر رو برام روشن کنید کافیه!
    وقتی الکترون از قطب منفی رفت به قطب مثبت آیا دوباره این الکترون در مدار شارش میکنه؟اگه شارش میکنه باید از قطب مثبت جدا شه و به قطب منفی بره تا دوباره در مدار شارش کنه دیگه؟حالا سوال اینه آیا در درون باتری بین دو قطب اتصالی برقراره که الکترون میتونه بره به قطب منفی؟اگه اتصالی برقراره پس چرا قبل از این که مدار بسازیم در درون باتری چرا بارهای مثبت و منفی همدیگر رو خنثی نمیکنند؟